Wersja do druku

23 strony: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Avatar użytkownika
Administrator
Najnowszy złotokrojowy uszytek - bluzka z dekoltem "wodą" :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Superaśna:oklasky:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
te przeszycia mnie zauroczyły :ostr:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Bardzo ładna bluzka i tak elegancko odszyta :oklasky:.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na Madzię to wszystko pasuje...:D
Ja mam niestety tak jak wiele innych forumowiczek wymiary z dwóch końców tabelki niektóre - chciałam obejrzeć Złoty Krój i założyć nawet w razie czego temat - ale widzę że dziewczyny 'odgrzały' go we właściwym momencie.
Dla mnie gadżecik jest trochę za drogi, na razie zresztą nie wierzę żeby jakiekolwiek wymiary czy też rozmiary pasowały na mnie bez poprawek - mam to samo zdanie co Czeremcha w tej chwili 0 również asymetrie ciała nie zawsze pasują do wykrojów- obojętnie z jakiego pisma :angel: (stary plastyko - matematyk się we mnie odezwał - )chyba że mówimy o kołnierzu :angel:
U mnie w trakcie choroby nawet palce powiększyły obwód o jakieś 2 rozmiary
I can wait - but sprytniusie te wykroje są :w8:
Czyli mówicie że warto...
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Administrator
Nie wiem dlaczego większość osób myśli, że jak ktoś jest szczupły to na nim wszystko idealnie leży?! Że nie ma problemu z dopasowaniem wykroju do sylwetki tylko rach-ciach i gotowe ;)
Błąd!
Mam newralgiczne miejsca na ciele na których muszę intensywniej dopasowywać wykrój - o czym pisałam na blogu. Wykroje ze ZK też trzeba dopasować ale jest zdecydowanie mniej roboty niż przy wykrojach np. z Burdy. Jakby nie było to uwzględniane są wymiary własne - tylko dwa ale to wystarczy. Jeśli ktoś ma widoczne defekty sylwetki to nic nie pomorze tylko korekta wykroju. Zresztą ZK cały czas testuję ale ufam mu coraz bardziej i mam coraz mniejszego stresa podczas krojenia. Pod względem dopasowania w MOIM wypadku całkiem nieźle wypada Papvero (aczkolwiek wpadki też się zdarzają).
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem dlaczego większość osób myśli, że jak ktoś jest szczupły to na nim wszystko idealnie leży?! Że nie ma problemu z dopasowaniem wykroju do sylwetki tylko rach-ciach i gotowe ;)
Błąd!
Mam newralgiczne miejsca na ciele na których muszę intensywniej dopasowywać wykrój - o czym pisałam na blogu. Wykroje ze ZK też trzeba dopasować ale jest zdecydowanie mniej roboty niż przy wykrojach np. z Burdy. Jakby nie było to uwzględniane są wymiary własne - tylko dwa ale to wystarczy. Jeśli ktoś ma widoczne defekty sylwetki to nic nie pomorze tylko korekta wykroju. Zresztą ZK cały czas testuję ale ufam mu coraz bardziej i mam coraz mniejszego stresa podczas krojenia. Pod względem dopasowania w MOIM wypadku całkiem nieźle wypada Papvero (aczkolwiek wpadki też się zdarzają).
Masz rację Sus, jak przychodzi francuskie cięcie np u mnie to musze kombinować...a małych rozmiarów w Burdzie mało:( coraz mniej się robi bym powiedziała. Na papavero jakoś to inaczej robią, oprócz spodni które wyszły bardzo dziwnie (ale nie wiem jak poprawić) to wszytsko co szyłam było idealnie niemalże.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
http://monikamagdalena.blogspot.com/ napisał w dniu 2012-04-21 08:18:39:
Nie wiem dlaczego większość osób myśli, że jak ktoś jest szczupły to na nim wszystko idealnie leży?! Że nie ma problemu z dopasowaniem wykroju do sylwetki tylko rach-ciach i gotowe ;)
Błąd!
Mam newralgiczne miejsca na ciele na których muszę intensywniej dopasowywać wykrój - o czym pisałam na blogu. Wykroje ze ZK też trzeba dopasować ale jest zdecydowanie mniej roboty niż przy wykrojach np. z Burdy. Jakby nie było to uwzględniane są wymiary własne - tylko dwa ale to wystarczy. Jeśli ktoś ma widoczne defekty sylwetki to nic nie pomorze tylko korekta wykroju. Zresztą ZK cały czas testuję ale ufam mu coraz bardziej i mam coraz mniejszego stresa podczas krojenia. Pod względem dopasowania w MOIM wypadku całkiem nieźle wypada Papvero (aczkolwiek wpadki też się zdarzają).
Masz rację Sus, jak przychodzi francuskie cięcie np u mnie to musze kombinować...a małych rozmiarów w Burdzie mało:( coraz mniej się robi bym powiedziała. Na papavero jakoś to inaczej robią, oprócz spodni które wyszły bardzo dziwnie (ale nie wiem jak poprawić) to wszytsko co szyłam było idealnie niemalże.
Tak, ciecia francuskie - moje ulubione i najbardziej problematyczne. Ale cięcia francuskie w wykonaniu Papavero leżą niemal idealnie :)
Hihi widzisz u Ciebie spodnie nie leżały jak trzeba a u mnie była wpadka z zieloną sukienką - za mało w biodrach mimo, ze wg. wymiarów z tabeli Papavcero powinno być wszystko cacy ;)

[edit]
Przypomniało mi się, że Ewa Kwiatkowska też szyła już coś ze ZK a nie jest wykałaczką ;) KLIK

--- Ostatnio edytowane 2012-04-21 10:30:08 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiecie co? Jednej rzeczy nie rozumiem, w Polsce wyglada na to, że złoty krój jest dostępny TYLKO jako zestaw, a wszedzie indziej, ZA DARMO jest przykładowy wykrój (są różne, ja mam dwa, z sukienką i ze spodniami); z papierową miarką -do wycięcia i przyklejenia na centrymetr. Jako reklama całości. Podkreślam ZA DARMO! I każdy może wypróbować, działa...czy nie...
Wygląda to tak:

to jest stara wersja,
a nowa tak:

ALE -jest kolosalna różnica: angielska wersja-zawiera papierową miarkę, taką jak na tym pierwszym obrazku.
Miarkę zresztą można sobie zrobić samemu, punkt zero to 8cm; każdy kolejny jest oddzielony o 0.03 (3mm).

Czemu polska wersja jest "ocenzurowana"?!
Autentycznie się zastanawiam....
(...)
Dla mnie gadżecik jest trochę za drogi, na razie zresztą nie wierzę żeby jakiekolwiek wymiary czy też rozmiary pasowały na mnie bez poprawek -

Co do braku poprawek: znowu, ta broszurka jest po to, zeby zrobić papierowy wykrój I NANIEŚĆ POPRAWKI.
Nie istnieje żadna cudowna metoda, przy pomocy której -bez żadnych poprawek -nagle wszystko będzie na kogoś pasować...
Szyłam z ZK, ale poprawki jak najbardziej są konieczne...

A tu jest na prawdę świetny blog ...pełen poprawek ;)
http://sewingnhumming.blogspot.co.uk/2009/07/making-pattern.html


--- Ostatnio edytowane 2012-04-21 15:36:50 przez amatorskieSzycie ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak to zwykle bywa, Polacy prowadzą interesy w ten sposób co zwykle...
Wszędzie podana jest oferta sklepowa w internetowym katalogu... tylko nie TU. Tu cudem docierasz w końcu do ... skana gazetki reklamowej, jeśli w ogóle.
Gdzieś na zachodniej telewizji oglądałam dwie rywalizujące dziennikarki próbujące 'wytargować ' w sklepie rabaty, w Polsce - nikt 'nie ma wystarczających kompetencji'. Raz mi się udało tylko dostać rabat - i to w Rossmanie bo towar był ostatni i to uszkodzony. -ale głównie dlatego, że napłakałam na polski handel, no i sieć jest zachodnia.
WSZĘDZIE prowadzi się internetowe community , na budastyle doa się obejrzeć rysunek wykroju. Ale nie w Polsce. Na naszych stronach dostępna jest jedynie reklama pism p. Burdy.
Marki te same, ale widocznie w Polsce ... reklama "za darmochę' ...się nie opłaca? (Matko, po co próbowano zrobić ze mnie ekonomistę :angel: chciałam zostać artystą :aparat: )

Gdzież to jest zatem do dorwania...dostania?


:zakupy::zakupy::zakupy::zakupy::zakupy::zakupy:
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

23 strony: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.