Wersja do druku

23 strony: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Susanko, zakładam wątek :)

Ja mam ten zestaw z krzywikami (ten droższy ;))
Na razie uszyłam tylko tę bluzeczkę z dzianiny i mam zrobioną formę papierową na spodnie. Ale na razie czasu brak, bo dzieci i mąż po ospie w domu siedzą ;)
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ten wątek został przeniesiony z kategorii KRÓTKI KURS SZYCIA.
Avatar użytkownika
Administrator
Bardzo się ciesze, że wątek założyła osoba, która ma zestaw Złotego Kroju. Liczę na obiektywne i szczere opinie :)
Proszę Cię podziel się z nami opiniami, sugestiami i wrażeniami podczas korzystania z ZK.

Pierwsze "koty za płoty" - jakie wrażenia odnośnie przekopiowywania kroju? A sama bluzka jak wyszła?
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Akurat z kopiowaniem nie mam problemu. Podoba mi się to, że wyciągam z segregatora wykrój i na jednej stronie mam pokazany model, a na drugiej wykrój. Nie muszę nigdzie poszukiwać co jest do czego. Wbrew pozorom kropkuje się szybko, potem trzeba tylko uważać przy łączeniu linii i nie zrobić wklęsłego tam, gdzie powinno być wypukłe (zrobiłam tak łącząc linie w spodniach na biodrach ;) ale myślę, że to kwestia wprawy)

Właśnie robię tutka z szycia bluzeczki (szyję drugą z troszkę innego wykroju - bo ta była z wykroju dla pełniejszej sylwetki (bo ja mam brzuszek trochę zbyt wypukły :D)
Teraz będzie na zwykłą figurę, to zobaczę jak wyjdzie na mnie.

Bluzka powiem szczerze bardzo mi się podoba. Szyłam raz z dzianiny taką jakby podkoszulkę z Burdy - to mi się strasznie na dekolcie i podkrojach pach rozciągnęła (ale nie szyłam na overloku wtedy). Drugą robiłam z Diany (też taki zwykły T-shirt) to rękawki były za wąskie i mimo, że dodałam trochę, to wyszła jakaś taka krótka).
No i ta trzecia - wyszła fajnie. Nawet zaryzykowałam i szyłam od razu na overloku 4 nitkami (więc zszywało i obrzucało od razu). Wyszło ładnie :D

Jak będę szyła następne rzeczy, to też zdam relację ;)



--- Ostatnio edytowane 2011-03-03 20:45:18 przez Wiola99 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
To ja też się tu zgłaszam, jako zadowolony użytkownik złotego kroju:D

Witam Cię i tutaj Wiolu B-)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O!, nawet i tu Cię przywiało ;)
Witaj!!! :D :angel: :p
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co prawda nie miałam w ręku arkuszy ZK ale czuję w Waszych wypowiedziach zachwyt
tym nowym wydawnictwem.

Jeśli można to poproszę Was o jakieś szczegóły np.
w czym jest lepszy ZK od naszej starej dobrej znajomej BURDY?

Bo cena o jakiej się pisze tu i tam (ok.500 zł za pakiet startowy) jest z kosmosu - z czymś takim wejście na polski rynek graniczy dla mnie z bandytyzmem.
To nie jest wydawnictwo dla przeciętnej Polki,która chce szyć nie mając ukończonych kwalifikacji krawieckich.
A może to wydawnictwo skierowane jest do producentów odzieży?
Wtedy po co robić jemu reklamę i burzyć krew osobom traktującym szycie jako hobby.
Mam ogromne wątpliwości co do sposobu lansowania ZK ale
liczę,że Wy jako zwolenniczki tego czegoś czego ja jeszcze nie znam i z powodu ceny raczej nigdy nie wezmę do ręki, rozjaśnicie moje horyzonty.
Z góry jestem już wdzięczna
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Kora internet jest kopalnią wiedzy, czasem trzeba tylko pokombinować jak hasło wpisać żeby pojawiło się to co chcemy wiedzieć ;-) ja jak czegoś nie wiem po prostu wpisuję w Google i szukam, ale ułatwię Ci poszukiwania http://www.youtube.com/watch?v=mmtAywL_DIs
http://www.youtube.com/watch?v=qifDW46iqC4&feature=related
B-), szczerze powiem, że też nie wiedziałam o czym tu mowa więc szukałam, ja bazuje na kilku wykrojach z burdy które poprawiam na własne potrzeby do figury klientki, tylko spodnie rysuje indywidualnie na wymiar, dzięki czemu mogę w zasadzie je uszyć bez przymiarki :p
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Madziu ja umiem korzystać z dobrodziejstwa internetu :)
ale chciałam poznać opinie użytkowniczek ZK czyli poznać doświadczenia z pierwszej ręki.
Bo teoria teorią wszystko zależy od reklamy a zupełnie czymś innym jest praktykowanie.
Piszesz
[guote]ja bazuje na kilku wykrojach z burdy
i ja też i chyba większość Polek ma nie tylko sentyment do BURDY.
BURDA daje nam gotowca - wykrój, za parę groszy masz kilkanaście wykrojów i nie tylko wykrojów
podczas gdy ZK za grube pieniądze każe nam rysować wykroje czy to jest wydawnictwo dla hobbystek,czy to nie jest złodziej czasu?
W jaki sposób nauczyć się tego rysowania bez podstaw czyli bez kierunkowego wykształcenia?
Z postów Wioli wiem ,że bardzo łatwo popełnić pomyłkę tak jak Wiola to zrobiła i zamiast narysować linię wypukłą bioder narysowała wklęsłą . I co dalej? Sztukować?
Wyrzucić?

Moje wątpliwości narzuciły mi treść powyższych postów.
Ale to znowu tylko teoria...tylko dyskusja
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Przede wszystkim witam Cię Koro,Madziu:):):)


Postaram się odpowiedzieć Koro na Twoje pytania,aczkolwiek nie zamierzam Cię do niczego przekonywać.

Piszę swoją opinie po użytkowaniu Złotego Kroju przez ponad 4 lata,a może i lepiej .Nie pamiętam.

Bardzo ,ale to naprawdę bardzo mało korzystałam z Burdy ,żeby porównywać.Nie lubię Burdy -nie lubię ich wykrojów.

Faktycznie osoba początkująca raczej nie skorzysta ze Złotego kroju.(z burdy też nie)

Dlaczego ja i złoty krój:
-Szybko robię formę na dane wymiary osoby,(oszczędność czasu na liczeniu ,rysowaniu, modelowaniu)
-Formy dobrze opracowane (mało poprawek na przymiarce)
-Uniwersalne i podstawowe fasony zawsze modne ( co nie znaczy ,że nie fantazjuje)
-do producentów odzieży -jak najbardziej -już ma opracowaną rozmiarówkę


Cena -może wysoka -no cóż dziś nic tanie nie jest.Może kiedyś potanieje.
Czytałam wiele opinii o ZK.Jest wiele negatywnych od ludzi którzy tego nie posiadają ,właśnie przez cenę .Ale nie spotkałam się jeszcze z negatywną opinią tych ,którzy już użytkują ZK.Chwalą sobie
To daje do myślenia.
Pozdrawiam cieplutko Pela

Avatar użytkownika
Świeżynek
Koro i jeszcze ,szybciutko się rysuje te formy-naprawdę.To tylko tak strasznie wygląda .Na pewno szybciej niż odbicie wykroju z burdy.
Wiola robiła to pierwszy raz ,więc miała prawo do błędów.
Wyobraz sobie kogoś kto pierwszy raz ma w ręce burdę i chce narysować wykrój -chyba mu to dłużej zejdzie.....

--- Ostatnio edytowane 2011-04-01 10:06:18 przez lape ---

--- Ostatnio edytowane 2011-04-01 10:32:36 przez lape ---

23 strony: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.