Wersja do druku

23 strony: « < 12 13 14 15 16 17 18 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Vader w ostatniej scenie stoi obok Yody i Obi-Wana - to chyba jednak powrócił na właściwą ścieżkę? Fakt, że z powodów rodzinnych, miłość ojcowska zwyciężyła :D no, ale w końcu zawsze był egoistą a nie filantropem ;D:D

Przepraszam za offtop... wracam do krojenia wełny parzonej (ale mam stresa).
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kochane Aire i Mrufko, dzięki za pochwały i dyskusję nt dobra i zła:) odebrałam ją bardzo pozytywnie :)
udanego krojenia wełny - dla Aire,
a dla Mrufki - jak masz ochotę to szyj :) - dziewczyny prezentowały się na forum jako Wilma i Fred Flinstonowie, kiedyś szyłam strój Złej Królowej z bajki o królewnie Śnieżce - robił furorę :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
spodnie model 148 z Burdy 5/2010. Spodnie wzbogacone o: wszyty suwak, dodatkowe kieszenie i pętelki. Widać też moje próby z nitami, co się trochę źle wbijały, oczka, które ładnie się poumieszczały w różnych miejscach ;) + tasiemki. :)
Dodatkowe kieszenie i pętelki powstały na życzenie chłopców, którzy nie wyobrażają sobie inaczej odpowiednich spodni :p

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
sukienka 101 z Burdy 2/2011 , ładnie i łatwo się szyła, ale... dekolt jest chyba przewidziany dla pływaczek z nisko umieszczonym biustem... pozszywałam kawałki, ramiączka mi spadały, wierzchołki biustu wyglądały na świat... zatem skróciłam ramiączka i zrobiłam "zakładeczki" . Niestety, przez to uniosła się talia...
Sukienkę chyba skrócę nieco...

--- Ostatnio edytowane 2011-03-31 10:49:38 przez pajesia ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
model 101 z 2/2011 model 101 z 2/2011 model 101 z 2/2011
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus, "Twoja" sukienka się szyje: zobacz, ładnie wychodzi ;)
jest to model 121 z Burdy 9/2007

inne sukienki z dzianiny również "w drodze" ;)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Administrator
Fajne spodenki dla chłopców, jakie dopracowane!!
Sukienkę koniecznie skróć. Nie ma co przykrywać figury :)
W ogóle to też planuje ją uszyć tylko muszę kupić podszewkę. Ciekawe czy mi wyjdzie...

No i super zapowiada się "nasza" sukienką :) Bardzo ją lubię, wierzę, ze Ty tez chętnie będziesz ją zakłądać :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wszystko wyszło Ci superancko!! a to dodaje skrzydeł do tworzenia nowych dzieł, na które czekam :angel:
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pajesiu - też mam problem z ramionami w wykrojach Burdy. Mam raczej okrągłe i niezbyt szerokie, a Burda jest przygotowywana raczej pod pleczysto - barczyste niemieckie kobiety, więc w sukienkach na ramiączkach - tych krojonych z całości - zawsze sprawdzam rozstawienie ramiączek w stosunku do moich wymiarów ;-) Z reguły poprawiam na etapie robienia papierowej formy.

Możesz jeszcze spróbować trochę wdać na wewnętrznej, tej "od szyi" części ramiączek - na odcinku nie większym niż 3 cm. Będą lepiej przylegały do górnej części ramion i chowały ramiączka od biustonosza.

Poza tym - fajnie! Bardzo ładny materiał!

Spodniom też należy się pochwała.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2011-03-31 19:09:21 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pajesiu - też mam problem z ramionami w wykrojach Burdy. Mam raczej okrągłe i niezbyt szerokie, a Burda jest przygotowywana raczej pod pleczysto - barczyste niemieckie kobiety, więc w sukienkach na ramiączkach - tych krojonych z całości - zawsze sprawdzam rozstawienie ramiączek w stosunku do moich wymiarów ;-) Z reguły poprawiam na etapie robienia papierowej formy.

Możesz jeszcze spróbować trochę wdać na wewnętrznej, tej "od szyi" części ramiączek - na odcinku nie większym niż 3 cm. Będą lepiej przylegały do górnej części ramion i chowały ramiączka od biustonosza.

Poza tym - fajnie! Bardzo ładny materiał!

Spodniom też należy się pochwała.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2011-03-31 19:09:21 przez czeremcha ---
Dzięki za pochwałę, Czeremcho. Drugi raz szyłam coś z burdy dla siebie, stąd te próby... uszyję sobie jeszcze jedną sukienkę wg tego wykroju, ale będę chciała zrobić sobie dół skloszowany, by nie był taki umarszczony. Dziękuję za pochwałę materiału - to jest cieniutka bawełenka, dostałam jej ze dwa i pół kilo :D - przekażę darczyńczymi ;) - z tego uszyję jeszcze sobie upatrzoną już szmizjerkę i jeszcze jedną sukienkę na lato :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kratka naprawdę śliczna i dobrze wygląda w tym fasonie (swoją drogą moim ulubionym). Pajesiu, jeśli marszczenie Ci przeszkadza, to może pokombinuj ze skórzanym paskiem, przykryje linię szycia i zrobi talię osy :D Wersja z dołem kloszowym też na pewno będzie super!
________________________________________________________

23 strony: « < 12 13 14 15 16 17 18 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.