Wersja do druku

10 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
no ale moze powie mi ktos jakie rodzaje pasmanteri uzywamy w krawiectwie damski?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam uprzejmie :)
Jeszcze się nie przedstawiałam a dołączyłam do forum dlatego, ponieważ mam chęć na "come back" ;) szycia. Znalazłam Was, czytam i czytam :) nie miałam zamiaru odzywać się póki czegoś nie uszyję, nie mniej jednak ten wątek poruszył mnie doszczętnie... jestem kolejno szwaczem dzianin, technikiem odzieżowym, próbowałam w modelarstwie, szyłam przemysłowo przez kilka lat, boję się zacząć wiele nie pamiętam i nigdy nie byłam zadowolona z tego co uszyłam, no ale... pomimo właśnie mojego doświadczenia i szkół, wielu egzaminów z technologii, techniki, materiałoznawstwa, modelowania, czy nawet praktyki, nie sądzę ażebym odpowiedziała na te pytania, raczej mówiłabym własne zdanie i opierała to na mojej wiedzy... myślę, że skoro takowe zadano to musiały być w tym kierunku prowadzone zajęcia... To co wiem ja, czy też inne dziewczyny może znacznie odbiegać od materiału wymaganego od Ciebie. Przeszło mi też przez myśl, iż być może są to pytania, na które oczekuje się własnych odpowiedzi tzw. logicznego myślenia, typu "co by Pani zrobiła" czyli bezpośrednio do Twojej osoby w konkretnej sytuacji. Skoro szkołę kończysz, to coś jednak wiesz, myślę że nie ma co się bać... poszperaj w swoich materiałach i zeszytach... w tzw. "między czasie" znalazłam http://www.irlodz.home.pl/dok/ms_krawiec.pdf -to wydaje mi się bardziej sensowne jak na egzamin przystało
Trzymam kciuki,
Powodzenia :)

Pozdrawiam
Monika
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no ale moze powie mi ktos jakie rodzaje pasmanteri uzywamy w krawiectwie damski?
Gdyby ktoś mnie o to zapytał, to pewnie stwierdziłabym, że stacjonarne i internetowe :P Inny podział: moja i zarządzana przez inne osoby. Zielonego pojęcia nie mam o co chodzi twórcy pytania. Idę o zakład, że nawet właściciele pasmanterii nie mają pojęcia o jakichś rozróżnieniach.
Avatar użytkownika
Świeżynek
boze ten egazmin doprowadzi mnie do szlu naprawde nie wiem czy go zdam jak malo kto zna odpowiedzi na te durnowate pytania. ale dzikuje z gory osoba ktore choc troche probowaly mi pomoc
Avatar użytkownika
Świeżynek
ale jezeli ktos wie odowiedz na to pytanie to bardzo prosze o pomoc
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wątpię, żeby oczekiwano odpowiedzi, które nie padły wcześniej podczas wykładów czy innych zajęć.

Przecież każdy egzamin jest poprzedzony jakimś kursem...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
tylko mnie w szkole nie uczyli np o rasach owiec i z jakiej owcy jest jaka welna bylo ogolnie o welnie ze jest z owiec i tyle a nie z jakiej rasy jaka welna takze bys sie z ania nie zgodzila
Avatar użytkownika
Świeżynek
ze mnie tak niby pod tym katem uczyli
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no ale moze powie mi ktos jakie rodzaje pasmanteri uzywamy w krawiectwie damski?
Czytam ten wątek i mam takie spostrzeżenie...że w tym egzaminie nie chodzi o jakas szczegółowa znajomość zagadnienia lecz tylko o ogólne pojęcie zdającego.
W związku z tym nasuwa mi się podpowiedż,że w krawiectwie damskim używa się pasmanterii twardej i miękkiej
P.miekka to m.in. włóczki, nici, ozdobne sznury,taśmy,lamówki,gumy , zamki,wszywki,poduszki itp.
P.twarda to m.in. haftki,zatrzaski,koraliki,cekiny,napy,guziki
Taką odpowiedź sobie wyobrażam jako laik

Wybaczcie jeśli wyszło,że się wymądrzam ale czgoż mozna wymagać w tej kwestii więcej,tym bardziej,że podobny temat nie był przedmiotem nauki?
Chodzi więc o ogólna znajomość zagadnienia o logiczne powiązanie praktyki z teorią. Czy nie mam racji?:zawstydzony:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja też obserwuję ten wątek, w zawód mam wpisane pomaganie ale w tym przypadku nie wiem jak pomóc, ażeby nie zaszkodzić właśnie...Tu nie chodzi o wymądrzanie, a być może o takie odpowiedzi chodzi jakie podała Kora... Myślę jednak, że jeśli pytania zostały postawione to nie mogą być wyssane z palca, coś na zajęciach o tym musiało być,( może w materiałach, w książkach no nie wiem)...-ale- być może nasza wiedza nie koniecznie właściwie będzie się do nich odnosić... wiadomości wymagane na egzaminie dotyczą przecież materiału uczonego w danej szkole...???

pozdrawiam :)
________________________________________________________

10 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Wątek jest zablokowany.