Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
okej dzięki :) jak tylko przyjdzie mi przesyłka to od razu zabieram sie za szycie... w razie wątpliwości będę się radzić WAS bardziej doświadczonych:))
Avatar użytkownika
Świeżynek
Szyłam spódnicę z tego zdjęcia i wyszła tak :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
superrrr !!!!!! podzielisz się wiedzą jak ją uszyłaś?? tak jak radzi Ania ??
jakiego tiulu użyłaś i ile metrów potrzebowałaś ??
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szyłam spódnicę z tego zdjęcia i wyszła tak :)

to teraz bylo by przydatne napisanie o niej kilku informacji takich jak:
- jak zostala uszyta(z prostokatow,kola)
- z ilu warst zostala uszyta
- z jakiego rodzaju tiuli
- ile metrow tiulu potrzebowalas aby uzyskac taki efekt itd
bo tylko wstawienie fotki jest malo imformatywne, choc musze powiedziec , ze spodniczka sliczna Ci wyszla :oklasky:

pozdrawiam Masza
Avatar użytkownika
Świeżynek
Szyta była z tiulu miękkiego, ale nie tego najcieńszego, który teraz króluje na Allegro. Kupowałam go w hurtowni w Jankach (es dodatki). Szer. 1,50. Potrzebowałam ok. 10 mb. Góra szyta była z dwóch warstw, ale nie cięłam z koła, tylko na prosto. Marszczyłam luźną nitką, a nie stopką. Falbany natomiast marszczyłam stopką. Podszewka z półkola. Falbana na podszewkę jedna, ale bardzo mocno namarszczona, no i falbany do każdej warstwy tiulu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zapytałam firmy z linku podanego przez Czeremche, odpowiedzieli ze to tiul nylonowy. Piękna spódnica:)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
no na prawde super Ci wyszło:) to drogie Panie zabieramy się za szycie:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki dziewczyny:buzki:
Na pewno nie należy używać tiulu, z którego szyła Wrinspiration. Jest za delikatny, żeby uzyskać taki efekt na falbanach trzeba go zużyć o wiele więcej metrów niż nylonowego i szyje się trudniej. Wiem co mówię, bo szyłam już chyba ze wszystkich rodzajów tiulu.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ale to nie znaczy, że nie należy :-) Można, czemu nie. Najwyżej kupi się więcej :-)

Najgorszy byłby tiul, który mięknie i flaczeje po praniu. Cała reszta jest już mniej istotna.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Jasne, jak kto woli.
Twierdzę, że nie należy, ponieważ efekt osiągnięty z użyciem bardzo cienkiego tiulu nie jest lepszy wizualnie w przypadku tej spódnicy, a w stosunku do włożonej pracy i pieniędzy jest to po prostu nieopłacalne pod każdym względem. Są natomiast takie fasony spódnic tiulowych, do których trzeba go użyć, żeby osiągnąć pożądany efekt. Ta do nich nie należy :)
W razie wątpliwości związanych z moją "instrukcją" stworzenia spódnicy tiulowej z falbaną piszcie. Nie jestem mistrzynią, szyłam ją licząc na oko metry i proporcje, ale efekt jest lepszy niż na załączonym zdjęciu. Tylko dlatego ośmieliłam się napisać w tym wątku.
Pozdrawiam
Kasia :)

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.