Wersja do druku

20 stron: « < 13 14 15 16 17 18 19 > »

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
zamówiona i uszyta. moj blad ze nie ustalilam ceny przed i teraz nie wiem co powiedziec kupujacej. Najgorsze ze to znajoma :) ,
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Uszytki super :oklasky:
A co do ceny, to policz sobie ile czasu ją szyłaś i przemnóż przez stawkę podstawową np 5, 10 czy 15zł, ile konkretnie to już zależy od Ciebie.
Gdyby klientka poprosiła mnie o wycenę tej spódnicy na podstawie zdjęcia, powiedziałabym 150zł, z tym że zawsze mogę potem opuścić, podnieść cenę już nie bardzo. No i trzeba się cenić, jakość kosztuje, wykonałaś kawał dobrej roboty i za to należy się godziwa zapłata, zwłaszcza że szycie wcale nie jest takie proste jak niektórym się wydaje.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli nie ustaliłaś ceny przed wykonaniem, to prawdopodobnie każda cena będzie za wysoka. Zwłaszcza, że to dla znajomej.
Podobnie, jak GoraLove uważam, 150-200 zł spokojnie mogłaby kosztować.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli nie ustaliłaś ceny przed wykonaniem, to prawdopodobnie każda cena będzie za wysoka. Zwłaszcza, że to dla znajomej.
Podobnie, jak GoraLove uważam, 150-200 zł spokojnie mogłaby kosztować.
!? Ojej, tyle za spódnicę? A ile sam materiał kosztował? Od znajomej to trochę mniej weś :)Ja chyba jestem po prostu z biednego podkarpackiego...dlatego oczy robię na ten proponowany cennik.
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
material z zamkiem jakies 40zł. Myslalam ze nie wiecej niz 100 wezme. Robilam max 3h. Wiem ze powinnam odrazu jej wycenic ale jakos tak wyszlo ze nie wycenilam.

--- Ostatnio edytowane 2015-11-22 15:16:41 przez Szyszka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiesz, to zależy czy nastawiasz się na zarobek, czy tylko od czasu do czasu będziesz też dla przyjemności komuś szyć :) Myślę ze 100 zł, dla znajomej to taka uśredniona cena. Jeżeli to będzie dla niej za dużo to następnym razem już do Ciebie się nie zwróci. Zawsze możesz pierwsza zapytać jej ile by Ci za nią dała :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
chce zaczac zarabiac na tym. już mam zamysł co będe szyć itp myślę teraz nad logo i metkami.
to moja szefowa w firmie gdzie sie wlasnie zwolnilam wiec duże prawdopodobienstwo ze juz i tak nie bede miala z nia wiekszego kontaktu. powiem 100 a jak bedzie krecic to 80. No moj blad i na przyszlosc bede ustalała przed i oczywiscie zaczne się cenić :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli zamierzasz z tego żyć i zarabiać, to przemyśl dobrze cennik, żeby Cię za chwilę nie zjadł ZUS i koszty. No i powodzenia! :)

Edit: na stówkę to naprawdę nie powinna narzekać.

--- Ostatnio edytowane 2015-11-22 17:55:38 przez FF ---
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
ja mam działalność już więc szycie na początek nie byłoby jedynym zajęciem a dorywczym. jak sie rozwinę to pewnie i tk minie czasu a przynajmniej bede miala z czego zyc :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak, w zawodowym szyciu na zbytnim obniżaniu cen nie wychodzi się dobrze, zwłaszcza kosztem jakości. Czasem zdarza mi się coś poprawiać po innych krawcowych. I na pytanie dlaczego poprawka czasem kosztuje więcej niż sama pierwotna usługa mówię, że nie jestem jedyną krawcową, zawsze można iść z powrotem do tej która wzięła mniej i spartoliła, bo za jakość niestety trzeba zapłacić. Ja mam taki cennik i się go trzymam. Czasem ktoś zrezygnuje z powodu ceny, ale częściej zadowolony klient podeśle następna osobę z zastrzeżeniem "nie jest najtaniej, ale na pewno solidnie" :)
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/

20 stron: « < 13 14 15 16 17 18 19 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.