Wersja do druku

10 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
w przypadku tego typu pytań jakikolwiek podręcznik jest zbędny wystarczy trochę logicznie pomyśleć.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Pewnie ze mozna kupic podrecznik ale teraz jak skonczylam szkole nie bedekupowac podrecznikow po prostu biore na logike te pytania a z reszta tak jak pisalam wczesniej mnie w szkole uczyli pod kontem egzaminu ktory mialam miec w szkole normalny pisemny egzamin i to byla panstwowa szkola zawodowa a ze ja pszerzlam na praktyke prywatna to podlegam pod cech i bede zdawac egzamin czeladniczy a to juz cos innego dlatego wiele z tych pytan nie mam w notatkach bo nie pod tym katem nas przygotowywali bo jako jedyna mam prywatna praktyke i jako jedyna bede zdawac ten egzamin. dlatego uwazam ze np w pytaniu ile sciegow na minute robi maszyna np elektryczna to powiem ze to wszystko jest uzaleznione od sily nacisniecia pedaly od skoku sciegu i od jakosci czy tez firmy maszyny
Avatar użytkownika
Świeżynek
mam takze pytania z materialoznastwa typu jaka welna jest lepsza z owiec hodowanych w gorach czy w dolinach i tego tazkze niestety nie mialam w notatkach musialam sama szukac z reszta wiele pytan ktore mam sie nauczyc na egzamin ustny jak i piseemny nie mam w notatkach bo po prostu w szkole ucza pod katem egzaminu ktory zdaje sie w szkole a ja zdaje w cehu rzemiosla.
Avatar użytkownika
Świeżynek
czy ktos moze mi powie z ktorych owiec welna jest najbardziej karbikowata ?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Krótkowłosych?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z merynosów...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
z gory dziekuje za odpowiedzi a czy ktos moze mi powie co to jest welna martwa
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
o karbikowatości,
na pewno pytają o rasę zwierzaka ?
nie wystarczy ogólnie, im cieńszy włos tym karbiki drobniejsze
rodzaj i jakość wełny mocno zależy od warunków hodowli ,nie tylko od rasy
dlaczego krawiec musi się wykazać znajomością ras zwierząt ?
nie wystarczy kozia,owcza,z wielbłąda itd.

a wełna martwa to wełna z martwych zwierząt lub ubitych z powodu choroby ,albo oddzielona ze skór zwierzęcych

martwa to może być też taka ,którą otrzymano w wyniku recyklingu,
nawet wtedy ,gdy przed recyklingiem,tkaniny z których pozyskano surowiec nazywały się - czysta ,żywa wełna

a jakby się uprzeć ,
to można uzbierać wełnę ,którą zwierzę zrzuca bo mu niepotrzebna /np.po zimie/
to też będzie martwa wełna










--- Ostatnio edytowane 2011-07-23 15:15:47 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
przeczytałam ten wątek i jeszcze to znalazłam


Eliza napisała :
dlatego uwazam ze np w pytaniu ile sciegow na minute robi maszyna np elektryczna to powiem ze to wszystko jest uzaleznione od sily nacisniecia pedaly od skoku sciegu i od jakosci czy tez firmy maszyny


no nie wiem czy tu chodzi o siłę nacisku,skok igły albo jakość maszyny ,

budowa maszyny elektrycznej jest jakoś dostosowana ,do liczby ściegów możliwych do wykonania w ciągu minuty :jest wybór
w zwykłych domowych albo przezn.do specjalnych zadań ,na pewno mniej niż tysiąc,

szybka maszyna domowa może mieć 1000,1500 ściegów
za to przemysłowa stębnówka może mieć podobno nawet 5000 śc./m /ja przy 500 zaczynam się bać/

a pytanie o prędkość maszyny z napędem nożnym jest szczególnie frapujące ?

może ktoś jeszcze coś dopisze

--- Ostatnio edytowane 2011-07-23 16:30:11 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zanetto, wełna merynosów charakteryzuje się największą karbikowatością i sposób hodowli ma tu najmniejsze znaczenie. Taka cecha genetyczna rasy. Z cienkością to też nie do końca tak, bo np. wełna puchowa z kóz kaszmirskich też jest cieniutka, ale jest o wiele mniej skarbikowana niż merynosowa.

Wełna z recyklingu to raczej wełna ponowna.
________________________________________________________

10 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Wątek jest zablokowany.