Wersja do druku

10 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Na zdjęciu z instrukcji są igły C i D , moje są A i B i tak powinno być , mam załozone dobrze:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mylisz się.
W instrukcji i na twoim zdjęciu są igły w pozycji B i A

prośba do świeżych czytelników szukających rozwiązania swojego problemu, proszę przeczytać całą rozmowę




I Twoja maszyna



A tu całe zdjęcie






--- Ostatnio edytowane 2023-02-12 10:35:10 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2023-02-12 10:36:55 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2023-02-12 10:38:20 przez Fides ---


--- Ostatnio edytowane 2023-02-17 16:01:23 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2023-02-17 16:30:55 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2023-02-17 16:32:04 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Widocznie jest kolejny błąd w instrukcji. U mnie igly sa włożone dobrze, inaczej się nie da 😀

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zgadzam się, włożone we właściwe miejsca

Ale rozmawiamy na inny temat.
Na temat tego czy igły są prawidłowo włożone, odpowiednio głęboko.
Strona 10 instrukcji - położenie igieł. Igłę lewą zasłania nieco chwytacz, ale popatrz na dziurki w igłach, widzisz że są lekko po skosie

Dominiku proszę o pomoc : )

--- Ostatnio edytowane 2023-02-12 12:11:26 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Potrzebny jest znawca maszyny

Samo sugerowanie się instrukcją to za mało. Może być błąd na zdjęciu : (
Według mnie identyczną maszyną jest pfaff 4772 i w jej instrukcji igły są włożone, jak u Ciebie
Słaba kopia, ale widzę tam prześwit pod lewą igłą

Dodałam instrukcję do pfaffa




--- Ostatnio edytowane 2023-02-12 18:39:50 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2023-02-12 18:57:57 przez Fides ---
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Liczę na pomoc Pana Dominika


Na tym forum często piszemy, że instrukcja to podstawa. Tym razem trzeba dodać - czytaj i sprawdzaj, co w tej instrukcji jest, a na pewno nie miej zaufania.
Ktoś puścił w świat T Ę instrukcję i powinien wziąć odpowiedzialność za skutki

Co do prawidłowego ściegu, to co napisałam wcześniej trzeba sprawdzić. Może wystarczy wymienić igły na nowe... Przy nawlekaniu trzeba się upewnić, że nitka weszła pomiędzy talerzyki i się gdzieś potem czy wcześniej nie zahaczyła. (U mnie kiedyś spadła poniżej szpulki i trochę czasu mi zajęło ustalenie czemu nie mogę ustawić poprawnie ściegu)
Ja reguluję ścieg ustawiając pokrętła na sugerowane naprężenie i potem próbuję na ścinkach i porównuję ze wzorem ściegu

--- Ostatnio edytowane 2023-02-17 16:04:39 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fides dziękuję jeszcze raz że się odezwałaś i również czekam aż Pan Dominik się odezwie ponieważ wiem, że miał problemy a teraz mu sie szyje bardzo dobrze na tym overlocku :)
Ja jeszcze w wolnej chwili siądę i coś pokombinuję, myślę, że może byc coś z tymi igłami, miałam kiedyś tak samo i wymieniłam igły (tylko już dokładnie nie pamiętam, które to były ale chyba Beissel 80 ) i zaczęło ładnie szyć aż uszyłam szorty :) Marzę o tym by zawsze tak mi się szyło bo mam kilka pomysłów na ubrania ale dopóki nie rozgryzę maszyny to szkoda mi kupować materiałów, które najtańsze nie są niestety.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Bardzo chciałbym pomóc ale od dawna używam wyłącznie ściegu trzynitkowego szerokiego (przedostatni na stronie 36). Jeśli coś to wniesie to ustawienia zrobiłem ściśle według instrukcji a używam igieł ORGAN 90 bo takie przyszły oryginalnie z owerlokiem. Trzeba bardzo pilnować drogi nawlekania. Szczególnie na samych chwytaczach. bardzo istotne jest też czy nitki dobrze weszły między talerzyki napinaczy. Mnie z początku robiła się wielka kulka nici wokół palca przy transporterze.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam po raz kolejny. Dziś była kolejna próba, urwała się nić prawej igly więc już poleciałam 3nitkowym szerokim. Zdjęcie nr 1 i 2 przedstawia scieg z przepuszczaniem, zauważyłam że materiał był trochę zrolowany i poluzowałam nitkę "żółtą". Po tym ruchu przeszyłam kawałek(ryś 3 i 4)i o dziwo zero przepuszczanie, ścieg idealny :) czyli naprężenia mają też znaczenie. Bardzo proszę jeszcze napiszcie co oprócz igieł i naprężeń może mieć wpływ na przepuszczanie ściegu?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ogromne znaczenie ma właściwy kierunek poprowadzenia nici na samym chwytaczu w ścieżce żółtej. Kiedy już założysz wszystkie nitki skręć razem wolne końce żeby je zdyscyplinować to będzie ci łatwiej zacząć pierwsze szycie. Pilnuj też ustawienia mechanizmu różnicowego. Osobiście do podstawowego szycia mam ustawione na 0,8.

10 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.