Wersja do druku

12 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no odnośnie dzianiny jest coś takiego
dzianina pojedyńcza nici bawełniana pokryta poliestrem igła kulkowa 2045 11/8o
dzianina podwójna -100%poliestrowa igła kulkowa 14/90

to w takim razie tutaj również miałbym kupić jakieś inne nici ,igły itp
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Modniaku,
Mógłbyś zrobić skan lub zdjęcie tej tabelki z instrukcji z doborem nici i igieł i zamieścić na forum?

Fides
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Postaram się
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Modniak, jakoś Cię nie rozumiem. Mam wrażenie, że stwarzasz sobie problemy, gdzie ich nie ma. Szyłeś na tej maszynie babci? Nie możesz po prostu pójść do pasmanterii i kupić nici do szycia na maszynie? Robię tak od ponad 20 lat i jest dobrze (jakieś tanie słabej jakości mogą się rwać i tyle). Inne nici kupowałam tylko do jedwabiu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nigdy jeszcze nie szyłem .Projektowałem wiele ,ale nic sam nie uszyłem
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Ojoj!
To chyba zacznij od uszycia czegoś ręcznie!
Chociażby po to, aby zaobserwować, jak różne tkaniny reagują na przebijanie igłą. To pomoże zrozumieć, dlaczego maszyna może się czasem buntować.
Sam np. ostatnio wszywałem podszewkę z cieniuteńkigo i delikatnego materiału "lycra-latex", ale doświadczenie pokazało, że dużo łatwiej igła przechodzi przez gruby denim, niżeli przez rzeczoną lycrę, która "oblepia" igłę i ją blokuje.
W końcu wszyłem to ręcznie, bo straciłem cierpliwość...:) I musiałem użyć naparstka, bo naprawdę nie szło łatwo...
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Sorry, ale jakiś debil tłumaczył tę tabelkę. Albo inaczej - debil zlecił tłumaczenie i zlecił je byle komu. Byle kto nie znając się zupełnie na kwestiach związanych z szyciem ambitnie podjął się zadania i przetłumaczył jak umiał. Raczej - jak nie umiał.

Dzianina pojedyncza - to po naszemu /najbliżej/ jersey.

Dzianina podwójna - dzianina interlock.

Grubości igieł - też w pierwszej kolejności podana grubość wg skali amerykańskiej.

Igła kulkowa - igła do dzianin.

Igła 2045 - kod specyficzny dla Singera, równoważny np. 130/705/H SUK w systemie kodów Schmetza, czyli poczciwa igła do dzianin...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ojoj!
To chyba zacznij od uszycia czegoś ręcznie!
Chociażby po to, aby zaobserwować, jak różne tkaniny reagują na przebijanie igłą. To pomoże zrozumieć, dlaczego maszyna może się czasem buntować.
Sam np. ostatnio wszywałem podszewkę z cieniuteńkigo i delikatnego materiału "lycra-latex", ale doświadczenie pokazało, że dużo łatwiej igła przechodzi przez gruby denim, niżeli przez rzeczoną lycrę, która "oblepia" igłę i ją blokuje.
W końcu wszyłem to ręcznie, bo straciłem cierpliwość...:) I musiałem użyć naparstka, bo naprawdę nie szło łatwo...
Zastanawiałem się nad tym , ale teraz mam już maszynę .............Singera .Kupowanie maszyny ,a potem szycie ręcznie
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
kiedys tylko recznie szyli
teraz tez czasem trzeba jej uzyc,bo maszyna sie nie da
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
kiedys tylko recznie szyli
teraz tez czasem trzeba jej uzyc,bo maszyna sie nie da
Na Syberii do tej pory zamiast nici używa się żył renifera a igły są z kości.
________________________________________________________

12 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.