Wersja do druku

22 strony: « < 16 17 18 19 20 21 22

Świeżynek
kupiłam złoty krój bo troszkę zostałam wprowadzona w błąd. I jak się okazuje to nie jest książka na mój poziom wiedzy. Kiedyś miałam krótką przygode z szyciem wiec chyba coś tam wiem.Ale cały czas szukam i uzupełniam wiedze
Administrator
To proponuję zacząć od czegoś prostego typu spódniczka na gumce, spódniczka na pasku, poszewka na poduszkę z zamkiem itp. aby ogarnąć maszynę i podstawy (jak wszyć zamek itd.). W necie jest mnóstwo blogów i vlogów, które pokazują jak coś uszyć. ZK jest moim zdaniem dla zaawansowanych choć nie brakuje w nim także prostych wykrojów z których już możesz korzystać (np. bluzka typu basic).

* Susanna szyje - mój blog :)

Stara Gwardia
@Kikusia
Słoneczko zobacz czy nie masz jakiegoś "naukowego" kalkulatora,albo coś dzięki czemu otrzymasz tw.konwerter - np. komórka.Będzie ci łatwiej.
Dzisiaj jest taki - z Wikipedii
1″ = 1 in = 1 cal = 25,4 mm
Podobnież z Z Wikipedii jest tam historia tego rodzaju miar, polecam
Dla @Bajanowka...
też się coś znajdzie, obejrzyj w internecie książeczki tyou "modelowanie odzieży", na początku pewnoi trudno bedzie ci się zabrać do lektury,a tym bardziej do szycia podstawowych rzeczy i modelowania ich na swoją melodię, ale np. nasze kursy(osobne wątki poświęcone naszemu hobby pewno znajdziesz w internecie)były - np. moj zawodowy - nawet i od początku , bo niewiele jest teraz profesjonalistów, którzy chcą nauczać zawodu.
Jak to wygląda jeśli chodzi o kursy,nie wiem aktualnie, bo ja projektuję design - bo lubię,również z udziałem programów ale nie do konstrukcji odzieży, bo tą rysuję po prostu. Tym niemniej sama mam full wykrojów i na początek poleciłabym ci "wyciągnąć" z tego wnioski - no i z Susanny która też ma ich mnóstwo jakieś info od czasu do czasu.Polecamy się na przyszłość.
Stroniczki
https://ekrawiectwo.net/board/thread/119153/ksiazki-o-konstrukcji-odziezy/
https://www.joulenka.pl/ksiazki-do-modelowania-i-konstrukcji-czyli-z-czego-sie-ucze/
"powiedzą" coś więcej nt.tego czego w ZK nie znajdziesz, jak również Burdowe wpisy(teraz jednak nie pamiętam gdzie to było - czyli jak poszerzać i zwężać wykroje, no i nauka szycia)

22 strony: « < 16 17 18 19 20 21 22

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.