Wersja do druku

294 strony: « < 279 280 281 282 283 284 285 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie,

przymierzam się do zakupu maszyny do szycia. Od kilu dni czytam, przeglądam i coraz mniej wiem ;).
Pierwszy i ostatni kontakt z maszyną do szycia miałam w szkole podstawowej, czyli dawno temu..;)
Maszyna jest mi potrzebna do szycia prostych rzeczy do sklepu internetowego:
- poszewki na poduszki
- worki na buty
- kominy dla dzieci
- z czasem, może coś bardziej skomplikowanego

Jako model polecany dla początkujących, często pojawia się JUNO E1015.
Myślicie, że to dobry wybór? Budżet jakim dysponuje nie jest imponujący, ok 500-600 zł.
Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.


Hej!
W tym budżecie JUNO E1015 to będzie najlepszy wybór. Jeśli chcesz szyć sporo i uda się odłożyć to zastanów się nad stębnówką przemysłową :) o ile miejsce pozwoli, bo to główny problem zawsze :P
https://www.maszyny-szwalnicze.pl/juki-stebnowka-juki-ddl-8700-energooszczedna-lampka-gratis-p-352.html
Tu jest fajna oferta.
Juno jest super, ale na większą ilość szycia- tylko przemysłówka. Teraz z tymi silnikami servo maszynki są super ciche i fajnie chodzą :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To była odpowiedź na post monikikwiecien :):). A to jakiś nieznany model maszyny do szycia? Na tym Forum nie lubimy spamu, oj nie lubimy. Nawet bardzo nie lubimy.

--- Ostatnio edytowane 2018-03-13 22:11:37 przez jakłucznik ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam ponownie. W galerii 5 zdjec moich maszyn. Już pracują.:rotfl:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wątek: "zakup maszyny dla początkujących - jaką wybrać???", a dyskusja o przemysłowym szyciu i wyposażeniu pracowni krawieckiej w takowy sprzęt za dotacyjne pieniądze... Wprowadzacie zamęt i bałagan, Koleżanki.
Widzę, że sporo osób idzie na łatwiznę, podpina się gdzie bądź i prowadzi swoją rozmowę, utrudniając innym forumowiczom odnalezienie informacji ich interesujących. Jasne, "każdy sobie rzepkę skrobie..."
Agusiu, gratuluję Ci nowego sprzętu, ale zastanów się, co pomyśli początkujący maszynista, taki naprawdę początkujący, gdy np. zajrzy do Twojej galerii. No załamka, jak nic. Potem denerwujemy się, że po raz n-ty ktoś zakłada wątek typu: "zamierzam kupić pierwszą maszynę, nie wiem co wybrać, co radzicie?". Nie znam wszystkich wątków ulubionego forum, ale jestem pewna, że każdy znajdzie tu coś, co go interesuje, czego szuka. Przemysłówki są poza moimi zainteresowaniami, a mimo to trafiłam na Ciebie.
Eee, chyba niepotrzebnie się żalę, bo teraz czasy takie, że każdy myśli o swoim interesie i w nosie ma to, że np. parkując samochód tak jak mu pasuje, innemu blokuje wyjazd. Niestety podobnie robi się tutaj.
Przepraszam, jeśli kogoś niezamierzenie uraziłam.

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich :)

Na wstępie ponownie się przywitam – nazywam się Dawid, mam 26 lat i powoli mam zamiar rozpocząć swoją przygodę z szyciem.

To teraz do sedna – szukam maszyny do szycia i trafiłem na to forum. Proszę Was gorąco o pomoc w wyborze – przejrzałem już multum sklepów, stron na allegro oraz OLX i już sam nie wiem co mam wybrać. Mój budżet jest bardzo ograniczony – niestey nie mogę sobie pozwolić na maszynę kosztującą 500 zł, na ten moment celuje w coś bardzo budżetowego w granicach 200-250 zł (nieistotne czy nowa czy używana) – ma ona mi posłużyć w głównej mierze do nauki i w przyszłym roku na pewno nabyłbym już lepszy jakościowo sprzęt :)

W tych pieniądzach z nowych markowych maszyn znalazłem jedynie Łucznik Mini – opinie są podzielone, jedni polecają inni odradzają – co Wy o tym sądzicie? Spotkałem również bardzo wiele maszyn niemieckich (najczęściej niestety nie ma do nich instrukcji w języku polskim, opinii czy recenzji). Cudem byłoby dla mnie gdybym spotkał maszynę z możliwością regulacji napięcia (nie wiem czy dobrze to określam) igły, być może dobrą opcją byłaby również regulacja szerokości i długości ściegu – oczywiście zdaje sobie sprawę, że w tych pieniądzach mogę o tym tylko pomarzyć ale cóż ^^”

Czy jesteście w stanie doradzić mi coś w takich pieniądzach? Szczerze – szukam już od tygodnia i z każdym dniem coraz gorzej z moją psychiką ;) A nie chce kupić maszyny byle jakiej bo mam już dość poszukiwań.

Ps. Co do maszyn których marek nawet nie znam to znalazłem m.in.

Primus: https://allegro.pl/maszyna-do-szycia-primus-i7433933443.html#thumb/2

HOFFEN SW-7492 https://allegro.pl/maszyna-do-szycia-hoffen-16-sciegow-szycie-wstecz-i7252492460.html

Łucznik Effekt https://www.olx.pl/oferta/maszyna-do-szycia-lucznik-CID628-IDo1kTK.html#a132e36368

Naumann Easy 8000 https://www.olx.pl/oferta/maszyna-do-szycia-naumann-easy-8000-CID628-IDu3EHL.html#b302e4de2a

Z góry dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzą na moje zapytanie :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nerimas
2018-07-07 02:49:06 Cudem byłoby dla mnie gdybym spotkał maszynę z możliwością regulacji napięcia (nie wiem czy dobrze to określam) igły, być może dobrą opcją byłaby również regulacja szerokości i długości ściegu
. Nerimas, chyba miałeś na myśli napięcie-natężenie nici a nie igły? A jeśli chodzi o regulację długości i szerokości ściegu - to chyba każda maszyna posiada taką możliwość, z tym że szerokość to jest przy zygzaku. Niektóre maszyny nie mają zygzaka, szyją tylko ściegiem prostym - i na takiej maszynie nie obrzucisz brzegu materiału. Piszę tak na wszelki wypadek - bo chyba tyle to o maszynach wiesz skoro interesujesz się szyciem. Nie chcę Cię martwić, ale w granicach Twoich możliwości finansowych o nową maszynę chyba będzie trudno, rozejrzyj się za używaną, na olx jest sporo ofert. Ja doradzam naszego polskiego Łucznika, takiego z ubiegłego wieku:):). Wśród forumowiczów są osoby szyjące na Wifamie i też są zadowolone z tych maszyn. Trudny wybór:(, powodzenia.
Avatar użytkownika
Świeżynek
@jakłucznik - tak tak, dokładnie ;3 W internecie oglądam tylko filmiki po angielsku i gubię polskie słowa ;D
Co do nowej maszyny mógłbym się pokusić maksymalnie o Łucznika Mini - tyle jestem jeszcze w stanie dołożyć :)

Będzie bardzo ciężko coś zdobyć niestety ;) A jesteście w stanie powiedzieć coś na temat Łucznik 781 Effekt Optima?

https://www.olx.pl/oferta/maszyna-do-szycia-lucznik-CID628-IDo1kTK.html#2335978743

Ma teoretycznie to co dla mnie dość istotne - ścieg zygzak, szycie wsteczne, długość ściegu - nie ma co prawda naprężenia nici ale na początek nie wiem czy nie pokuszę się o to - fakt faktem wolę coś z Łucznika bo to już wiekowa i zaufana firma :) Do wyboru mam jeszcze ewentualnie markę Hoffen z modelem SW-7492 ale o tej maszynie nigdzie nie jestem w stanie nic wyczytać więc ...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zapraszam do działu Giełda Krawiecka, może tam coś znajdziesz dla siebie.

--- Ostatnio edytowane 2018-07-08 11:20:20 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2018-07-08 11:21:13 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Mój budżet jest bardzo ograniczony – niestey nie mogę sobie pozwolić na maszynę kosztującą 500 zł, na ten moment celuje w coś bardzo budżetowego w granicach 200-250 zł (nieistotne czy nowa czy używana) – ma ona mi posłużyć w głównej mierze do nauki i w przyszłym roku na pewno nabyłbym już lepszy jakościowo sprzęt :)
Założenia rozsądne, ale poszukiwania bardzo nierozsądne. W planowanym budrzecie można kupić nową maszynę, ale tylko i wyłącznie w kategorii gadżetów-zabawek.
Planowany budżet umożliwia zakup bardzo dobrej niezawodnej maszyny używanej, niestety można mieć obiekcje do wyglądu. Obserwując wyszukiwane maszyny, mam podstawowe pytanie, maszyna ma być ładna, czy użyteczna??????
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
https://m.olx.pl/oferta/maszyna-do-szycia-veritas-CID628-IDshZMr.html i tak dalej i tak dalej .Łucznik mini sobie podaruj,nawet dziecku z chęcią do szycia bym tego nie kupiła.

294 strony: « < 279 280 281 282 283 284 285 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.