Wersja do druku

26 stron: « < 13 14 15 16 17 18 19 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wiesz, co sobie pomyślałam? Jeśli są faktycznie z płótna, to dobrze byłoby wszyć do nich podszewkę...

Chyba, że będziesz je prała po każdym założeniu, albo z góry założysz ;-) że wypchane kolana to nie problem ;-) Raczej na pewno też tak założyłabym ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Jaka czapka?
Jakby Ci się podobało to może taka jak moja...

KLIK i KLIK

Galotki spoko, lubię takie. Fajne i do baletek i do obcasa :tak:
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiesz, co sobie pomyślałam? Jeśli są faktycznie z płótna, to dobrze byłoby wszyć do nich podszewkę...

Chyba, że będziesz je prała po każdym założeniu, albo z góry założysz ;-) że wypchane kolana to nie problem ;-) Raczej na pewno też tak założyłabym ;-)

Ania

A wiesz, że w ogóle nie pomyślałam o ewentualnym wypychaniu kolan. Na razie ponosiłam je kilka razy i nie zauważyłam nic złego, ale tkanina może stracić wytrzymałość w biegiem czasu...
Ale wydaje mi się, że nie warto tu walczyć z podszewką. Bo spodnie i tak pewnie prędko się zużyją, dziurka, którą zrobiłam przy suwaku, po praniu pewnie powiększy rozmiar :( nie ma sensu wkładać w nie jeszcze więcej pracy. Wykrój zachowałam i chyba jeszcze z niego skorzystam, wtedy wezmę tkaninę lepszej jakości i pomyślę o podszewce. Będzie full wypas :D A teraz właśnie zakładam, że kolana to nie problem :D

Susanno, śliczna ta czapka, coś mi umknęło - sama ją szyłaś? Świetna jest.


Zapomniałam się pochwalić, że zrobiłam konstrukcję bluzki od podstaw. Najpierw na podstawie książki Ignatowskiej a potem według Zofii Hanus. Konstrukcji Ignatowskiej nie będę szyć, bo od razu widzę, że jest na figury bardziej proporcjonalne niż moja. Hanus wygląda obiecująco, bo np. szerokości pleców nie oblicza się, że to niby jakiś procent obwodu biustu tylko odmierza konkretną liczbę cm wziętą z miary. I o to chodzi, bo miałam z tym problem w wykrojach z Burdy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Hanus wygląda obiecująco, bo np. szerokości pleców nie oblicza się, że to niby jakiś procent obwodu biustu tylko odmierza konkretną liczbę cm wziętą z miary. I o to chodzi, bo miałam z tym problem w wykrojach z Burdy.
O to to! Przecież "nosicielka" biustonosza o rozmiarze 65E ma taki sam obwód biustu jak 75B, a to przecież zupełnie inne sylwetki! 10 cm mniej pod biustem! Więc - tak na oko - plecy węższe o 5 cm na tej samej wysokości! Więc i ramiona, i talia inna...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Kupiona - gdzie tam ja miałabym tak ładie uszyć...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hanus wygląda obiecująco, bo np. szerokości pleców nie oblicza się, że to niby jakiś procent obwodu biustu tylko odmierza konkretną liczbę cm wziętą z miary. I o to chodzi, bo miałam z tym problem w wykrojach z Burdy.
O to to! Przecież "nosicielka" biustonosza o rozmiarze 65E ma taki sam obwód biustu jak 75B, a to przecież zupełnie inne sylwetki! 10 cm mniej pod biustem! Więc - tak na oko - plecy węższe o 5 cm na tej samej wysokości! Więc i ramiona, i talia inna...

Ania
Dokładnie o to chodzi!
Moje proporcje są MOJE i uśrednione rozmiarówki gotowych ubrań i wykrojów niestety nie spełniają potrzeb.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Popełniłam bluzkę z dzianiny, ale zeźliła mnie podczas szycia i dlatego nie zasłużyła przed zrobieniem zdjęcia na prasowanie ;P

Model 112, Burda 4/2009, od siebie dodałam plisę na dole
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ja uwielbiam kwiaty ,takie jak z tyłu za bluzką ^^ świetny materiał. Do szycia dzianin trzeba mieć cierpliwość i się przyzwyczaić :-)

--- Ostatnio edytowane 2012-06-14 20:07:03 przez zlotykot ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
bluzka ładna, klasyczna i urocza :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajna bluzka wyszla, a czymze Cie tak rozeźlila podczas szycia?
________________________________________________________

26 stron: « < 13 14 15 16 17 18 19 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.