Wersja do druku

294 strony: « < 288 289 290 291 292 293 294 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za podpowiedź!
A co z maszynami Silvercrest? Są warte zainteresowania?

Znów dopisuję, że nie wiem, jak to zrobić, żeby nie dodawały mi się dwie odpowiedzi zamiast jednej :(
Czy Singer Brillance poradziłby sobie z grubszymi materiałami również? Mama czasami skraca jakieś jeansy, byłoby cudownie, gdyby maszyna to przeżyła.

--- Ostatnio edytowane 2021-05-04 12:28:50 przez joolz ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za odpowiedzi. Zdecydowałam się na coś zupełnie innego. Obejrzałam film, instruktażowy i wybrałam Minerwę. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
joolz - Singer Brilliance jest maszyną do tzw. szycia domowego, więc z założenia radzi sobie z materiałami różnego rodzaju i grubości. Tak jak pisałam, moja koleżanka szyje nim wszystko - od leciutkich firanek przez jeans i polary, po kurtki zimowe. Najczęściej są to przeróbki, naprawy, więc maszyna nie szyje godzinami kilku warstw grubego materiału, ale w takiej codziennej pracy tego typu radzi sobie doskonale. Co innego od czasu do czasu dać maszynie coś ciężkiego do przeszycia, co innego męczyć ją tym codziennie po kilka godzin. Jestem pewna, że okresowe skracanie jeansów Singer Brilliance 6180 przeżyje bez uszczerbku na zdrowiu :).
Na temat Silvercrestów nie będą się wypowiadać, miałam jedną tydzień, nie zachwyciła mnie niczym, ale wiem, że ma swoich wielbicieli, również tu, na Forum.
To tak już jest, że każdy ma inne oczekiwania i inna maszyna je spełnia. Jeśli znasz język niemiecki, angielski, to warto poszukać opinii na obcojęzycznych stronach, tam jest ich więcej. U nas dość często niepochlebne sądy wydają osoby, które nie mają bladego pojęcia o szyciu, kupiły pierwszą w życiu maszynę, zaczęły szyć bez przeczytania instrukcji i dziwią się, są zawiedzione, że "maszyna nie spełniła oczekiwań", "plącze nitkę" itp.
Każdemu radzę, żeby nie kupował pochopnie, żeby przemyślał, zastanowił się nad tym co ma zamiar szyć i do czego potrzebna mu będzie maszyna.

--- Ostatnio edytowane 2021-05-05 08:58:00 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
A może byś skusiła się na silvercresta pojawia się czasem w lidlu? Widziałam też maszynę Arkę radom 888 w cenie 399zł na RTV Euro AGD
ps.Ja mam maszynę singer serenade m320l za 400zł pojawił sie w grudniu ubiegłego roku tez polecam
Avatar użytkownika
Świeżynek
A może byś skusiła się na silvercresta pojawia się czasem w lidlu? Widziałam też maszynę Arkę radom 888 w cenie 399zł na RTV Euro AGD
ps.Ja mam maszynę singer serenade m320l za 400zł pojawił sie w grudniu ubiegłego roku tez polecam
Avatar użytkownika
Świeżynek
A może byś skusiła się na silvercresta pojawia się czasem w lidlu? Widziałam też maszynę Arkę radom 888 w cenie 399zł na RTV Euro AGD
ps.Ja mam maszynę singer serenade m320l za 400zł pojawił sie w grudniu ubiegłego roku tez polecam
Avatar użytkownika
Świeżynek
A może byś skusiła się na silvercresta pojawia się czasem w lidlu? Widziałam też maszynę Arkę radom 888 w cenie 399zł na RTV Euro AGD
ps.Ja mam maszynę singer serenade m320l za 400zł pojawił sie w grudniu ubiegłego roku tez polecam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej wszystkim :)
Ja oczywiście jako nowa w temacie, szukam maszyny do domowego użytku. Ma nam służyć do przeszywania ubrań, osobiście zamierzam też szyć na niej różne proste torby z nieco grubszych, trwalszych materiałów (jeszcze nie wiem, z jakich, dlatego nie mogę podać szczegółów). Chciałabym, żeby to nie był jakiś badziew, który będzie do naprawy po trzecim użyciu.
Mama przekonuje mnie, żeby czekać na lidlowe maszyny, znalazłam też Singera w aktualnej ofercie Lidla (Serenade M320L).
Te 500-600 zł mogłybyśmy wydać, no chyba, że polecicie nam coś lepszego i droższego, to być może zaszalejemy :D

Jak widzisz Diano163, o tego się zaczęło...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pewnie się powtarzam ale... Singer 4423 albo 4411 :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Benedek::okok:
Nie proponowałam tych modeli dla joolz, ze względu na cenę, która przekracza akceptowalne 500 - 600 zł.
Airam3 z jakichś względów zrezygnowała z 4411 (która w tej chwili w jednej z sieci jest w bardzo dobrej cenie), na rzecz Minervy.
I świetnie! Każdy ma prawo i możliwość wyboru.:)

Nie doczytałam u joolz o możliwości zaszalenia w razie polecenia czegoś innego... :D

W tej samej sieci 4432 też jest w niezłej promocji. Mam, polecam.

Tak czasem się zastanawiałam, w czym ten model jest gorszy od 4411 i 4423?
Kupowałam w bardzo złym okresie, w maju ubiegłego roku, kiedy maszyny do szycia schodziły ze sklepów na pniu. 4411 odpadł z kręgu moich zainteresowań, m.in. ze względu na rodzaj chwytacza i czterostopniową dziurkę a pozostałych dwóch modeli HD długo nie było. Najpierw pojawił się 4432, był w promocji i tańszy od 4423 sprzed wybuchu pandemii. Nie chciałam czekać na powrót 4423, więc kupiłam najbardziej zaawansowany model z serii HD. Nie żałuję, ale zastanawia mnie dlaczego nie jest tak często polecany jak mniej rozbudowane modele.

--- Ostatnio edytowane 2021-05-05 14:05:57 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2021-05-05 14:13:38 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2021-05-05 14:37:58 przez violina64 ---

294 strony: « < 288 289 290 291 292 293 294 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.