Wersja do druku

23 strony: « < 17 18 19 20 21 22 23

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Podobno prawidłowa długość to najwyżej jeden palec nad podeszwę.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,
Jestem totalnym amatorem. Złoty kroj wydał mi się bardzo ciekawy - rozważam jego zakup, ale jednej rzeczy nie rozumiem...
póki co uczę się szycia, szukać ubranka moim dzieciom
Niestety jest tak, że wzrost, obwód bioder, długość nogawek - wszystkie wymiary moich dzieci są z innego rozmiaru - dlatego nie lubię gotowych wykrojów z burdy, bo w ich spodniach mój syn może się 1,5 raza owinąć. Nie umiem sama.skorygowac wykroju. Proszę o wytłumaczenie:
Jak wygląda ta biała skala?
Załóżmy szyję siebie bluzkę - zmierze obwod biustu mam 104 cm, wbijam szpilkę i zaczynam szykować odrysowywanie wykroju. W tali mam 94 - jak znam życie ta bluzka będzie na mnie za wąska w talii i w biodrach. Czy zk ma swoją tabelę rozmiarów by móc zweryfikowac czy moje wszystkie wymiary mieszczą się w jednym rozmiarze i czy jest gdzieś wyjaśnione co zrobić jeśli muszę coś w którymś miejscu poszerzyć?
Avatar użytkownika
Administrator
ZK nie ma tabeli wymiarów bo nie ma gotowych wykrojów pod dany rozmiar. Dawno z niego nie korzystałam i muszę dokładnie sprawdzić w zeszycie (został w pracowni) ale z tego co pamiętam to obwodem biustu wytyczasz punkty od góry do linii tali. Obwodem bioder wszystkie poniżej talii i w dół.
Nie wiem czy szyłaś z Ottobre Kids ale mają całkiem niezłą rozmiarówkę i sporo wykrojów na chudzielce.
Tak to jest że czasem dziecko nosi koszulki np. w rozmiarze 98 a spodnie w rozmiarze 92. Życie ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

23 strony: « < 17 18 19 20 21 22 23

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.