Wersja do druku

62 strony: « < 56 57 58 59 60 61 62 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tu już natłuszczanie nie pomoże, Polecam wizytę u dermatologa.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja miałam podobnie ale nie az tak. Wit.A+d3, masc z wit a, maść gojąca, wkładanie rąk w rękawice albo worek i na to rekawica ciepła - to po masci na noc.Ja miałam tak zwykle w zimie, zaczynało mi sie, a przez lato i jesien spokój. Pomysl, czy nie uzywałas detergentu nowego.Pewnie odpoczynek od maszyny wskazany, chodzi mi o wszystko co ostre, czyli głównie o igłę :) Ale dermatolog na pewno się kłania.

--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 09:49:41 przez Niteczka82 ---

--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 09:50:30 przez Niteczka82 ---

--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 11:03:09 przez Niteczka82 ---

--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 11:03:25 przez Niteczka82 ---
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki wszystkim za pochwały i dobre rady zdrowotne, wezme sobie do serca. Monika żaden kłopot mówisz i masz, a co do dobrych rad to pomyślałam że może ktoś z Was ma jeszcze jakiś pomysł na uczulenia. Nie wiem co mi się dzieje na rękach strasznie czepią się tkanin i źle się szyje, natłuszczam różnymi maściami z apteki i kiepsko to sie goi.
Jestem tez alergikiem:)mam nadzieję ,że nie nabwaiłaś sie jeszcze przewlekłej alergii:(.
Na Twoje problemy ze skórą na rękach polecam wypróbowaną przeze mnie maść z żywokostem .Koszt ok.16-18zł zależy,w której aptece.Obecnie stosuję maść żywokostową,stosuję tą z firmy GorVita. Opakowanie /tuba 150ml.
Podaje Ci skład: "żywokost lekarski,arnika górska ,woda mineralne:wodoroweglanowo-chlorkowo-sodowa,bromkowo-jodkowo-borowa. Maść dobrze się wchłania a naturalna alantoina,prowitamina B6 dodatkowo nawlża i odżywia skórę.Składniki te przyśpieszaja proces regeneracji naskórka..." Jest jeszcze żel z żywokostem ale częściej stosuję maść -na wszelkie uszkodzenia naskórka i jest rewelacyjna.Szybko się goi ( najpierw odrobinę "zapiecze" ale tym sie nie przejmuj-po prostu tak reaguje uszkodzony naskórek ).
Co do problemów z kręgosłupem(niestety nie powinnam jeżdźić na rowerze ze względu na stawy łokciowe) stosuje ... codziennie 30-do 60 min spacer nordic walking.Pomaga na kompletnie ściachany kręgosłup (szyjny,lędźwiowy i co tam jeszcze u mnie nie zbadali w tych kościach:D)
Warto zainwestować w siebie a koszt nie jest duży.Naprawde polecam:okok:
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Co do uczulenia to prawdopodobnie przyczyna jest farba olejna. Mąż przed świętami malował łazienkę lamperia olejna (niestety nie mam tam płytek :p i okna plastikowego bo wynajmuje mieszkanie) i okno małe ale trzeba było odświeżyć. Jakiś czas wstecz nie pamiętam ile lat też jak malował okna farbą olejną tak mi się robiło, ale wówczas wygoiło się wcześniej malowane było latem i szybciej jakby wyschło i odparowało.Na rowerku jak jeżdżę to max 10 minut dziennie i siedzę na nim z prostymi plecami bez podpierania o kierownicę, bo wówczas przenosi się ciężar na ręce i z wciągniętym brzuchem, a spaceruje codziennie do południa ale nie z kijkami tylko z psem, ale jak objawy nie zmienią się i nie będzie lepiej to będę musiała zrobić jakiś krok w kierunku poprawy, a co do badań miałam rezonans robiony mam zwyrodnienie kręgów szyjnych :bezradny:. Samo ż(sz)ycie :oczko:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hm, mojej koleżanki mąż miał identycznie problemy z rękoma jak widać u Ciebie na zdjęciu, a jest zawodowym kierowcą. Lekarze twierdzili, że to wina pracy. Na dłuzszą mętę nic mu nie pomagało, żadne maści, nagrzewania. Jakieś 10 lat temu mial usunięte migdałki no i od tego czasu problem ustał!


A spacer z kijkami polecam gorąco!!!
Mnie NW wyciągnął z powaznych problemów z kręgosłupem, smiem twierdzić, ze uratował przed operacją kręgosłupa!

--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 13:44:03 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Magdo widziałam zdjęcie Twojej dłoni, mój chłopak ma ten sam problem. Co roku w okresie wakacji robi mu się to samo co Tobie. Trwa to jakiś czas i przechodzi aż do następnego lata. Również jest kierowcą zawodowym jak znajomy monikowo, może to jakaś choroba zawodowa heh.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Myślę, że jeśli chodzi o dłonie najlepiej jest się wybrać do dermatologa i poprosić o maść z zawartością sterydów- bardzo szybko goją takie stany zapalne. Tak na prawdę jeśli byłoby to uczulenie to leki przeciwalergiczne powinny załagodzić sytuację. Jeśli nie to trzeba zdiagnozować szczególnie że wcześniej wspominałaś o problemie z krążeniem w dłoniach. Taki stan może też być spowodowany tym że kiedyś mogłaś lekko odmrozić dłonie i stan ten będzie powracał - np. ja tak mam z uchem , ale w domu posiadam maść sterydową i jak tylko zauważę to smaruję i się nie męczę :)

Napisałaś dość istotną rzecz , podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest by napinać mięśnie brzucha - jeśli zrobimy to w sposób prawidłowy stabilizujemy ciało , odciążając kręgosłup. :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Faktycznie, wygląda jak alergia - atopowe zapalenie skóry.

Najprościej byłoby spróbować maści dostępnej bez recepty - hydrocortisonum. Czekając w kolejce do dermatologa.

http://www.doz.pl/apteka/p54713-Hydrocortisonum_Oceanic_5_mg__g_05__krem_15_g

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bez maści sterydowej pewnie się nie obejdzie. Moja znajoma dostała Lorinden A.
Współczuję i pozdrawiam.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A spacer z kijkami polecam gorąco!!!
Mnie NW wyciągnął z powaznych problemów z kręgosłupem, smiem twierdzić, ze uratował przed operacją kręgosłupa!

--- Ostatnio edytowane 2014-01-22 13:44:03 przez monikowo ---
Dla mnie NW to 1,5 godz. relaksu. Wzięłam się też za fitness - nie zdawałam sobie sprawy, że tak się zasiedziałam...


________________________________________________________

62 strony: « < 56 57 58 59 60 61 62 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.