Wersja do druku

10 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Będę próbować, znajoma, która ma też jakiś tam overlock ma mi pomóc. Może ja coś źle robię, ale przeczytałam całe forum o tym problemie i zaczęłam się zastanawiać czy to nie jakaś wada sprzętu...bo często ten problem właśnie się pojawiał. Jestem ciekawa czy tym którzy mieli taki problem na początku czy udało sie to opanować...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Taaa... szczególnie że do polskich overlocków nie ma części, D3 to wszystko co można dostać, może dlatego że ci igła nie weszła i cośtam jest nie tak.
Inna sprawa, że np. chińskie murzyńskie Merrylocki miały problemowe punkty w naciągaczu napięć, ja to szybko wyrzuciłam kosztem Łucznika 8820D5 właśnie.
Może to?
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
No to pewnie ja coś źle robię...jestem laikiem i muszę się jeszcze wiele nauczyć. A że holeryk ze mnie to za szybko czasami chce coś uzyskać. No cóż, pozostaje mi próbowanie 🙂
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Bardzo lubię umieć ale średnio lubię się uczyć. Szło mi tak źle, że w końcu założyłem ten wątek. Ostatecznie udało się bez wizyty w serwisie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cóż,ja w Radomiu zostałam, jeszcze na gwarancji, przyjęta za darmo door to door...Dlaczego miałaby się zrywać nitka jeśli igła jest trudna do założenia,widzisz,a u mnie jest ten problem, i ostatniej już nie ruszałam, bo trafiłam za wątki o igłach do overlocków. Tak więc 720 D5 jest stary model i ten ma chyba krótsze niż standart któryjest dostępny w modelu 820 D5 i mają igly w Galerii Łucznika tzw. Jedynki... Ja teraz będę zmieniać na takie,ale z tego co widzęto Iza i 820D5 mają ten sam model igły.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
And, vide "Merryliryck" that I was hoping...tzn. ...był "chińczyk" zepsuty, bo obok "obsługi" st.- 9 głównie- puszczały tamy i nie dzialo się nic. Nie ma co plątać było , też kupiłam następnie Łucznika 820D5 i szyje pięknie, tylko mnie zapoznał po oddaniu tamtego z systemem igieł. Zresztą starym.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam.
Również jestem właścicielką overlocka z tego wątku. Różnie u mnie z nim bywa... a mianowicie mam chwile że szyje ładnie ale zdarza się przepuszczanie ściegu :/ Mam też problem ze ściegiem 4-nitkowym i obrzucającymi, chyba tylko 2 rzeczy uszyły mi się ładnie, bardzo często mam takie coś że u góry ścieg wygląda ładnie a pod spodem takie jakby pętelki. Z tego powodu kilka miesięcy temu oddałam go do serwisu jeszcze na gwarancji ale po otrzymaniu maszyny okazało się że nieprawidłowo regulowałam ścieg - dałam ją z kilkoma kawałkami różnych materiałów i panowie przeszyli wszystkie, ścieg był bardzo ładnie wykonany. Niestety nie zrobiłam zdjęcia ani naprężeniom ani jak był nawleczony przy igłach. Zauważyłam błędy w instrukcji co do nawlekania przy igłach. Mam więc prośbę do osób, którym ladnie się szyje na tej maszynie aby wolnej chwili zrobić zdjęcia jak nawlekacie maszynę przy igłach? I mam pytanie do autora - czy używasz tylko igieł marki Łucznik? Czy używając innych były problemy ze ściegiem? Niestety nie mam w realu nikogo szyjącego żeby zwrócić się o porady :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie mam tej maszyny, więc raczej nie pomogę. Zainteresowało mnie, że gdzieś w instrukcji znalazłaś błąd, na której stronie i co tam Twoim zdaniem nie gra?

--- Ostatnio edytowane 2023-02-11 08:20:52 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Widzę błąd w instrukcji przy nawlekaniu igieł a dokładnie strona 19. Na obudowie jest coś inaczej więc ja już zgłupiałam może coś źle nawlekam i dlatego mi nie wychodzi
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oto chodzi? O nawlekania nitek 4 i 3?





--- Ostatnio edytowane 2023-02-11 09:29:22 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2023-02-11 09:30:22 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Strona 12 łucznik 820d-5

10 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.