Wersja do druku

294 strony: « < 281 282 283 284 285 286 287 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ninoczka, te lekkie pedały skonstruował chyba ktoś kto w ogóle nie korzysta z maszyny do szycia i nie potrafi szyć. Do mojego owerloka jest właśnie takie "piórko" i też się wkurzam jak mi się ślizga po podłodze.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Czyli taki szajs dają nie tylko do maszyn do użytku domowego :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam podobnie z tym pedałem - co prawda nie przemieszcza mi się jak szalony podczas szycia (albo prędzej prób szycia ;)) ale mimo wszystko jest bardzo leciutki - w budowie powiedziałbym, że nawet trochę tandetny ale nie narzekam - nie mam za bardzo prawa ze względu na to, że to moja pierwsza maszyna ;))

Co do pierwszych moich wrażeń - troszkę już popróbowałem szycia i bardzo podobają mi się 3 rzeczy - na pewno jest to mechanizm do nawlekania igły i "nożyk" po boku do ucinania nitki - niby tak niewiele, ale jednak cieszy mnie to, że moja maszyna to ma ;) Drugie co to stopniowa praca przy różnym nacisku pedała - słyszałem opowieści o maszynach, które przy lekkim naciśnięciu rwały materiał do przodu i szczerze powiedziawszy nie wiem ile w tym prawdy - tutaj jest na szczęście inaczej :) Lekko nacisnę pedał i materiał powolutku idzie sobie do przodu - ciesze się dlatego, że na początku ciężko jest mi ogarnąć krawędź i szyjąc szybko szyje po prostu krzywo. Póki co oprócz ściegów prostych i zygzaka nie ogarniałem za bardzo nic innego - tym bardziej pozostałych dodanych do zestawu stopek. Jedno jest pewne - nie żałuje, że postanowiłem jednak wydać więcej niż pierwotnie zakładałem :) Dziękuję Wam wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie w wyborze mojej pierwszej maszyny do szycia :D
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Pracuję z zakładzie krawieckim i tak mnie natchnęło aby zacząć co nieco szyć.
w związku z czym planuję zakup mojej pierwszej maszyny do szycia.
Potrzebuję rady która maszyna będzie lepsza
ta
https://allegro.pl/niemiecka-maszyna-do-szycia-aeg-nm-105-3-lata-gw-i7091423055.html
czy ta:
https://allegro.pl/maszyna-do-szycia-hoffen-sw-7492-i7176926834.html
a może ta
łucznik lidia 2016
z góry dziękuje za wszelką pomoc :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Pracuję z zakładzie krawieckim i tak mnie natchnęło aby zacząć co nieco szyć.
w związku z czym planuję zakup mojej pierwszej maszyny do szycia.
Potrzebuję rady która maszyna będzie lepsza
ta
https://allegro.pl/niemiecka-maszyna-do-szycia-aeg-nm-105-3-lata-gw-i7091423055.html
czy ta:
https://allegro.pl/maszyna-do-szycia-hoffen-sw-7492-i7176926834.html
a może ta
łucznik lidia 2016
z góry dziękuje za wszelką pomoc :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Biedrona. Czy nie wydałoby Ci się dziwne gdyby - na przykład - pracownik piekarni zasięgał poza piekarnią informacji który chleb jest najlepszy? Poza tym - przeczytaj cały wątek, jeśli faktycznie zastanawiasz się jaką maszynę kupić to znajdziesz w tym wątku wiele wskazówek.
Avatar użytkownika
Świeżynek
jakłucznik
Witaj.
Dla jasności to że pracuję w zakładzie krawieckim wcale nie oznacza że pracuję na stanowisku maszyniarki, bo w takich zakładach jest wiele innych stanowisk od krojowni po magazyn. Wcale nie trzeba mieć doświadczenia co chodzi o marki maszyn do szycia, ponieważ nie ma co porównywać tych profesjonalnych do domowych.
Także nie prosiłam o pomoc na co zwrócić uwagę w maszynie lecz bardziej na doradztwo którą z podanych wybrać( bardziej myślałam o jakości samego urządzenia a nie o możliwościach)
Avatar użytkownika
Świeżynek
jakłucznik
Witaj.
Dla jasności to że pracuję w zakładzie krawieckim wcale nie oznacza że pracuję na stanowisku maszyniarki, bo w takich zakładach jest wiele innych stanowisk od krojowni po magazyn. Wcale nie trzeba mieć doświadczenia co chodzi o marki maszyn do szycia, ponieważ nie ma co porównywać tych profesjonalnych do domowych.
Także nie prosiłam o pomoc na co zwrócić uwagę w maszynie lecz bardziej na doradztwo którą z podanych wybrać( bardziej myślałam o jakości samego urządzenia a nie o możliwościach)

--- Ostatnio edytowane 2018-08-07 16:34:20 przez Biedrona ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej :) Ja może nie powinienem się za bardzo wypowiadać co do wyboru maszyn, bo sam szukałem tutaj pomocy, ale jedno spokojnie mogę powiedzieć - kompletnie nie żałuję, że poczekałem trochę dłużej i kupiłem sprzęt praktycznie 3x droższy niż miałem zamiar wydać (miałem budżet około 200 zł) :)

Niestety z własnego doświadczenia poszukiwacza stwierdzam, że maszynę w tych pieniądzach, która jest dobra i która nie będzie Cię denerwować jest bardzo ciężko znaleźć :/ Na pewno nie żałuję, że nie wybrałem Łucznika - słysząc opinię mojej znajomej, która szyje na Łuczniku kupionym jakieś 2 lata temu nie kupiłbym takiego sprzętu. Ja aktualnie mam Husqvarnę E10 - kosztowała swoje, choć wiadomo, że znajdą się ludzie, którzy powiedzą że kosztowała mało - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

Jeśli tylko masz możliwość, to spróbuj odłożyć troszkę więcej gotówki i pomyśl nad sprzętem z nieco wyższej półki - opłaci Ci się to, gwarantuje :) Co jeszcze mogę powiedzieć - ilość programów na początek jest kompletnie drugorzędną sprawą - ja dopiero co przeszedłem przez 3 programy, a gdzie tam pozostałe - może za rok użyje ich do czegoś - Ty oczywiście możesz mieć inaczej, jak każda z osób zaczynających swoje przygody z szyciem :) Nie dekretuje nikogo i nie mówię, że ktoś nie ma racji - moja opinia to jedno, ale koniec końców to Ty wybierzesz maszynę i to Ty masz czerpać radość z szycia na niej ^^
Avatar użytkownika
Świeżynek
Błagam o ratunek.

Moja dziewczyna uwielbia szycie a nie długo zbliżają sie jej urodziny. Chciał bym zrobić jej mały prezent, ale kompletnie jestem zielony w temacie.

Mówiła cos o czymś jak „overlock” czy jakos tak.

Co mam jej kupić?
Cos porządnego żeby było porządne?

Budżet rozsądny ale gdzieś w maksymalnych granicach do 1000-1500 zł
Jak sie uda cos taniej tez super ;)
Tylko żeby nie narzekała :)

294 strony: « < 281 282 283 284 285 286 287 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.