Wersja do druku

294 strony: « < 286 287 288 289 290 291 292 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Szachmat - nie wypowiem się na temat konkretnych modeli, bo ich nie znam, ale zakup overlock'a zostaw na później. Jak już żona wciągnie się na dobre w szycie.
Overlock to jet taka maszyna która służy gównie do eleganckiego wykańczania szwów i sama jedna nie wystarczy. Za to jak już się szyje to "must have".

Sama też przymierzam się do zakupu nowej maszyny (chcę tak w sierpniu na urodziny) i niestety ceny teraz idą w górę. Mój upatrzony Singer Heavy Duty 4432 trzy tygodnie temu kosztował 879zł a teraz albo nie ma albo do 1019zł dochodzi. Póki co śledzę OLX, może jakąś perełkę trafię, ale ja dokładnie wiem czego szukam :)


Avatar użytkownika
Świeżynek
https://www.oleole.pl/maszyny-do-szycia/singer-4432-heavy-duty.bhtml 655zł z mozliwością rat 0%


Może lepiej teraz niż czekac ;) akurat jest okazja posiedzieć w domu i podziergać :)

Ok, więc overlock zostawiamy - szukamy maszyny do szycia.
Jestem oczywiście także otwarty na inne propozycje maszyn.

--- Ostatnio edytowane 2020-04-06 14:56:56 przez szachmat ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
https://www.oleole.pl/maszyny-do-szycia/singer-4432-heavy-duty.bhtml 655zł z mozliwością rat 0%
Takich cudów nie ma :) Już tam byłam :) Czytaj na saaaaamymm dole, drobnym drukiem a potem kliknij - Obejrzyj i kup. Oto co wyczytasz:

Opis wad: Zablokowana igielnica oraz szpulka w bębenku. Brak elementów: 3 szpulki, drugi trzpień, komplet igieł, nożyk do dziurek, pędzelek, prowadnik do pikowania, stopka do obrzucania dziurek, stopka do przyszywania guzików, stopka do wszywania zamków błyskawicznych, stopka ogólnego zastosowania, wkrętak.

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szachmat: Myślę, że żona, mówiąc o "maszynie z owerlockiem" miała na myśli maszynę do szycia ze ściegiem owerlockowym.
To, co pokazujesz w linku do Lidla, to owerlock, a ta maszyna z drugiego linka to mała maszyna, dedykowana dzieciom i początkującym.
Sprawdź w Lidlu wysyłkowym, mieli dwa Singery, obydwa w Twoim budżecie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
W lidlu widze tylko to co wcześniej podesłałem - overlock.

Prosiłbym o podanie jakichś konkretnych modeli, to już gdzieś sobie na sklepach znajdę ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zwiększyć nieco budżet i Singer 4423.

Lub jego ciut uboższa wersja Singer 4411.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za pomoc, tego oczekiwałem :)
Prawdopodobnie padnie na 4411.
Doszukałem się jeszcze częstych wyborów 8280. Czy to warta uwagi maszyna?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W lidlu widze tylko to co wcześniej podesłałem - overlock.

Prosiłbym o podanie jakichś konkretnych modeli, to już gdzieś sobie na sklepach znajdę ;)
Faktycznie. Przepraszam, nie zajrzałam, jeszcze niedawno były: 6180 i 2282. Piszą, że wkrótce znów będą dostępne. 6180 ma więcej ściegów niż 4411 i 4423, ale nie jest tak pancerna. Tu znów wybór zależy od tego, co ma być szyte...
Avatar użytkownika
Świeżynek
O 6180 widze podzielone opinie.
Maszyna ma być podejrzewam do prób szycia ubranek dla naszego synka, czy jakichś raczej damskich dodatków, chusty czy coś takiego. Ciężko mi stwierdzić :)
Chciałbym, żeby była przyjazna w obsłudze, w miarę niezawodna... nie będzie to jakieś codzienne kilkugodzinne użytkowanie. Bardziej do zabawy krawiectwem niż do typowej pracy.

Z budżetem szaleć być jednak nie chciał. Maszyna to domyślam się dopiero początek (jak ze wszystkim) jeszcze dojdą nici, materiały, jakieś dodatki do maszyny i wyjdzie niezła kwota.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O każdej maszynie będą podzielone opinie. Nie ma jednej, najlepszej, która zadowoli każdego użytkownika. Między innymi dlatego tak trudno komuś powiedzieć jednoznacznie "Kup tę, żadną inną".
Osobiście nie szyłam ani na żadnej z tych, o których pisałam , że mają być w Lidlu, ani na tych proponowanych przez Benedek.
Moja koleżanka z pracy ma 6180 od trzech-czterech lat, używa jej codziennie po kilka godzin, do przeróbek i napraw. Jest bardzo zadowolona.
Ja wiele lat temu zaczynałam od prościutkiego Łucznika, potem doszedł stary Singer 418, dużo później Singer 834, następny był Singer 9010. Każda z tych maszyn była dla mnie dobra, spełniała moje oczekiwania, wystarczała na moje potrzeby. Od trzech szyję na nowoczesnej, elektronicznej Singer One Plus. Przeskok był ogromny, ale jestem zachwycona.
Wielokrotnie powtarzałam i dalej uważam, że zakup maszyny powinien być przemyślany. Każdy musi rozważyć swoje potrzeby, marzenia i możliwości finansowe. Gdzieś przeczytałam, że należy kupować maszynę najlepszą, na jaką nas stać. A z kolei Czeremcha stwierdziła (po analizach, a jest doświadczona i solidna), że z maszyn oferowanych na naszym rynku, Singer ma najlepszy stosunek funkcji do ceny...
Zawsze też radzę, aby w przypadku chęci zrobienia prezentu, jednak podpytać przyszłego obdarowanego, bo może ma już coś wymarzonego i wtedy nasz wybór, dokonany w najlepszych intencjach, może okazać się nietrafiony...

--- Ostatnio edytowane 2020-04-08 10:03:23 przez violina64 ---

294 strony: « < 286 287 288 289 290 291 292 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.