Wersja do druku

23 strony: « < 16 17 18 19 20 21 22 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok. Na pewno się odezwę ;)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Oki - zebranie miary w biuście, talii i biodrach nie gwarantuje takiej szerokości ramion, która jest odpowiednia dla ciebie.

Właśnie... Żaden z gotowych wykrojów nie jest przygotowany ani na ciebie, ani na mnie, ani na nikogo. Trzeba w nim dokonywać korekt - dla każdej sylwetki osobno. Dlatego ani Złoty Krój, ani nawet diamentowy - nie gwarantują, że możesz szyć bez przymiarek i poprawek.

A propos "idealności" krojów ze złotego kroju. Już tu kiedyś wklejałam ukochany przeze mnie w takich dyskusjach rysunek przedstawiający trzy osoby o takich samych wymiarach. Także mających być bazą dla ZK. I co? Da się na ich podstawie zrobić wykrój pasujący _jednocześnie_ na wszystkie trzy osoby z rysunku? Nie da się... O to właśnie chodzi z szyciem miarowym - nie na darmo się go tak nazywa. Nie ma opcji "bezprzeróbkowej", nie ma idealnego, uniwersalnego, pasującego na wszystkich wykroju...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tak Aniu wiem :) Na szczęście jestem w miarę wymiarowa, Burdy wykroje wymagają bardzo małego dopasowania do mojej figury, Anny to na pewno biust i ramiona, a Diany to biust, biodra i talia, ogólnie są za duże. Tylko że nie lubię bardzo przerysowywania wykrojów w tych gazetach i głównie dlatego kusi mnie ZK, poza tym ZK ma dużo wykrojów nie tylko dla kobiet ale też i dla mężczyzn, czego mi bardzo brakuje w gazetach które wymieniłam. Dla dzieci korzystam z Ottobre i to mi raczej wystarczy.
No nic znając siebie pewnie nie wytrzymam i się skuszę, a później pewnie będę się zastanawiała po co mi to było :) tak jak z maszyną - miałam dobrego Singera który pewnie by mi wystarczył - ale przekonałam się dopiero o tym jak kupiłam Janome :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
No i mam złoty krój. Wypróbowałam najpierw proste spodnie, uszyłam z nich piżamke tak żeby sprawdzić na ile będą do mnie dopasowane. No i tak, po pierwsze to trudno jest odrysować wykrój dla punktów daleko położonych, np dla nogawek wykrój rysowałam kilka razy i za każdym razem punkty wychodziły mi gdzie indziej tak że szerokość nogawek miała różnicę nawet 2 cm, przy identycznych pozostałych punktach. Po prostu ta miarka nie jest sztywna i przy większych odległościach ciężko jest nią zrobić idealną linię prostą. Ponadto rysunki z gotowym ciuszkiem są przekłamane w stosunku do wykroju, mi wyszły spodnie szersze w nogach niż powinno wyjść wedle wizualizacji. Na początku myślałam że to może przez to że jednak nie udało mi się prosto pod idealnym kątem poprowadzić punkty w nogawkach, ale to nie tylko wina szerokich części nóg ale np też i samego ściągacza. Ściągacz na wykroju miał podane stałe wymiary 10 na 35 i te wymiary nijak się mają do tego co jest na wizualizacji.. tam na modelce widać że ściągacz jest wyższy i przylegający do nogi.
Natomiast na plus jest to że spodnie uszyte idealnie z wykroju bez przeróbek (zrezygnowałam jedynie z kieszeni) faktycznie dobrze na mnie pasują. Załączylam zdjęcie spodni i modelu wg którego szyłam.

--- Ostatnio edytowane 2016-11-12 19:34:35 przez oki ---

--- Ostatnio edytowane 2016-11-12 19:35:11 przez oki ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Po prostu ta miarka nie jest sztywna i przy większych odległościach ciężko jest nią zrobić idealną linię prostą.
Wkurzające , prawda ? :krzyk:

Ja myślałem aby miarkę nakleic na długą , przezroczystą 100 cm linijkę ale jak na razie jakoś leci.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
OKI tak sobie patrzę i widzę, że szyłaś z fasonu dla puszystych (ikonka czarnego manekina). Ja tez kiedyś szyłam sukienkę z cieciami francuskimi (sic!) z tego fasonu bo nie popatrzyłam dokładnie i miałam co nieco przeróbek. Tzn. tam są chyba inne luzy zastosowane stąd może u Ciebie rozbieżność w tych szerokościach nogawki.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
OKI tak sobie patrzę i widzę, że szyłaś z fasonu dla puszystych (ikonka czarnego manekina). Ja tez kiedyś szyłam sukienkę z cieciami francuskimi (sic!) z tego fasonu bo nie popatrzyłam dokładnie i miałam co nieco przeróbek. Tzn. tam są chyba inne luzy zastosowane stąd może u Ciebie rozbieżność w tych szerokościach nogawki.
O kurczę nie zauważyłam:yyyy: modelka na puszystą nie wygląda :) na mnie w pasie i biodrach ok, może kwalifikuje się na puszystą :zawstydzony: no nic jeszcze będę szyła góre, zwrócę uwagę na ikonki ;)
Avatar użytkownika
Administrator
OKI tak sobie patrzę i widzę, że szyłaś z fasonu dla puszystych (ikonka czarnego manekina). Ja tez kiedyś szyłam sukienkę z cieciami francuskimi (sic!) z tego fasonu bo nie popatrzyłam dokładnie i miałam co nieco przeróbek. Tzn. tam są chyba inne luzy zastosowane stąd może u Ciebie rozbieżność w tych szerokościach nogawki.
O kurczę nie zauważyłam:yyyy: modelka na puszystą nie wygląda :) na mnie w pasie i biodrach ok, może kwalifikuje się na puszystą :zawstydzony: no nic jeszcze będę szyła góre, zwrócę uwagę na ikonki ;)

Nie sugeruj się obrazkami bo ja tak samo "przejechałam się" na tej sukieneczce ;) Modelka też wyglądała szczupło, w każdym razie nie była "przy kości" :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zrobiłam kolejne podejście ze spodniami, już wyszły bliższe oryginału, ale dalej ściagacz nie taki długi jak na rysunku, ponadto oryginalnie wyszedłby szerszy zwęziłam go o 1 cm. No i nogawki w ZK muszę wydłużać. Poza tym noszą się dobrze :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Świetne porteczki, bardzo fajnie leżą. A jak się sprawuje Janome?

23 strony: « < 16 17 18 19 20 21 22 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.