Wersja do druku

294 strony: « < 278 279 280 281 282 283 284 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witaj Pawel661. Rok temu w Aldi (w Polsce) kupiłam Mediona 17187. Może trafiłam na jakiś felerny egzemplarz, nie wiem. Proszę, tutaj możesz przeczytać moją opinię o tej maszynie. https://ekrawiectwo.net/board/thread/111947/maszynowe-wpadki-czyli-jakiej-maszyny/?page=1#post-115187
A to może odpuszczę sobie tego Mediona😊
W Polsce widziałem też że nie drogie są Brother. Jest to dobra marka?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Grube materiały szyją Toyoty i Husqvarny, z tego co wiem.
Witam,
grube i twarde miałem na myśli takie prawdziwe jeansy. Z tym maszyna musi sobie poradzić. Żeby nie była za słaba.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie,

przymierzam się do zakupu maszyny do szycia. Od kilu dni czytam, przeglądam i coraz mniej wiem ;).
Pierwszy i ostatni kontakt z maszyną do szycia miałam w szkole podstawowej, czyli dawno temu..;)
Maszyna jest mi potrzebna do szycia prostych rzeczy do sklepu internetowego:
- poszewki na poduszki
- worki na buty
- kominy dla dzieci
- z czasem, może coś bardziej skomplikowanego

Jako model polecany dla początkujących, często pojawia się JUNO E1015.
Myślicie, że to dobry wybór? Budżet jakim dysponuje nie jest imponujący, ok 500-600 zł.
Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich. Dotychczas szyłam na maszynach domowych. Obecnie dostałam dofinansowanie i zamierzam kupić sprzęt przemysłowy. Zrobiłam błąd w ofercie i podałam szczegółowe dane produktów i teraz mogę zmienić tylko model ale już innego producenta nie mogę zmienić. Mam zamiar robić przeszycia. Bardzo mało usług dla osób prywatnych. Wybrałam stębnówkę juki ddl8700, domowa juki hzl 357zpc,podszywarkę texi compact,coverlok cv 3440 oraz owerok juki mo6814s 4nitkowy. Mam problem z owerlokiem. Czy nie lepiej dopłacić 400 zł i wybrać 5 nitkowy. Podobno można wyjąć jedną igłę. Ale nie wiem co to da. Za bardzo się na tym nie znam. I nie wiem jaki wybrać. Będę miała przecież coverlok. Nie chce za bardzo popełnić blędu. Overlok 5 nitkowy będzie mnie kosztował 4 tys a 4 nitkowy 3,6tys. Nie wiem czy nie lepiej też wziąć coverolka, renderka brother cv3550 tym z górnym przelotem?
Mam dylemat. Jak by ktoś pomógł to byłabym wdzięczna. Na pewno szykuje się na przeszycia.

--- Ostatnio edytowane 2018-02-12 18:16:08 przez agusia ---

--- Ostatnio edytowane 2018-02-12 18:48:25 przez agusia ---
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
A dopytywałaś już o jakieś przeszycia? pojedyncze osoby nie mają szans, chyba, że gdzieś z okolicy, bo koszą je większe szwalnie
Chcesz szyć, a nawet nie wiesz co czym szyć, ja absolutnie Cię nie zniechęcam ale trzeba trochę wiedzy zasięgnąć, bo biorąc przeszycia (jest się którymś tam z kolei podwykonawcą), trzeba pamiętać o ilości i jakości wykończenia, bo ten przed Tobą nie dostanie kasy za lipne wykonanie, a tym samym Ty
Overlock 4 nitkowy używany jest do szycia dzianin,obrzucania (3,4 nici), a 5 nitkowy do zszywania i stabilizowania tkanin Łańcuszkiem (można na nim szyć samą 3)
Podszywarka Ci się przyda, jeśli będziesz miała baaardzo dużo podłożeń niewidocznych na prawej stronie, bo do każdej tkaniny trzeba ją ustawiać.
Jeśli będziesz miała overlock, to po co Ci coverlock? Na przemysłową renderkę, nie wiem, czy starczy Ci funduszy
Resztę sama powinnaś poszukać, poszperać w necie, na grupach fb i się dowiedzieć.
Ale żem się naprodukowała, jak nigdy, jak nie ja ;)
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
.

--- Ostatnio edytowane 2018-02-12 20:18:03 przez roksanitka ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Obecnie szyje:sukienki, spódnice i żakiety oraz drobne poprawki i oczywiście firanki i zasłony. Dostałam dofinansowanie w kwocie 20 tys złotych. Na pewno nie będę szyła kurtek, płaszczy.
Mam okazje szyć sutanny dla księży. Krótko mówiąc na dzień dzisiejszy wiem co nie będę szyła:rotfl: Chciałabym przerzucić się na przeszycia. Moje 4 koleżanki szyją kurtki, płaszcze. W 5 osób możemy już coś więcej zdziałać. Mam 40km do Tuszyna i Ptaka w Rzgowie. Chcę z tam poszukać zleceń.
Chce po prostu dobrze wykorzystać te 20 tys złotych.

--- Ostatnio edytowane 2018-02-12 21:50:05 przez agusia ---
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
To zainwestuj w maszyny przemysłowe, jeśli nic z dzianiny nie będziesz szyła, to renderka jest Ci zbędna, a okolice Łodzi, to teraz zagłębie zleceń, no i z większą ilością osób, też jest inaczej zdobyć zlecenie,
Daj znać, co kupiłaś :)
AAAA no i koniecznie pokaż nam tu swoje prace

--- Ostatnio edytowane 2018-02-12 22:06:09 przez roksanitka ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Problem w tym ze nie mogę zmienić marek. Będę rozmawiała o zmianie modeli. Może się na to zgodzą. Przy wypełnianiu wniosku myślałam, że to tylko przykładowe propozycje. Miałam 3 dni na wypełnieni wniosku. To było zbyt mało czasu na dokładne zastanowienie się. W niedziele wieczorem dowiedziałam się że można składać wniosek, a w środę rano musiałam złożyć wniosek. Później już nie przyjmowali. Z tego co wiem to tylko 5 osób dostało dofinansowanie. Teraz dopiero szczegółowo oglądam to co wybrałam.
Zdjęcia będą. Zazwyczaj klientki przynoszą zdjęcia z gazet i zdjęcia na telefonie.
Na razie uświadamiam ich, że cennik wrośnie.:cwaniak:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja mam małą zagwozdkę ponieważ nie potrafię wybrać pomiędzy dwoma modelami Husqvarny a są to Prelude 340 i Sarah.
Głównie potrzebuję maszyny do domowego lekkiego szycia :)

294 strony: « < 278 279 280 281 282 283 284 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.