Wersja do druku

23 strony: « < 17 18 19 20 21 22 23 >

Avatar użytkownika
Administrator
LePois chyba do mnie pisałaś. Jeśli masz już jakieś doświadczenie w szyciu to sobie poradzisz. Jeśli jesteś zielona w temacie to będzie problem bo opisów szycia poszczególnych modeli nie ma.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak Susanno,

To ja pisalam prosto do ciebie na fb, mysle ze mam "troszke" doswiadczenia... moze sie jesdnak odwaze :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pozwólcie proszę że i ja się wypowiem. Złotego Kroju nie znam, korzystam z Burdy. Od wieeelu, wielu lat tylko z Burdy. Ostatnio szyłam sukienkę wg wykroju z Burdy nr 2, rok 1971, wydanie w jęz.niemieckim. Fakt, obecne Burdy mają modele trochę nie w moim stylu (a może ja staroświecka jestem:)?)Oczywiście muszę w niektórych miejscach dopasować wykrój do swojej figury, głównie do wzrostu - bo modeli dla kobiet o wzroście ok.160 cm faktycznie Burda ma jak na lekarstwo. Dla mnie "szata graficzna" wykrojów jest bardzo czytelna, mówię oczywiście o teraźniejszych Burdach - bo ta z roku 1971 to koszmar! Ale jakoś sobie poradziłam, sukienka ok.
Avatar użytkownika
Administrator
Moje ostatnie zlecenie dla klientki - bluza z reglanem. Wykrój wzięłam ze ZK bo jakoś reglany w Burdzie no hmm trzeba trafić na fajny wykrój że tak powiem ;)
Tutaj tylko drobne poprawki typu zwężenie o 1,5 cm, skrócenie rękawów i powiększenie dekoltu. Dzianinki od klientki.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Perfekcyjna i sliczna!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Noo, piękna bluza, starannie wykończona. Co fachowiec to fachowiec. Gratuluję Susanna:):)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kiedyś Złoty Krój to było dla mnie "objawienie", jeszcze AnnaMaria pisała i dawała linki. Później każda wtopiła się temat ją interesujący a ja wzięłam kursa w szrankach zawodowych. Z "Burdy "szyłam z mamą od najmłodszych lat szkolnych, i "odgapiać "wykroje umiałam, a później coś takiego - bo "pasuje" - zaczęłam - bo miary moje były coraz dziwniejsze - na ogół ze starych ciuchów, ewentualnie z szablonów " na miarę" z modelowaniem. Obawiam się jednak, że tak jak z " Burdy" współcześnie będzie to dla mnie jedynie inspiracja do własnych rozwiązań.
"Przeskoczyłam" ten etap czasowo i już nie wróci.Może i szkoda, rysunek inspiruje mnie teraz bardziej niż zdjęcie ślicznej modelki w młodym wieku, w ZK mają to co "zachłanność" na pewnym etapie wymaga - taki ciuch, taki wykrój...Zaczynam filozoficznie patrzeć na te sprawy, no i oszczędniej niż kiedyś. :)
Wolę więc szycie "na miarę" i własne projekty :D:kotek:
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie, na Pinterescie trafiłam na schematy (raczej stare bo interesuje mnie moda lat 50-60) wykonane w stylu ZK ale z mniejszymi liczbami przy kropkach. Nabieram podejrzeń że są one dostosowane do miarki w calach. Czy ktoś wie jak stworzyć miarkę do wykrojów oparta na tym systemie ale w calach a nie cm. Skoro w naszej punkt zero jest na 8cm to czy w calowym będzie na 3.15? No i czy te 3 mm to można przyjąć 1/10 cala?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie.Jestem tu nowa i bardzo chciałabym nauczyć się szyć!Nawet już skąpletowałam wszystko co będzie mi potrzebne maszyne,overlock,nici i tak dakej.Kupiłam złoty krój ale nie bardzo wiem jak ze sobą zszywać materiał :( Czy mogę prosić o radę jak zacząc własną naukę szycia w domu? Pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
Administrator
Czy dobrze rozumiem, że do tej pory jeszcze niczego nie uszyłaś ale już kupiłaś ZK? Masz jakieś podstawy z szycia?
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

23 strony: « < 17 18 19 20 21 22 23 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.