Wersja do druku

23 strony: « < 15 16 17 18 19 20 21 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Myślę, że to kierunek nitki i powinny być prostopadłe przynajmniej do złożenia materiału, jeśli jakaś część jest krojona w takim złożeniu...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Zloty kroj - na pewno nie dla osob poczatkujacych, brak jakichkolwiek uwag i danych na temat indywidualnych cech wybraanej odziezy (brak opisow, sposobu zszywania itp). Workowate wzory, wiszace spodnie, wykroje czesto zupelnie mijaja sie z podanym rozmiarem, rysunki na odwrocie zupelnie nie koresponduja z forma wykroju (jakby nie nalezaly do danego wzoru!) Fragmenty wykroju nie zawsze sa do siebie dopasowane (przesuniecia). Karte z wykrojami trzeba skladac na 4 czesci, zeby najblizej polozone punkty weszly na kalke.

Wykroje robi sie szybko i przyjemnie. swietna baza do dalszej obrobki. wszystkie dlugosci niestety trzeba pomierzyc i porownac z obwodami i dlugosciami ciala inaczej szyjemy po raz drugi.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Mam dwa pytania do użytkowników ZK.
1) Do jakiego rozmiaru (obwodu bioder lub klatki) są wykroje "classic" a od jakiego zaczyna się XXL.
2) Gdzie aktualnie kupujecie te magazyny/ zestawy - próbowałam skontaktować się na stronie ZK mailowo zadając powyższe pytanie ale nie otrzymałam odpowiedzi. Trochę się obawiam, czy gdy dokonam przez tę stronę zakupu to otrzymam zamówienie.
Pozdrawiam
Joanna
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dostałam dziś odpowiedź od handlowca ZK - wklejam, bo może ktoś też będzie ciekaw:
"We wszystkich zestawach XXL posiada Pani 97 wykrojów plus size.
Ogólna uwaga:
• Standardowe wykroje Złoty Krój, jak również zeszyty uzupełniające – kwartalniki, wykroje męskie oraz dziecięce są przeznaczone dla osób o obwodzie bioder do 135 cm.
• wydania Classic dla pełniejszych figur nadają się dla osób o obwodzie bioder od 100 cm do 135 cm.
• Dla osób o obwodzie bioder od 120 cm do 170 cm przeznaczone jest nasze wydanie XL & XXL.
Wydanie XL & XXL zawiera specjalną krawiecką taśmę o długości 180 cm z z niebieską skalą rozpoczynającą się od od 110 cm i kończącą się przy 170 cm. Taśma z niebieską skalą może być używana tylko do wykonywania wykrojów XL & XXL

Natomiast wciąż chciałabym wiedzieć czy kupujecie te zeszyty przez stronę zloty-kroj.pl czy w jakimś innym miejscu. Chciałabym być pewna źródła.
Avatar użytkownika
Administrator
Ja kupowałam przez ich stronę. Teraz nie kupuję bo zebrałam już spora kolekcję.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ja kupowałam przez ich stronę. Teraz nie kupuję bo zebrałam już spora kolekcję.
A jakbyś miała tak ocenić z perspektywy lat zakup zk to nie żałujesz? wart był wydanych pieniędzy? też się właśnie zastanawiam nad kupnem

--- Ostatnio edytowane 2016-10-02 11:28:01 przez oki ---
Avatar użytkownika
Administrator
Ja kupowałam przez ich stronę. Teraz nie kupuję bo zebrałam już spora kolekcję.
A jakbyś miała tak ocenić z perspektywy lat zakup zk to nie żałujesz? wart był wydanych pieniędzy? też się właśnie zastanawiam nad kupnem

--- Ostatnio edytowane 2016-10-02 11:28:01 przez oki ---
Na pewno nie żałuję bo choć poprawki trzeba wprowadzać to jednak nie są tak drastyczne. Jakby nie było w biuście i w biodrach jest OK bo z tych dwóch miar robisz wykrój. W pasie trzeba dopasować.
Zależy też czy preferujesz klasykę czy wolisz ekstrawagancję bo ZK to jednak klasyka.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
No właśnie wolę klasykę, w burdzie dużo wykrojów jest dla mnie zbyt wymyślna albo workowata. Lubię Annę, ale tam te rozmiary są zwykle dużo za duże zwłaszcza w biuście i ramionach, no i do szału mnie doprowadza przerysowywanie, w Annie ostatnio tak się kreski nakładały że cały dzień straciłam sprawdzając czy wszystko dobrze naniosłam B-) zk natomiast zniechęca ceną, dlatego tak się zastanawiam ciągle
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja podjęłam decyzję - takie rozwiązanie połowiczne :)Zamówiłam wczoraj zeszyt Edycja Classic 34 (zebrali w nim wszystkie wzory, które mi się najbardziej podobały z innych zestawów classic). Spróbuję miarkę wykonać wg darmowego zestawu próbnego i zobaczymy. Jeśli moje krzywiki nie dadzą rady , to w Polimexie są takie krzywiki krawieckie za 25 zł / szt. Jak mi się nie uda ogarnąć tematu to najwyżej kupię zestaw startowy z miarką i krzywikami ale mam nadzieję, że krok po kroku dam radę. Ja z dotychczasowych pism najbardziej lubię Annę. Teraz się odchudzam, to może będzie łatwiej. Do tej pory to na zwykłą Burdę i Dianę byłam za gruba a na Burdę Plus za szczupła :( (oczywiście dla wzorów, które mi się podobały). A przeróbki... nie lubię ale z Marianną jest dużo łatwiej (wyjaśniam: Marianna = moja ukochana żeńska "steropianowa manekina"). Pozdrawiam. Aśka.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Daj znać jak Ci wyszło. Ja czekam na nową promocję :)

23 strony: « < 15 16 17 18 19 20 21 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.