Wersja do druku

23 strony: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Administrator
Ponieważ dyskusja nt. ZK się rozwija od razu proszę o wzajemny szacunek i rzeczową dyskusję. Czuje nosem co tu za chwilę będzie się działo...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Przepraszam jeśli coś nie tak napisałam.Nie chce nikogo obrażać-absolutnie nie.Z mojej strony nic nikomu nie grozi.:)
Susanno starałam się tylko udzielić odpowiedzi.:)
Avatar użytkownika
Administrator
Przepraszam jeśli coś nie tak napisałam.Nie chce nikogo obrażać-absolutnie nie.Z mojej strony nic nikomu nie grozi.:)
Susanno starałam się tylko udzielić odpowiedzi.:)
Lape ja absolutnie do Ciebie nie piję :) Tak ogólnie napisałam DO WSZYSTKICH.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ufff ,bo się przejęłam ,że na dzień dobry jakąś gafę popełniłam.Dziękuję Susanno:)

--- Ostatnio edytowane 2011-04-01 12:24:04 przez lape ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
BURDA daje nam gotowca - wykrój, za parę groszy masz kilkanaście wykrojów i nie tylko wykrojów
podczas gdy ZK za grube pieniądze każe nam rysować wykroje czy to jest wydawnictwo dla hobbystek,czy to nie jest złodziej czasu?
W jaki sposób nauczyć się tego rysowania bez podstaw czyli bez kierunkowego wykształcenia?
Z postów Wioli wiem ,że bardzo łatwo popełnić pomyłkę tak jak Wiola to zrobiła i zamiast narysować linię wypukłą bioder narysowała wklęsłą . I co dalej? Sztukować?
Wyrzucić?
Kora, uważam, że jeśli się nie ma kasy, to nie warto sobie głowy zawracać (szarpać się, żeby nazbierać, czy coś). Ja miałam możliwość, to sobie kupiłam ;)
Złodziejem czasu to nie jest, bo wykrój robi się na prawdę szybko i przyjemnie. Ja w Burdzie zawsze czegoś zapomniałam dorysować (jakiegoś szczegółu - zaszewki, kieszonki, itp.) ;)
Do rysowania na prawdę nie potrzeba żadnych podstaw - bierzesz i rysujesz. Rzeczywiście w spodniach źle narysowałam, ale zauważyłam to przyglądając się, czy wszystko jest OK (jak z wykroju Burdy - też sprawdzasz, czy o czymś nie zapomniałaś) - i po prostu dorysowałam tak, jak powinno być. To nie był błąd zauważony na tkaninie, tylko na wykroju.
To jest dla osób, które chcą spróbować czegoś nowego, albo mają dosyć Burdy ;)A czy warto, to już każdy musi sam rozważyć.
Muszę jeszcze na bloga wrzucić tutka jak się rysuje wykrój, który zrobiłam na innym forum, to będziesz mogła sobie zobaczyć. Ale to już w przyszłym tygodniu :angel:

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Początkowo myślałam, że to faktycznie jakaś rewelacja, ale po obejrzeniu filmów i poczytaniu stwierdziłam, że to tylko inny niż w Burdzie sposób kopiowania wykrojów. Pewnie wygodniejszy, bo rysuje się od razu pod swoje wymiary. Czemu nie spróbować - każdy sposób na szycie jest dobry.
Ja nie kupię, bo:
- cena jest za wysoka
- wykroje zbyt klasyczne (wiadomo, dla wielu to zaleta, ale ja wolę nowoczesne wzory Burdy) - wiadomo można przerobić, ale skoro mam w Burdzie już zrobione... ;D
- ostatnio szyłam spodnie z Burdy i bez najmniejszej poprawki leżą jak ulał - to po co mi ZK ;)

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i właśnie! Po co wyważać otwarte drzwi?
Jak komuś nie pasuje Burda, to sobie szuka innych możliwości - no i teraz ma wybór, bo do tej pory tylko Diana jeszcze była (ale tam wykroje pozostawiają jeszcze więcej do życzenia niż w Burdzie ;) )
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No dzięki :)
Konkludując - Po co zmieniać przyzwyczajenia skoro cena odpycha,modele nieciekawe (dla mnie klasyczne też są nudnawe)w perspektywie nauka rysowania,poznawanie nowej techniki sprzyja pomyłkom ... itd ... itp.
Ciekawe czy są opisy wykonania,czy tak czytelne jak w BURDZIE...
:D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Jak dla mnie ZK jest alternatywą dla Burdy. Jeśli ktoś szyć nie potrafi ale chce się nauczyć to jest przed nim ta sama droga do poznania technik krawiectwa jak w przypadku Burdy i każdego innego krawieckiego pisma. Myślę, że w ZK łatwiej się kopiuje wykrój, osoba która pierwszy raz bierze do ręki arkusz w Burdzie może zzielenieć ;)
Gdybym miała te 500 zł to bym sobie kupiła ZK, a co! Lubię próbować nowych rzeczy. Ale nie mam.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kora, to masz jeszcze jedno na nie - tam nie ma opisów jak szyć ;). Jest tylko zaznaczone, czy z tkaniny, czy z tkaniny rozciągliwej/dzianiny :angel:

Susanno, właśnie o to chodzi. Jest alternatywa i można skorzystać lub nie :).

23 strony: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.