Wersja do druku

10 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kora ma rację, pasmanterię dzielimy na twardą i miękką.

Tak swoją drogą przestał mi się podobać ten wątek. Wiedzę teoretyczną NALEŻY posiadać, bo to podstawa późniejszego samodzielnego rozwoju. :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
dziekuje za odpowiedz i mysle ze chyba o to chodzilo autorowi tego pytania a mam takie pytanie wymien i uzasadnij jakie czynnosci naprawcze powinien umiec wykonac kazdy pracownik szyjacy na maszynie
Avatar użytkownika
Świeżynek
myslicie ze wymiana igly np by sie do tego zaliczala czy raczej nie
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Powoli zaczynam tracić cierpliwość...

Wygląda to tak, jakbyś podchodziła do egzaminu nie chodząc wcześniej na zajęcia. W dodatku - szukasz odpowiedzi w najmniej odpowiednim miejscu - na forum gromadzącym osoby lubiące szyć, a niekoniecznie zaangażowanych w system edukacyjny.

Jest chociaż jedno pytanie, na które _umiesz_ odpowiedzieć?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wymiana igły - zależy jak podejść - jak się złami, to może i naprawa?
Ale zawsze w instrukcji obsługi maszyny są wymienione czynności jakie można wykonać, gdy nie działa maszyna.
Gdzieś tu na forum nawet były instrukcje w PDF - poszukaj i przejrzyj :tak:
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a mam takie pytanie wymien i uzasadnij jakie czynnosci naprawcze powinien umiec wykonac kazdy pracownik szyjacy na maszynie





to Ty chyba nigdy nie szylas skoro nie wiesz takich prostych rzeczy !!!!!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziewczyno - szyłaś coś kiedykolwiek czy tylko słyszałaś o szyciu? Ja jestem kompletnym lajkonikiem jeżeli chodzi o szycie, a odpowiedzi na część pytań mogę podejrzewać jakie są, albo odpowiedzieć niefachowo na podstawie własnych doświadczeń. Inna sprawa, że pytania wydają mi się być strasznie naiwno-dziwne. Z jednej strony wiadomo o co chodzi, a z drugiej nie wiadomo czy na pewno o to. W każdym razie, jeżeli ktoś chce się kształcić w jakimś kierunku, to chyba powinien mieć podstawy wiedzy mocne, żeby później nie skrzywdzić klientów (włókiennictwo nie jest więc tylko dla włókienników, krawcowo powinna wiedzieć jak obchodzić się z danym materiałem).

Nawiasem - ja bym nie uznała wymiany igły (nawet złamanej) za naprawę, a przynajmniej nie w słownikowym tego słowa znaczeniu. Jakby gdzieś utknął kawałek ze złamanej igły i blokował pracę maszyny powodujac faktyczną usterkę - to wtedy to jest naprawa :P
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
już zakrawa na delikatną niewiedzę, ale może się mylę... wymiana igły nie wiem czy należy do napraw, to prawie jak zmiana nici czy nawlekanie nici zerwanej, no ale nie wiem, naprawdę... może bardziej regulacja ściegu, oliwienie, czyszczenie, bardziej w stronę konserwacji... aczkolwiek wolałabym ażebyś się nie sugerowała podpowiedziami, które wynikają z praktyki, raczej czytaj to co było w tematach w szkole...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wtrącę się, jako egzaminator właśnie (z zupełnie innego zawodu, ale jednak). Elizo prawdopodobnie jest tak, że na te pytania jest odpowiedź w podręcznikach. Niestety musisz do nich dotrzeć i zajrzeć, jeżeli nie w tej szkole, w której chodziłaś to w innej o podobnym, lub takim samym profilu. Czasami odpowiedzi są napisane "drobnym drukiem", ale autorzy pytań też często układają je właśnie z podręcznikiem w ręku.

To jest efekt 2 minut pracy:

  • Elementy projektowania odzieży: „Rysunek zawodowy dla szkół odzieżowych” WSiP 4501-ZS
    Materiałoznawstwo odzieżowe: „Krawiectwo-materiałoznawstwo”. Praca zbiorowa. 10/99 WSiP 4501/97
    Pracownia modelowania: „Modelowanie form odzieży damskiej.” B.Tymolewska 14/99, SOP Oświatowiec Toruń, 4501/97
    Zajęcia praktyczne: „Techniki szycia odzieży.”, B.Tymolewska, SOP Oświatowe
    Toruń 4501/97.

Gdzieś w tych podręcznikach na 90% zaszyte są odpowiedzi.
Zdaję sobie sprawę, że kupowanie teraz na raz tylu książek to duży wydatek, jednak nie wyobrażam sobie, że można uprawiać jakikolwiek zawód bez ciągłego uzupełniania wiedzy, a podręczniki są bardzo dobrą bazą. Zresztą "Modelowanie odzieży damskiej" sama zamierzam sobie kupić.


--- Ostatnio edytowane 2011-08-30 09:50:03 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czytając Twój post Agaaffek pomyślałam,ż e powinnam wystawić na sprzedaż wszystkie książki dot. krawiectwa jakie znalazłam w domu... Są ...dla profesjonalistów w większości.
I chyba będę bazować na cenach sugerowanych przez potencjonalnych ich nabywców.
Co myślicie o takim rozwiązaniu
W zasięgu ręki mam np.
Krój i modelowanie odzieży ciężkiej damskiej i dziewczęcej /Cwiczenia do technologii dla ZSZ/ - Stanisław Jurek,1976
Podręcznik polecany dla uczniów kl.I,II i III zasadniczej szkoły odzieżowej i opisano tam metody wykonywania form i szablonów odzieży w/w za pomocą rysunku konstrukcyjnego i modelowania.

Może się to komuś przydać?
________________________________________________________

10 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Wątek jest zablokowany.