Wersja do druku

23 strony: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ależ ładnie wyglądasz w tej sukience,bardzo fajny krój.Ja jeszcze cały czas się biję z myślami czy aby nie kupić zestawu ze Złotego Kroju.Do tej pory szyję tylko z katalogów z wykrojami,a mam ich :boisie:bardzo dużo :D.Jednak jestem ciekawa nowego i może się skuszę.:):)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Susana, ta sukienka wyszła super, a jest dość trudna do uszycia,
a spodnie też fajne, z którego numeru wykroju je szyłaś,

ostatnio nie szyję, bo chudnę i chcę trochę poczekać aż ciut się skurczę :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Swietnie uszyta,na prawde duze brawa. Susanno!
A jest to ten wykroj ktory mi sie podobal, i tak sie powaznie zastanawiam, czy nie kupic nowszego zestawu ZK. Ja mam starsze, gdzie tej sukienki akurat nie ma :(
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Administrator
Kryśka to jestem jedną z wielu, która "bije się" z myślami.
Za jakiś czas będę szyć ze ZK sukienkę dla koleżanki, nie wiem jak to u niej się sprawdzi ale będzie moim królikiem doświadczalnym ;) o czym jeszcze nie wie :D

Alusia to fakt - model nie jest najłatwiejszy ale i materiał mimo, że bardzo przyjemny w noszeniu - podczas szycia był krnąbrny i niezdyscyplinowany. Myślałam, że z materiałem nie będzie problemu ale on jest dość elastyczny i lubi się naciągać...
Skoro chudniesz to nie ma póki co sensu szyć. Podziwiam że potrafisz wytrzymać bez szycia ;)

Amatorskie Szycie szkoda... :( Ten model był chyba w każdym najtańszym pakiecie startowym. Tak mi się wydaje, że Sistu też kupowały ten pakiet i chyba ten model miały wśród wykrojów.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Kryśka to jestem jedną z wielu, która "bije się" z myślami.
Za jakiś czas będę szyć ze ZK sukienkę dla koleżanki, nie wiem jak to u niej się sprawdzi ale będzie moim królikiem doświadczalnym ;) o czym jeszcze nie wie :D

Alusia to fakt - model nie jest najłatwiejszy ale i materiał mimo, że bardzo przyjemny w noszeniu - podczas szycia był krnąbrny i niezdyscyplinowany. Myślałam, że z materiałem nie będzie problemu ale on jest dość elastyczny i lubi się naciągać...
Skoro chudniesz to nie ma póki co sensu szyć. Podziwiam że potrafisz wytrzymać bez szycia ;)

ciekawa jestem jak ZK sprawdzi ci się w teście na koleżance :)
dla siebie każdy już ma wypróbowany rozmiar,

jak bierzesz miarę,
ja pomiary zdejmuję ciasno i nawet z tego wyniku zdejmuję jeszcze 0,5cm
raz szyłam z luźniejszego pomiaru i bluzka wyszła o rozmiar za duża,
wiadomo, że niemieckie wykroje, Burda też, są dostosowane do figur niemieckich kobiet i mają duże zapasy luzu,

bez szycia trudno mi wytrzymać,
po wiosennych porządkach w szafie postanowiłam poprzerabiać golfy z wiskozy na bluzki z podkrojem pod szyją, tylko zastanawiam się jak wykroić plisę dekoltu z odciętego golfa,
Avatar użytkownika
Administrator
Sama jestem ciekawa jak się sprawdzi :) Miary tez zdejmuje dość ciasno ale nie odejmuje już niczego.
Wczoraj skroiłam sukienkę w grochy - ciekawe kiedy się do niej zabiorę...

Mnie nurtuje jedno pytanie. Może znasz odpowiedź :)
Szyłam kiedyś sukienkę polecaną dla figur tęższych. I kurcze była sporo za szeroka na mnie. Szyłam sukienkę bez oznaczeń specjalnych ;) i wyszła bardzo dobrze. Z tego wnioskuję, iż wykroje dla figur tęższych mają tak jakby automatycznie więcej zapasu/luzu krawieckiego zostawionego?!

Nie wiem czy spotkałaś się z takim problemem :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Amatorskie Szycie szkoda... :( Ten model był chyba w każdym najtańszym pakiecie startowym. Tak mi się wydaje, że Sistu też kupowały ten pakiet i chyba ten model miały wśród wykrojów.

Ten model BYL w pakiecie, w obecnym go juz nie ma. :(
A ja mam jeszcze wczesniejszy zestaw, zanim sie pojawil.
On pochodzi z ktoregos z suplementow, (chyba z 2009 r.); ale tez go nie mam.
Te pakiety, skladaja sie wlasnie z suplementow, zmienianych co rok, tak ze teoretycznie przynajmniej kupujac jeden pakiet + dodatki jesteś na bieżąco. Ja sie nie zalapalam... :(

Z tego wnioskuję, iż wykroje dla figur tęższych mają tak jakby automatycznie więcej zapasu/luzu krawieckiego zostawionego?!
Tak .
A polecam to:
, jest to dobrze omowione na tym blogu:
http://sewingnhumming.blogspot.co.uk/


--- Ostatnio edytowane 2012-03-27 14:33:21 przez amatorskieSzycie ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Administrator
Ufff bo już chciałam się obrazić na Złoty krój :)
Dzięki za linka :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Susanko, te wykroje na tęższe figury na pewno nie są na Ciebie :)
Ja takie szyję na siebie - mam trochę brzuszka po dzieciach i rozmiar jest w sam raz :D.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ślicznaś Adminko a sukienka też śliczna, i na ludziu ! :)
Zastanawiam się i ja nad kupnem ZK i jestem przekonany że kupię, ale może na zimę :)

23 strony: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.