Wersja do druku

11 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
masz racje ITA

Profil dla Eneczka
Użytkownik Eneczka (Świeżynek)
Adres e-mail [email protected]
Galerie 1
Strona www http://www.jakuszyc.pl
Miejscowość Szczecin
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nie chcę nic mówić ale to mi to wygląda na wszywanie zamka zwykłego sposobem wszywania zamka krytego...
tak wszywa się zamek czasami w spodnie damskie- jeansy, tyle że metalowy, i wcale nie po to żeby był niewidoczny, a przeciwnie... taką serię miała kiedyś maxmara, pamiętam te gacie...
po drugie, tą metodą wszywałam też kiedyś zamek zanim nie poszłam do szkoły i mnie nie nauczyli jak to się robi, bo czasem trzeba było wszyć, a że się nie wiedziało jak to było i tak...

i teraz nie wiem, czy ja taka byłam do przodu:szok:,w co raczej wątpię
czy jednak ta niewidoczność zwyczajnie nie istnieje...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szyję od dwudziestu kilku lat i takich bredni nie słyszałam nigdy, "zamek niewidoczny", normalnie ubaw po pachy. A do tego stwierdzenie, że zamek kryty wszywa się do - cytat "Sprawdza się on przy cięższych częściach garderoby np. spódnicach wizytowych, spodniach itp." HIHIHI
Rozbawiłam się do łez. Ciekawe kim jest osoba, która to napisała i jakie ma doświadczenie.
Z tego co mnie nauczono to są tylko dwa rodzaje zamków, zwykłe i kryte. Owszem dzielimy je jeszcze na zamki o grubszym ząbkowaniu i o cieńszym, jak również na rodzaj taśmy i co najważniejsze na przeznaczenie. Rodzaj tkaniny, fason jak również przeznaczenie ubioru powinnno decydować o wyborze grubości zamka. A samo wszycie, no cóż znam tylko pięć sposobów, do styku, na jedną zakładkę, na dwie zakładki, z widocznymi ząbkami no i zamek kryty.
Jeśli ktoś zna więcej sposobów to niech mnie oświeci, może teraz uczą czegoś nowego????
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I myślę ze to pewnie chodzi o ten z widocznymi ząbkami, ale to się nie wszywa żyłkowego,czy tam jak go zwał (chyba), bo jaki w tym urok by był??? może gdyby był srebrny zamek do czarnego ciuszka, a tak to nie wiem...

dla mnie to wygląda trochę jak wszycie zamka przez dziecko, ale bo ja tam wiem...
jak naszywa się zamki na wierzchu bo moda, to może i moda na takie przyszła, a ja siedzę i nic nie wiem ;)

kiedyś wszywaliśmy srebrne i złote metalowe do tego wspominanego już przeze mnie jeansu, ale to miał być taki bajer niby :bezradny:, klient nasz pannn ;)

--- Ostatnio edytowane 2012-03-28 00:43:48 przez MoniKa ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
MoniKa i ja nie bardzo lubię zamków wszywanych w spódnicach czy w sukienkach "widocznie". Jeszcze jak są ozdobą kieszeni to OK. Poza tym tak jak piszesz powinny kontrastować aby to miało sens.
Z modą się nie dyskutuje,są gusta i guściki. Jedno co w tym wszystkim jest dobre, to to,że można samemu zdecydować czy coś się podoba czy tez nie.
Czyli krótko mówiąc - moda modą a ja wybieram z niej dla siebie to co mi się podoba.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Tzn. jeśli chodzi o brak e-krawiectwa na stronie "jak uszyć" to jest to spowodowane tym, że nikt nas tam nie dodał. A trzeba to zrobić (chyba) osobiście. Choć z drugiej strony autorka strony skoro się u nas udziela i reklamuje to mogła to zrobić automatycznie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Widzę że rozgorzała gorąca dyskusja na temat mojego "niewidocznego suwaka". Podano moje dane i chciano zbojkotować moją stronę... Wow.
Suwak niewidoczny - ja w ten sposób m.in. wszywam zamki, a nazwą taką posługują się niektóre ksiązki krawieckie. Widzę teraz że lepsza nazwa to po prostu suwak zwykły. Jest to jeden ze sposóbów - dość prosty. Błąd ten został poprawiony na moim blogu.
Żadna z Was, drogie forumowiczki, nie zapytała się mnie dlaczego tak pokazałam ten sposób i tak nazwałam. Zebrałyście się jak kokoszki, ponaśmiewałyście się, dochodziłyście czy to któraś z Was. A zwłaszca Stara Gwardia. No cóż...

DO katalogu na www.jakuszyc.pl wpis należy zrobić osobiście. A jak dla kogoś to jest za duży wysiłek - nic nie poradzę.

I naprawdę zastanawia mnie taki sposób reakcji, jakby nie patrzeć - złośliwej.






Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dlaczego złośliwej, opinia przynajmniej z mojej strony nie była wcale złośliwa, była zwyczajną opinią, która zwyczajnie przeszła w dyskusję, byłam na Twojej stronie i widziałam uszytki, są fajne i zachwycona jestem przybornikiem, nie mniej jednak co do zamka wyraziłyśmy zdanie na/w zupełnie odrębnym poście...
I myślę, że przestępstwa nie popełniłyśmy...

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Widzę że rozgorzała gorąca dyskusja na temat mojego "niewidocznego suwaka". Podano moje dane i chciano zbojkotować moją stronę... Wow.
Suwak niewidoczny - ja w ten sposób m.in. wszywam zamki, a nazwą taką posługują się niektóre ksiązki krawieckie. Widzę teraz że lepsza nazwa to po prostu suwak zwykły. Jest to jeden ze sposóbów - dość prosty. Błąd ten został poprawiony na moim blogu.
Żadna z Was, drogie forumowiczki, nie zapytała się mnie dlaczego tak pokazałam ten sposób i tak nazwałam. Zebrałyście się jak kokoszki, ponaśmiewałyście się, dochodziłyście czy to któraś z Was. A zwłaszca Stara Gwardia. No cóż...

DO katalogu na www.jakuszyc.pl wpis należy zrobić osobiście. A jak dla kogoś to jest za duży wysiłek - nic nie poradzę.

I naprawdę zastanawia mnie taki sposób reakcji, jakby nie patrzeć - złośliwej.


Za innych nie odpowiadam. Moge mowic tylko za siebie. Trafilam na ten post, wiedzialam, ze jestes u nas na forum, ale bylam ciekawa, czy cos o nazwie suwak niewidoczny faktycznie istnieje. NIe jestem krawcową, ale troszke szyje i nie slyszalam o czyms takim.
Stad moje pytanie tutaj na ekrawiectwie, do osob, ktore szyja juz hoho i ciut wiecej.
Wiec nie ma sie co obrazac,tylko przyjac to na klate, tym bardziej, ze sama to poprawilas.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
trochę dystansu i poczucia humoru nigdy nie zaszkodzi. co do sposobu wszycia zamka mozna mieć własne zdanie. A jeśli chodzi o brak info o ekr. to będąc użytkownikiem tego forum i prowadzac stronkę z poradami to wypadało by samemu umieścić taką informację. To tyle z mojej strony.

11 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Wątek jest zablokowany.