Wersja do druku

294 strony: « < 273 274 275 276 277 278 279 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czyżby nową reklama łucznika???
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nie chodziło mi o reklamę Łucznika. Najważniejsze było dla mnie żeby najpierw zrobić sobie mały rachunek potrzeb, umiejętności, zasobności portfela i miejsca w pokoju. Mogłem wybrać JUKI GC8700 z którą spotkałem się na kursie kroju i szycia ale to wariat a nie maszyna (jak każda przemysłówka) i moim zdaniem nie dla osób początkujących. Jest też zbyt droga jak na pierwszą zabawkę i zajmuje dużo miejsca. Mogłem w tej cenie kupić coś lepszego używanego ale wtedy nie wiem kto, jak długo i jak bardzo używał swoją maszynę a nowa to zawsze nowa. Mogłem też pójść całkiem po taniości ale nie chciałem przechodzić ze skrajności w skrajność. Po zbadaniu wszystkich za i przeciw okazało się że Łucznik Balladyna to najlepszy wybór. Po dwóch latach nadal tak uważam, a za kolejne 5 lat kupię sobie wspomnianą wcześniej JUKI, ale wtedy już nie będę początkującym.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

Proszę Was o pomoc w wyborze używanej maszyny do szycia walizkowej zależy mi by miała standardowo kilka ściegów typu prosty i zygzak i bez problemów pozwoliła przeszyć grubsze uszy - popróbuję poszyć torby ale ze względu że może będę próbował szyć inne rzeczy chcę aby maszyna była trochę rozbudowana. Szyć będę w domu i fajnie aby była w miarę cicha i dobrze miała oświetloną stopkę a ewentualny przegląd lub części były dostępne i nie za drogie. Nie wiem czy dobrze myślę ale chciałbym aby nie był to plastikowy wyrób.
Będę wdzięczny za pomoc w podpowiedzi sprawdzonego przez was modelu. Napiszcie proszę jaki używany model mi polecacie rozważam łucznik lub Singer i ile warto za niego dać.Co do kwoty to budżet na używaną to 200-300. Może będę szył często a więc dobrze by maszyna to bez problemu mogła znieść.

Ewentualnie nową łucznika ale nie wiem jaki model będzie dla mnie najlepszy: Łucznik Dorota, Singer Sewing Machine (STARLET 6660),Singer (SMC 4411), Łucznik Teresa, Singer Talent 3321 Sewing Machine (3321), Łucznik 2005 Amelia II MAS0010, Singer ( SIMPLE 3223 ), Singer 3221, Łucznik 2004 Kornelia II

Myśle ewentualnie o Łucznik 2005 Amelia II MAS0010 - co o tym myślicie.

--- Ostatnio edytowane 2017-09-03 18:08:53 przez mmario ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mmario, mmario, Ty chyba nie lubisz czytać:):):). Proszę , uwierz mi - te 276 stron wątku to świetna lektura, lekko się te posty czyta a przy okazji poznasz opinie o wielu modelach maszyn. Zaczynaj, do północy przeczytasz i może już będziesz miał swojego "typa".
Avatar użytkownika
Świeżynek
czytam i czytam i różne są opinie i modele...:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
I nadal stoje przed dylematem maszyny zasadniczo przeznaczonej do szycia toreb, Łucznik i singer i inne firmy mają dużo modeli używanych i nowych ale nie wszystkie będą sie nadawały do mojego zastosowania.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Łucznik 466
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
--- Ostatnio edytowane 2017-09-12 19:58:19 przez myszek67 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zamierzam kupić maszynę i mam duży dylemat. Jestem laikiem nie tylko teoretycznie, ale też praktycznie. Nigdy nie korzystałam z maszyny. Na początku myślałam o kupnie modelu z wyższej półki na lata, ale przeglądając opinie w tym wątku doszłam do wniosku, że chyba lepiej jednak zacząć od czegoś tańszego. Moim pierwszym wyborem był Łucznik, ale wśród forumowiczów nie cieszy się wielkim uznaniem. Chcę zainwestować w maszynę, która pozwoli mi przez najbliższe kilka lat uczyć się szycia wszystkich możliwych części garderoby (od bielizny po płaszcze).

<a href="https://m.euro.com.pl/maszyny-do-szycia/arka-888.bhtml</a


Znalazłam powyższy model, który cechuje atrakcyjna cena i pozytywne opinie. Czy ktoś ma doświadczenie z tą marką? Czy to dobry wybór? Ponieważ nie mam doświadczenia, to trudno mi odnieść się do parametrów technicznych.

Zastanawiałam się również nad Husqvarna E10. Wpadł mi w oko model Redstar <a href="https://maszynydoszycia.pl/maszyny-mechaniczne/9-maszyna-do-szycia-redstar-model-r12.html</a
Im dłużej szukam w intenecie, tym większy mam mętlik. Chciałabym wydać około 500 zł.




--- Ostatnio edytowane 2017-09-20 18:02:30 przez Ania1609 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Polecam https://www.ultramaszyna.com/blog/-/b/wpis/jaka-maszyne-do-szycia-wybrac
Ja mam Berninę, o której ultramaszyna nie wspomina. Trzeba maszynę zobaczyć w "realu" ja moją zobaczyłam i bardzo mi się spodobała z różnych względów

294 strony: « < 273 274 275 276 277 278 279 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.