Wersja do druku

23 strony: « < 17 18 19 20 21 22 23 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
kupiłam złoty krój bo troszkę zostałam wprowadzona w błąd. I jak się okazuje to nie jest książka na mój poziom wiedzy. Kiedyś miałam krótką przygode z szyciem wiec chyba coś tam wiem.Ale cały czas szukam i uzupełniam wiedze
Avatar użytkownika
Administrator
To proponuję zacząć od czegoś prostego typu spódniczka na gumce, spódniczka na pasku, poszewka na poduszkę z zamkiem itp. aby ogarnąć maszynę i podstawy (jak wszyć zamek itd.). W necie jest mnóstwo blogów i vlogów, które pokazują jak coś uszyć. ZK jest moim zdaniem dla zaawansowanych choć nie brakuje w nim także prostych wykrojów z których już możesz korzystać (np. bluzka typu basic).
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
@Kikusia
Słoneczko zobacz czy nie masz jakiegoś "naukowego" kalkulatora,albo coś dzięki czemu otrzymasz tw.konwerter - np. komórka.Będzie ci łatwiej.
Dzisiaj jest taki - z Wikipedii
1″ = 1 in = 1 cal = 25,4 mm
Podobnież z Z Wikipedii jest tam historia tego rodzaju miar, polecam
Dla @Bajanowka...
też się coś znajdzie, obejrzyj w internecie książeczki tyou "modelowanie odzieży", na początku pewnoi trudno bedzie ci się zabrać do lektury,a tym bardziej do szycia podstawowych rzeczy i modelowania ich na swoją melodię, ale np. nasze kursy(osobne wątki poświęcone naszemu hobby pewno znajdziesz w internecie)były - np. moj zawodowy - nawet i od początku , bo niewiele jest teraz profesjonalistów, którzy chcą nauczać zawodu.
Jak to wygląda jeśli chodzi o kursy,nie wiem aktualnie, bo ja projektuję design - bo lubię,również z udziałem programów ale nie do konstrukcji odzieży, bo tą rysuję po prostu. Tym niemniej sama mam full wykrojów i na początek poleciłabym ci "wyciągnąć" z tego wnioski - no i z Susanny która też ma ich mnóstwo jakieś info od czasu do czasu.Polecamy się na przyszłość.
Stroniczki
https://ekrawiectwo.net/board/thread/119153/ksiazki-o-konstrukcji-odziezy/
https://www.joulenka.pl/ksiazki-do-modelowania-i-konstrukcji-czyli-z-czego-sie-ucze/
"powiedzą" coś więcej nt.tego czego w ZK nie znajdziesz, jak również Burdowe wpisy(teraz jednak nie pamiętam gdzie to było - czyli jak poszerzać i zwężać wykroje, no i nauka szycia)
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, zauważyłam, że w trakcie tworzenia wykrojów ze złotego kroju mam różnicę około 1cm w długości boku przodu i boku tyłu.
Przejrzałam kilkanaście modeli i jest tak zarówno w spodniach i spódnicach.

Czy ktoś z Was mógłby uprzejmie wyjaśnić mi czy jest ku temu jakaś krawiecka zasada, o której nie wiem czy jest to błąd modeli?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
W spodniach fabrycznych zawsze tył nogawki jest trochę dłuższy. Zwykle spotykałem góra pół centymetra ale jednak jest różnica.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sorry, ale na ogół to wchodzi do geometrycznej formy R3...b więc formalnie można "zapomnoieć" o szyciu czegoś takiego jak nogfawki, raczej o krojeniu "na odlew", każda krawcowa rysując formę wykreślną ci to powie, a schematy są śmiesznym dodatkiem dla profi.
Zresztą istnieją różne formy, niektórych z Zachody żadną miarką bym nie "kupiła", bo są ma full naiwne.
Co tu takiego robić?
Spodnie podstawowe skroić na papióreks przerzucić model,bo góra mA jedną miarkę,noie mogą być za małe... inne mogą być ale jammam np. ok. 1 cm "obniżki" pasa na formie, a "ktoś" na dole.
Jeden ma większe d... a drugi mniejsze, po prostu.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Administrator
W spodniach fabrycznych zawsze tył nogawki jest trochę dłuższy. Zwykle spotykałem góra pół centymetra ale jednak jest różnica.
Tak to prawda, szczególnie to widoczne w spodniach wizytowych. Chodzi o to aby dół spodni był dłuższy a przód krótszy i lepiej się układał na butach, nie marszczył z przodu. Sama też tak często klientom skracam spodnie (poza jeansami) i robię różnicę 1-1,5 cm (jak się da).
Starsze pokolenie mężczyzn samo się o to dopomina "żeby pani nie zapomniała przód zrobić trochę krótszy" :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
To proponuję zacząć od czegoś prostego typu spódniczka na gumce, spódniczka na pasku, poszewka na poduszkę z zamkiem itp. aby ogarnąć maszynę i podstawy (jak wszyć zamek itd.). W necie jest mnóstwo blogów i vlogów, które pokazują jak coś uszyć. ZK jest moim zdaniem dla zaawansowanych choć nie brakuje w nim także prostych wykrojów z których już możesz korzystać (np. bluzka typu basic).
Ja właśnie w ten sposób zaczynałam ;) Uszyłam sobie pamiętam czerwona spódniczkę własnie na gumce, firany czy zasłony tez obrabiałam. Szyłam też spódniczkę tutu moim córkom na zajęcia z baletu. Znalazłam jakiś filmik na YT i pokazano to jak to tam zrobić.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
W spodniach fabrycznych zawsze tył nogawki jest trochę dłuższy. Zwykle spotykałem góra pół centymetra ale jednak jest różnica.
Tak to prawda, szczególnie to widoczne w spodniach wizytowych. Chodzi o to aby dół spodni był dłuższy a przód krótszy i lepiej się układał na butach, nie marszczył z przodu. Sama też tak często klientom skracam spodnie (poza jeansami) i robię różnicę 1-1,5 cm (jak się da).
Starsze pokolenie mężczyzn samo się o to dopomina "żeby pani nie zapomniała przód zrobić trochę krótszy" :)
Bardzo rzadko mam okazję nosić spodnie wizytowe dlatego napisałem o różnicy góra pół centymetra ale właśnie dlatego to powstało. Przy spodniach wizytowych staramy się wyglądać idealnie dlatego nogawki nie powinny się zawijać na butach albo z tyłu pięta nie może za bardzo wystawać. W klasycznych spodniach jeansowych to już nie jest takie istotne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Noo prawda jest taka, że jak wizytowe spodnie odsłaniają za bardzo piętę to.. brzydko to wygląda i jakoś tak optycznie skraca.

23 strony: « < 17 18 19 20 21 22 23 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.