Wersja do druku

10 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, czy jest tu ktos kto mi pomoże z overlockiem??? Kupiłam łucznika 820 d i mam na dzień dobry kłopot z ustawieniem igieł i już nie wspomnę o nawlekania nici...jak ja mam tam te igły włożyć skoro się nie da...gdzie są te dziurki na igły??? Jest ktoś kto może mi zdjęcia podesłać jak to ma wygladac...błagam o pomoc!!! Mam tam niby te dziurki ale do dwóch tak jakby nic nie wchodzi bo są tak jakby zablokowane...czy to możliwe???

--- Ostatnio edytowane 2022-10-09 11:51:20 przez IwonaMat ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
W tabeli ściegów masz rysunek z pozycją igły. Jeśli poluzujesz odpowiednią śrubkę to igła musi wejść. Żeby łatwiej mi było trafić igłą w gniazdo kupiłem sobie lusterko dentystyczne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
A możliwe jest, że śrubka A odpowiada igle z lewej strony??? A nie tak jak jest w instrukcji,czyli A to prawa igła a B lewa???
Avatar użytkownika
Świeżynek
NIe wiem czy coś widać, ale w ten sposób mi się udało założyć igłe, ale śrubka A mi pasowała, ale już nie dam rady włożyć drugiej igły...

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Okej, igły udało mi się opanować🙂mam jeszcze pytanie, od którego szwu najlepiej zacząć, tak żeby powoli się obyć z maszyną. Który jest jakby taki najbardziej uniwersalny a w miarę prosty???
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Jeśli masz 820-d5 to osobiście używam 3-nitkowy szeroki. W instrukcji drugi od dołu na stronie 36.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak mam ten model. To dzięki za podpowiedź, spróbuję zacząć od tego.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam te same problemy, niemniej od chloru niezgrabne palce.Już kupiłam igły Łuczniowskie,niby dobre, ale na razie wolę z Izabelką spędzić czas, i jej nożem systemowym.Dobrze, że jest znów i stopki też mam,i materiał jedwab
był w Wawie tanio/95 zł., rzucili piękny więc radocha będzie...Na Sylwestra by się chciało, z menem, a na razie boli... po prostu wszystko.Igły wypróbuję ale mają pasować niby wszystkie do tego modelu!!!
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Na moim egzemplarzu wychodzi tylko 3 nitkowy wąski, jak tylko chce zmienić na choćby 3 nitkowy szeroki to nie wychodzi...zrywa się nitka...ten 3 nitkowy wąski też nie jest taki jak bym chciała...bo nić igłowa jest za słabo naciągnięta a już nie da jej się podkręcić, więc nie wiem czy to może być kwestia złego wyregulowania maszyny????
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Podobny temat był już tutaj podnoszony. Zacznij od sprawdzenia czy nitka dokładnie weszła między talerzyki napinacza i czy wszystkie nitki są właściwie poprowadzone.

10 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.