Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tosial, wielkie dzięki - chyba zagonię męża do hodowania zakwasu, bo ostatnio nie możemy dostać naszego ulubionego chleba w sklepie, a zapas w zamrażarce się kończy.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kiedys probowalam zasuszyc zakwas, ale potem nie ruszyl, cos sie nie udalo.. a o mrozeniu nawet nie slyszalam, czy nie pomyslalam ze to jest mozliwe? Jesli tak to super, bo mozna przechowac bez dokarmiania.
Tosial, fajny watek, zaloz osobny chlebowy :)
Zakwas na mace zytniej jest silniejszy i uniesie wszystkie inne pieczywa, natomiest pszenny zakwas nie podniesie chleba zytniego, nie ugryzie go... waogole chleb zytni 100 % jest trudny i tu nawet drozdze nie pomoga. Natomiast nawet maly dodatek maki pszennej i drozdzy jest w stanie zrobic dobry chelebk mieszany. Tez taki pieklam i taki sie udawal pysznie, a zytni to wyzwanie :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do wysuszenia zakwasu piekarnik ma być tylko ciepły [ ja w lecie suszyłam na słonku :)]tak do 75 stC. jak jest termoobieg to jeszcze lepiej
Chleb 100% mąki żytniej jest podobno niedobry, nie wiem :bezradny: nigdy nie piekłam i nie jadłam. Przepis podałam wam mój, zrobiony metodą prób i błędów [niekoniecznie jadalnymi:rotfl:] ale teraz się sprawdza wiec gości u nas w domu cały czas.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja bardzo lubię piec chleb bananowy. Łatwy i raczej nie może nie wyjść, nawet facetowi. świetnie nadaje się na śniadanie i jako poczęstunek do kawy. W internecie jest sporo różnych wersji i przepisów. Ja zawsze testuję inny i póki co szukam najlepszego.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam jakieś przepisy na placuszki afrykańskie z bananami, właśnie kupiłam kilo,więc będę teraz wypróbowywać nowe. Ostatnio robiłam z sorgo, niewiele cukru i mąki i pycha ze śmietanką i miodem.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Administrator
Ja bardzo lubię piec chleb bananowy. Łatwy i raczej nie może nie wyjść, nawet facetowi. świetnie nadaje się na śniadanie i jako poczęstunek do kawy. W internecie jest sporo różnych wersji i przepisów. Ja zawsze testuję inny i póki co szukam najlepszego.
Ja też ostatnio piekłam chlebek bananowy. Bardzo smaczny, nie za słodki, pyszny z masłem :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
A za mną chodzi placek ze śliwkami i z kruszonką. Znacie jakiś dobry przepis?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja bardzo lubię piec chleb bananowy. Łatwy i raczej nie może nie wyjść, nawet facetowi. świetnie nadaje się na śniadanie i jako poczęstunek do kawy. W internecie jest sporo różnych wersji i przepisów. Ja zawsze testuję inny i póki co szukam najlepszego.
Ja też ostatnio piekłam chlebek bananowy. Bardzo smaczny, nie za słodki, pyszny z masłem :D

Mniam, też uwielbiam chelebk bananowy <3
Avatar użytkownika
Świeżynek
Do kawy tylko ciasteczka czekoladowe! Ja robię kruche, z orzechami włoskimi.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ceny spadły poniżej dychy za łubiankę (przynajmniej u mnie) - więc można szaleć.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.