Wersja do druku

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziekuje za szybka odpowiedz:)
Plan jest taki że będzie matowa lycra na górze i dół właśnie tak obnizony jak w tej sukience z filmiku.
Tak podejrzewałam że tiul welonowy będzie zbyt miękki:/ efekt dołu chce identyczny jak w pokazanej sukience więc prawdopodobnie wybierzemy ten zwykły miękki :).
Zastanawiam się tylko co pod spód dac z czego halka? żeby nie była widoczna a jednoczesnie nie zaczepiała sie o rajstopy:)
Dziewczynka ma 11 lat:)

Zna może Pani jakis dobrze zaopatrzony sklep stacjonarny z tkaninami tanecznymi? najlepiej warszawa:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
W Warszawie - Wika na Płockiej. Mają wszystkie możliwe kolory i tkaniny, mogą też zawsze coś sprowadzić z Chrisanne. Poza tym pracuje tam pani, która potrafi doradzić w kwestii szycia.
Niestety bardzo drogo.
Warto zajrzeć do GoldPolu w Al. Krakowskiej blisko lotniska. Tam są tiule, siatki i mnóstwo ciekawych dodatków, trzeba przeznaczyć więcej czasu na myszkowanie ;)
No i oczywiście internet.
Ostatnio kupowałam satynoszyfon przez internet w Londynie, wyszło taniej niż w Wice.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zastanawiam się tylko co pod spód dac z czego halka? żeby nie była widoczna a jednoczesnie nie zaczepiała sie o rajstopy:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, jak szyłam suknie do standardu halkę zrobiłam z organzy, jest lekka a jednocześnie podnosi, bo na dole dałam suto marszczona falbanę( halka z 3/4 koła na odrobinę poniżej kolana dodana mocno marszczona falbana, która ładnie podnosiła sukienkę, falbanę dodatkowo obszyłam żyłką wędkarską 0,9 mm, a na łączeniu falbany z halką naszyłam lamówkę- wtedy już nic się nie zahaczało ). Materiał gładki, lekki i nie zaciąga rajstop.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Super tylko czy mam do tiulowego dołu dać halkę z organzy? to może lepiej jakiś woal albo krepa?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja szyłam sukienkę z jedwabiu syntetycznego ( jest taki leciutki ) halka z organzy a na wierzch na ten jedwab dałam tiul welonowy.
Widziałam sukienki na turniejach z samego tiulu nie miały nic pod spodem- suto marszczone 2-3 warstwy tiulu i nie była sukienka przezroczysta.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kolejne moje pytanie:/ jak najlepiej wykończyć brzegi czyli dekolt, plecy? Zygzakiem czy coverlockiem? no i czy wszywa się gumkę żeby się to trzymało ciała czy zwykłe podłożenie wystarczy, no chyba że jest inny sposób o którym na pewno nie wiem:)
Proszę o pomoc dodam że góra czyli body oczywiście z lycry:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Pani Aniu,
Koleżanki :)
Witam serdecznie,

Postanowiłam do napisać, ponieważ przeczytałam tu ogrom wspaniałych rad, a Ja dopiero raczkuję w temacie...
Moja córka ma prawie 10 lat, tańczy od 5 roku życie. Jej partner jest starszy i od stycznia niestety Nadia wejdzie z nim do kategorii wiekowej 12-13, a tu zaczynają się prawdziwe suknie...
Moja przyjaciółka zgodziła podjąć się tego wyzwania, jednak będzie szyła taką suknię po raz pierwszy. Dlatego bardzo prosiłabym o kilka rad...
Jeśli chodzi o górę sukni, nie będzie ona żadnym problemem, schody pojawiają się na dole...
Chciałam żeby na wierzchu prezentował się biały materiał, a spod niego miałyby wychodzić falbany jak na zdjęciu...
Proszę o porady:
- jaki materiał na wierzch
- co pod spod :)
- ile warstw
- z czego/z jakich materiałów
- na jakich wysokościach kolejno wszywane
- co z halką
Myślałam żeby suknia w pasie miała różowy pas, doradźcie w którym miejscu najlepiej
Chciałabym żeby suknia ładnie tańczyła :) Nadia jest małą dziewczynką, będzie tańczyła na parkiecie ze starszymi koleżankami i kolegami, nie chciałabym żeby zniknęła ;)

Będę wdzięczna za każdą radę

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Przede wszystkim gratulacje dla córki (i dla mamy oczywiście), która tańczy ze starszymi i daje radę. Na pewno wysoko zajdzie :)

Uszyłam kilka sukienek i przy każdej dużo się uczę, a z żadnej nie byłam zadowolona. Krawcową nie jestem, ale w końcu kobieta potrafi... :)

Na górę sukni radziłabym poszukać szyfonu, a jeśli ma być błyszcząca to satinszyfon. Ilość warstw halki zależy od kroju, zawsze można doszyć kolejną, jeśli za słabo pracuje. Zrobiłabym leciutko rozszerzaną haleczkę z siatki do wysokości "pod pupę", do której doszywa się organtynę mocno marszczoną krojoną po kole. Ważne, by dobrze zabezpieczyć łączenia organtyny, bo się łatwo pruje i pęka. Z tiulu w halce zrezygnowałam, za to można dać halkę z tego co na wierzchu i np. obszyć żyłką.
Wszystko tańczy dzięki krynolinie - na pewno góra i przynajmniej 1 warstwa halki musi ją mieć. Leciutko zaokrąglona.
Biała góra wymaga białych halek, więc kolorowa tylko krynolina lub ostatnia falbanka halki.

Na razie bez kamieni, prawda?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tu widać dwa sposoby wszywania krynoliny. Ostatnia moda to wszywanie pod materiał.
Szerokość 8 cm.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.