Wersja do druku

28 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum.:D
Przeglądam je od niedawna i jestem zachwycona. Inne fora nie mają przy tym szans. Wszystko czytelne, mili ludzie i przede wszystkim miły admin B-)
Ale do rzeczy, uwielbiam szyć ale nie wszystko potrafię a największe braki mam w modelowaniu odzieży (nie umiem w ogóle). Wydaje mi się że gdybym potrafiła sama zrobić wykrój to moja pasja stała by się jeszcze przyjemniejsza. Więc jeżeli ktoś by był tak miły i na łamach tego forum wyjaśnił krok po kroku jak zrobić wykrój podstawowy poszczególnych ubiorów to byłabym ogromnie wdzięczna, jeżeli taki wątek już istnieje i go jakimś cudem przeoczyłam to z góry przepraszam i oddaję się w ręce admina, pozdrawiam serdecznie :D
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No to ja obrócę wszystko w gruzy...

Uważam, że nie warto robić form podstawowych. To ci i tak nie gwarantuje, że model będzie leżał idealnie. Gdyby tak było, krawcy braliby miarę i szyli bez przymiarek. Przecież wszystko powinno się zgadzać. Ale tak to można uszyć wyłącznie na manekina, który ma wszystko symetryczne i poprawne.

Lepiej najpierw wprawić się w szyciu wg gotowych wykrojów, walczyć przy okazji z dopasowywaniem i uczyć się poprawek i potem zacząć przerabiać gotowe wykroje pod swoje potrzeby.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Popieram czeremchę. Szyjąc na gotowych wykrojach z biegiem czasu zauważysz gdzie należy wprowadzać poprawki. Jak np. robię samodzielnie wykrój na spódnicę to wiem że i tak muszę sobie "spłaszczyć" linię bioder. U mnie to reguła i w gotowych wykrojach i w tworzonych samodzielnie :)

Sama mam ogromne braki w konstruowaniu, odkąd więcej szyję powoli zaczynam widzieć daną rzecz w formie przestrzennej a zawsze miałam z tym ogromy problem. Z wykroju na prostą bluzkę (t-shirt) umiem zrobić sukienkę albo poprowadzić ciecia francuskie :) Powolutku do przodu.
Poza tym masz u mnie dużego plusika za słowa odnośnie admina :D ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
drogie miłośniczki....
Jako wieloletni fachowiec muszę was nieco zasmucić... dobry konstruktor znający zasady, POTRAFI ZROBIĆ KONSTRUKCJĘ WG. POBRANYCH WYMIARÓW PRAWIE BEZ POPRAWEK.... może powinnam się do was przyłączyć zapewniając, że jest dobrze jak myślicie ale NIE MOGĘ.... robię konstrukcję od lat i poprawek mam tak niewiele, że aż głupio mi o tym mówić widząc jakie macie problemy... oczywiście nic straconego .. to oznacza tylko, że sposób istnieje tylko że trzeba się go nauczyć....

popieram oczywiście radę, żeby zacząć od gotowych wykrojów nawet z BURDY, żeby się wprawić w rozumieniu "ubrań na płasko"... ale jeżeli chcecie NAPRAWDĘ żeby wasza pasja poszła w dobrym kierunku to się nie zatrzymujcie na gotowych wykrojach... Przełożenie na papier a później na tkaninę waszych pomysłów jest niewiarygodną frajdą, więc dlaczego nie poświęcić się jej i nie dążyć do najwyższego poziomu krawiectwa?:)
Avatar użytkownika
Administrator
Cate dlatego piszemy żeby zacząć od gotowców a potem powoli przechodzić do tworzenia czegoś własnego :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Susanna przeglądałam twój blog jest super a szyjesz po prostu rewelacyjnie a jako admin zrobiłaś na mnie duże wrażenie ponieważ na poprzednim forum moderator był okropny, niemiły i przemądrzały...
Ja z Burdy szyję już ponad 3 lata ale moje wymiary są niestety inne niż w tabeli :-S więc czasem mam problem z dopasowaniem ciuszka a najgorzej gdy są to spodnie. Pomyślałam że gdybym umiała zrobić taki wykrój podstawowy to bym go dopasowała idealnie i nie miałabym więcej takich problemów. A chodzi też ogólnie o wiedzę, nie zaszkodzi jak bym to umiała. Znalazłam gdzieś konstrukcję spódnicy podstawowej i zrobiłam sobie szablon który modyfikuję w miarę potrzeb i jak na razie ten system się sprawdza :D.
Pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
Administrator
Susanna przeglądałam twój blog jest super a szyjesz po prostu rewelacyjnie a jako admin zrobiłaś na mnie duże wrażenie ponieważ na poprzednim forum moderator był okropny, niemiły i przemądrzały...

Dzięki, cieszę się ze podoba Ci się moje szycie. Staram się to robić coraz lepiej - z różnym skutkiem :D
A co do admina to yyy chyba nie chodzi Ci o to forum no nie? Bo ja tu od początku adminuję z tej racji, że forum zakładałam :D Nie wiem o jakim forum piszesz.

Ja z Burdy szyję już ponad 3 lata ale moje wymiary są niestety inne niż w tabeli :-S więc czasem mam problem z dopasowaniem ciuszka a najgorzej gdy są to spodnie. Pomyślałam że gdybym umiała zrobić taki wykrój podstawowy to bym go dopasowała idealnie i nie miałabym więcej takich problemów. A chodzi też ogólnie o wiedzę, nie zaszkodzi jak bym to umiała. Znalazłam gdzieś konstrukcję spódnicy podstawowej i zrobiłam sobie szablon który modyfikuję w miarę potrzeb i jak na razie ten system się sprawdza :D.
Pozdrawiam :D

Oj mam ten sam problem z wykrojami z Burdy a pas to największe nieszczęście :( Ale na ten temat założę niebawem wątek bo spodnie szyć będę :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam
Spokojnie :) nie chodzi o to forum tylko poprzednie na którym się zarejestrowałam a jak zwróciłam uwagę moderatorowi że jest niemiły w stosunku do nowych forumowiczów to dostałam prywatną wiadomość że jak się będę mądrzyć to nie zajrzę tam więcej, więc zrezygnowałam.
Susanna moją najgorszą zmorą też jest pas (mam prawie tyle samo w pasie co w biodrach) jeżeli założysz taki wątek to będę jego zagorzałą zwolenniczką B-)
Czekam z niecierpliwością :angel:
Avatar użytkownika
Administrator
Witam
Spokojnie :) nie chodzi o to forum tylko poprzednie na którym się zarejestrowałam a jak zwróciłam uwagę moderatorowi że jest niemiły w stosunku do nowych forumowiczów to dostałam prywatną wiadomość że jak się będę mądrzyć to nie zajrzę tam więcej, więc zrezygnowałam.
uuu no to faktycznie admin pojechał po bandzie...
Susanna moją najgorszą zmorą też jest pas (mam prawie tyle samo w pasie co w biodrach) jeżeli założysz taki wątek to będę jego zagorzałą zwolenniczką B-)
Czekam z niecierpliwością :angel:

Już się zabrałam za spodnie ale w nich paska raczej nie będzie. Ale następne już czekają w kolejce.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
drogie miłośniczki....
Jako wieloletni fachowiec muszę was nieco zasmucić... dobry konstruktor znający zasady, POTRAFI ZROBIĆ KONSTRUKCJĘ WG. POBRANYCH WYMIARÓW PRAWIE BEZ POPRAWEK.... może powinnam się do was przyłączyć zapewniając, że jest dobrze jak myślicie ale NIE MOGĘ.... robię konstrukcję od lat i poprawek mam tak niewiele, że aż głupio mi o tym mówić widząc jakie macie problemy... oczywiście nic straconego .. to oznacza tylko, że sposób istnieje tylko że trzeba się go nauczyć....

popieram oczywiście radę, żeby zacząć od gotowych wykrojów nawet z BURDY, żeby się wprawić w rozumieniu "ubrań na płasko"... ale jeżeli chcecie NAPRAWDĘ żeby wasza pasja poszła w dobrym kierunku to się nie zatrzymujcie na gotowych wykrojach... Przełożenie na papier a później na tkaninę waszych pomysłów jest niewiarygodną frajdą, więc dlaczego nie poświęcić się jej i nie dążyć do najwyższego poziomu krawiectwa?:)
Tak.Tak.Tak!!!!!!!!!!!!!!!!

Małgośka.

28 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.