Wersja do druku

294 strony: « < 275 276 277 278 279 280 281 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej,
jestem tu nowa ale serdecznie polecam Janome E1015.
Nie jest droga a dla początkujących idealna.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja od niedawna jestem zadowoloną posiadaczką Toyoty - emag.pl/maszyna-do-szycia-toyota-eco15c-jeans-628/pd/DCJSSYBBM/ nie tylko jeans, ale i grubsze materiały szyje. Na razie sądzę, że wybór w takiej cenie był dobry, zobaczymy...

--- Ostatnio edytowane 2017-12-01 15:20:57 przez Karie ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Karie - mogłabyś powiedzieć o swojej 15-tce?
Czy ma regulowany docisk stopki?
Czy można płynnie regulować przynajmniej długość ściegu?
Czy jest bardzo hałaśliwa?

Przymierzałam się do Toyoty 17, ale mam coraz większe wątpliwości, czy nie zmienić marki.
Z góry dziękuję za informacje :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przepraszam, ale mam wrażenie, że posty Karie i Dream powinny znaleźć się w wątku "Jakie maszyny mamy". Tutaj wyglądają na... spam. Nie piszecie niczego konkretnego o swoich sprzętach, nie piszecie od jak dawna ich używacie, dlaczego polecacie. Wpinanie linków do dystrybutora jest tu niemile widziane.
W proponowanym przeze mnie wątku można pochwalić się swoją maszyną, a przede wszystkim przedstawić jej dobre i złe strony.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tutaj Wpinanie linków do dystrybutora jest tu niemile widziane.
violina64 - w swoim wątku wkleiłam link do Toyoty, ale to tylko lista instrukcji do różnych modeli, myślałam, że może komuś się przydadzą, bo ciężko było je znaleźć. Nie zwróciłam uwagi, czy tam też sprzedają te maszyny. Czy może zostać, czy powinnam go usunąć?
Jeśli naruszyłam zasady, to przepraszam, nie wiedziałam. :(
Avatar użytkownika
Świeżynek
Od chyba dwóch miesięcy już zbieram informacje o niedrogich maszynach do szycia (w międzyczasie przeszedł mi koło nosa okres ciekawych wyprzedaży :( w listopadzie), ale widzę, że wcale nie tak łatwo znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Wcześniej mocno przymierzałam się do Toyot, ale w większości nie ma płynnej regulacji długości i szerokości ściegu, a jeśli mają, to rzadko spotykane i mało opisane modele. Zaczynam więc poszukiwania od początku.

Bardzo potrzebuję więc Waszej pomocy :)

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak dużo miejsca ma SINGER 3323 od igielnicy do prawej części i nad stolikiem? Nie umiem tego opisać, ale chodzi mi o tę przestrzeń jak tutaj (podane wymiary dotyczą Juno J15):
http://www.szyj.pl/files/foto_add_big/foto_add-1871.jpg

To samo pytanie odnośnie REDSTAR R20 - jeśli ktoś ma i mógłby zmierzyć, byłabym bardzo wdzięczna. :)

O co chodzi z uchwytem stopki wysokim lub niskim? Czy przejmować się tym wybierając maszynę, czy to ma znaczenie dopiero przy jakichś nietypowych zadaniach?

Jak zorientować się, czy do danej maszyny stopki i szpulki mogą być stosowane dowolne czy tylko określonej firmy? Zwykle jest parę stopek w komplecie, ale czasem trzeba jakąś dokupić, szpulek to w ogóle warto mieć chyba sporo - nie chciałabym wydać majątku na takie maleństwa :) Ale w danych technicznych widzę tylko informacje o igłach (a i to nie zawsze). Może źle patrzę...

Z góry pięknie dziękuję za każdą najmniejszą informację :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Opisy rzeczywiście są bardzo skąpe.Kasiu a może masz możliwość obejrzeć maszyny na "żywo"a jeśli nie to maszyna, która cię interesuje jest w ofercie Wytwórni śliczności w Warszawie, napisz do nich lub zapytaj na FB w grupie Park Maszyn
Avatar użytkownika
Świeżynek
Opisy rzeczywiście są bardzo skąpe.Kasiu a może masz możliwość obejrzeć maszyny na "żywo"a jeśli nie to maszyna, która cię interesuje jest w ofercie Wytwórni śliczności w Warszawie, napisz do nich lub zapytaj na FB w grupie Park Maszyn
Marianko50, dziękuję za świetny pomysł, popytam na FB :) Z oglądaniem na żywo u mnie trochę gorzej, ale może w końcu zorganizuję jakąś wyprawę - to spory wydatek a maszyna ma posłużyć jakiś czas. Tymczasem liczę, że ktoś może ma którąś z tych maszyn i da radę ją wkrótce wymierzyć.

Swoją drogą zmierzyłam te odległości w swoim starym Kohlerze - szer. do igielnicy 20 cm, wys. wolnej przestrzeni pod korpusem 12. Teraz wymiary które widzę (oczywiście mowa o niedrogich maszynach domowych) to 17x11 max, zwykle bliżej 15x10... A ja narzekałam, że ciasno. :)

Wciąż nie wiem, gdzie szukać informacji o tych szpulkach i stopkach - tylko w Toyocie znalazłam info, że wymagają bębenków Toyoty. Ale przecież bębenek to bębenek (jest jeden, to niech będzie firmowy), ważne są chyba szpulki, bo lubią sie mnożyć ;) ...
Avatar użytkownika
Świeżynek
witam serdecznie. Jestem na forum nowa. Szukam maszyny do szycia, bo stara singer lat 30 z hakiem juz kwiczy... Oczywiscie nadal jest ale czas cos nowszego i tylko dla mnie... Zastanawiam się nad kupnem juz tak długo, ze woda z mózgu się robi... ciagle cos i ktos nowszego poleca a inne odradza.
Dla mnie najwazniejsze to mozliwosc szycia od cieńkich do grubych materiałów, ch. rotacyjny, regulacje co się da, robienie dziurek moze byc 4 stopniowe... sciegi super jak bedą do m. elastycznych i dzianin jakies. Najwazniejsze to długa gwarancja, czesci zamienne i obłsuga bezproblemowa.
W moim polu są budzetowy juki hlz 29, janome 60507 i wypasny model elna 340ex. Najblizej mi kasą i funkcjami do janome ale elna ma bajery... Szyje od podstawówki czyli od prawie 30 lat ale nic wielkiego wiec chce się nauczyć wiecej na swoim sprzecie. Proszę o głosy jaka kupić, bo nie zamierzam zmieniac jej tylko ma to byc mój jedyny zakup:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
witam serdecznie. Jestem na forum nowa. Szukam maszyny do szycia, bo stara singer lat 30 z hakiem juz kwiczy... Oczywiscie nadal jest ale czas cos nowszego i tylko dla mnie... Zastanawiam się nad kupnem juz tak długo, ze woda z mózgu się robi... ciagle cos i ktos nowszego poleca a inne odradza.
Dla mnie najwazniejsze to mozliwosc szycia od cieńkich do grubych materiałów, ch. rotacyjny, regulacje co się da, robienie dziurek moze byc 4 stopniowe... sciegi super jak bedą do m. elastycznych i dzianin jakies. Najwazniejsze to długa gwarancja, czesci zamienne i obłsuga bezproblemowa.
W moim polu są budzetowy juki hlz 29, janome 60507 i wypasny model elna 340ex. Najblizej mi kasą i funkcjami do janome ale elna ma bajery... Szyje od podstawówki czyli od prawie 30 lat ale nic wielkiego wiec chce się nauczyć wiecej na swoim sprzecie. Proszę o głosy jaka kupić, bo nie zamierzam zmieniac jej tylko ma to byc mój jedyny zakup:)

294 strony: « < 275 276 277 278 279 280 281 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.