Wersja do druku

11 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i masz babo placek, jakież to piekło się tu zrobiło. Monikowo poprosiła - cytat moze sie wypowiedzą na ten temat prawdziwe krawcowe? , a że do tego to stara gwardia to cóż w tym złego.
Każda z nas ma prawo i wręcz obowiązek poprawiać czyjeś błędy i nikt nie powinien się zaraz obrażać z tego powodu. W końcu od tego są fora, a może ja się mylę????

Jeśli kogoś uraziłam swoją wypowiedzią to bardzo przepraszam.

Dla mnie jest to nowa lekcja pisania na forum. Teraz dwa razy się zastanowię czy w ogóle coś warto napisać i czy aby znów nie wybuchnie z tego ambaras.

Pozdrawiam cieplutko wszystkich forumowiczów
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mnie tutaj jeszce nie było.

Pierwsza sprawa zamka niewidocznego.
W angielskim języku nazywa się on "invisible zipper".Ja myślę ,że tłumaczenie niewidoczny zamek jest jak najbardziej poprawne.Jest to zamek szczególny i nazwa też dotyczy wyjątkowego zamka.Niewidoczność tego zamka,też zależy od prawidłowego wszycia zamka.
Nie wiem do jakiego zamka była ta nazwa zastosowana i jak był zamek wszyty.Nie mogę otworzyć linku.Być może właścicielka bloga usunęła ten fragment.Myślę ,że instrukcja wszywania zamka była nieprawidłowa i dla tego powodu zniknęła.

Zastosowanie "zamek kryty" wydaje mi się ,że jest bardziej ogólny.Wiekszość zamków wszywająć staramy się ukryć.
Chociaż nie będę się spierać codo nazewnictwa.

Instrukcja, jak się wszywa zamek niewidoczny ,była już na tym forum.

Ja jeszcze podaję taki sobie link o co chodzi: http://www.coletterie.com/tutorials-tips-tricks/tutorial-installing-an-invisible-zipper.

Sprawa obrażania.
Według mnie to Eneczka nie miała sie o co obrazić.Jak sie bierze za naukę,to musi robić to dobrze.A jeżeli sama nie umie, to niech nie uczy drugich.Nauczyciel musi być pewny tego czego uczy.Usunięcie instrukcji wszywania zamka(a nie poprawienie) świadczy o braku umiejętności wszywania zamków przez Eneczkę.Zły nauczyciel zniechęca do nauki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mnie tutaj jeszce nie było.

Pierwsza sprawa zamka niewidocznego.
W angielskim języku nazywa się on "invisible zipper".Ja myślę ,że tłumaczenie niewidoczny zamek jest jak najbardziej poprawne.Jest to zamek szczególny i nazwa też dotyczy wyjątkowego zamka.Niewidoczność tego zamka,też zależy od prawidłowego wszycia zamka.
Nie wiem do jakiego zamka była ta nazwa zastosowana i jak był zamek wszyty.Nie mogę otworzyć linku.Być może właścicielka bloga usunęła ten fragment.Myślę ,że instrukcja wszywania zamka była nieprawidłowa i dla tego powodu zniknęła.

Zastosowanie "zamek kryty" wydaje mi się ,że jest bardziej ogólny.Wiekszość zamków wszywająć staramy się ukryć.
Chociaż nie będę się spierać codo nazewnictwa.

Instrukcja, jak się wszywa zamek niewidoczny ,była już na tym forum.

Ja jeszcze podaję taki sobie link o co chodzi: http://www.coletterie.com/tutorials-tips-tricks/tutorial-installing-an-invisible-zipper.

Sprawa obrażania.
Według mnie to Eneczka nie miała sie o co obrazić.Jak sie bierze za naukę,to musi robić to dobrze.A jeżeli sama nie umie, to niech nie uczy drugich.Nauczyciel musi być pewny tego czego uczy.Usunięcie instrukcji wszywania zamka(a nie poprawienie) świadczy o braku umiejętności wszywania zamków przez Eneczkę.Zły nauczyciel zniechęca do nauki.

Eneczka tak jak powiedziała, tak zrobiła. Nie usunęła wpisu, tylko poprawiła. I uważam że teraz jest ok
http://jakuszyc.pl/jak-wszyc-zamek/
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mnie tutaj jeszce nie było.

Pierwsza sprawa zamka niewidocznego.
W angielskim języku nazywa się on "invisible zipper".Ja myślę ,że tłumaczenie niewidoczny zamek jest jak najbardziej poprawne.Jest to zamek szczególny i nazwa też dotyczy wyjątkowego zamka.Niewidoczność tego zamka,też zależy od prawidłowego wszycia zamka.
Nie wiem do jakiego zamka była ta nazwa zastosowana i jak był zamek wszyty.Nie mogę otworzyć linku.Być może właścicielka bloga usunęła ten fragment.Myślę ,że instrukcja wszywania zamka była nieprawidłowa i dla tego powodu zniknęła.

Zastosowanie "zamek kryty" wydaje mi się ,że jest bardziej ogólny.Wiekszość zamków wszywająć staramy się ukryć.
Chociaż nie będę się spierać codo nazewnictwa.

Instrukcja, jak się wszywa zamek niewidoczny ,była już na tym forum.

Ja jeszcze podaję taki sobie link o co chodzi: http://www.coletterie.com/tutorials-tips-tricks/tutorial-installing-an-invisible-zipper.

Sprawa obrażania.
Według mnie to Eneczka nie miała sie o co obrazić.Jak sie bierze za naukę,to musi robić to dobrze.A jeżeli sama nie umie, to niech nie uczy drugich.Nauczyciel musi być pewny tego czego uczy.Usunięcie instrukcji wszywania zamka(a nie poprawienie) świadczy o braku umiejętności wszywania zamków przez Eneczkę.Zły nauczyciel zniechęca do nauki.

Eneczka tak jak powiedziała, tak zrobiła. Nie usunęła wpisu, tylko poprawiła. I uważam że teraz jest ok
http://jakuszyc.pl/jak-wszyc-zamek/
Link ,który był w pierwszym poście nie otwiera się,więc myślałam,że usunięty.
Ten nowy link,który podała Ita jest okey.Ale to nie jest "invisible zipper",to jest najzwyklejszy suwak.
I zastanawiam się ,czy tym sposobem wszywa zamek fachowiec szanujący swoją markę.Ja nigdy tak nie wszywam.Jeśli chcę ,żeby zamek był widoczny,to go i tak na prawej stronie stębnuję i ładnie dół w prostokąt też stębnuję.
Ten sposób ,który podany jest w linku nigdy ładnie i równo nie wyjdzie.Inny wygląd będzie na górze zamka ,a inny na dole.


Avatar użytkownika
Administrator
Małgosiu a ja chcę Ci podziękować za patent z rozprasowaniem zamka - to bardzo ułatwia wszywanie krytego zamka :) W życiu bym na to nie wpadła :)

Gdyby ktoś był zainteresowany tematem to zapraszam TUTAJ
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Małgosiu a ja chcę Ci podziękować za patent z rozprasowaniem zamka - to bardzo ułatwia wszywanie krytego zamka :) W życiu bym na to nie wpadła :)

Gdyby ktoś był zainteresowany tematem to zapraszam TUTAJ
No faktycznie, tez tak sprobuje jak bede wszywac.
P.S. - na trzeciej stronie jest o rozprasowywaniu zamka.


Co do tematu tego watku: kazdy, kto chce, moze glos zabrac, i ze Starej Gwardii i osoby ktore sa na forum od niedawna.
Maxii, nie przepraszaj, nie masz za co. Ja poprosilam o wypowiedzi osob takich, jak Ty wlasnie, ktore maja duze doswiadczenie w szyciu i moga mi to wytłumaczyc.

--- Ostatnio edytowane 2012-03-29 09:01:05 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Darku ze Starej Gwardii, dlaczego bronisz opinii innych? Czy one tego potrzebują? Wyraziły swoje zdanie i ja wyraziłam swoje. Komentatorzy są zbędni, każdy widzi co jest napisane i tłumaczyć chyba tego nie trzeba.

Ogólnie: forum na którym najpierw się krytykuje za źle użyty wyraz na moim własnym blogu, potem się tłumaczy ze swojej krytyki, a potem pisze mi: nie obrażaj się, nie wszczynaj niepotrzebnej dyskusji, bierz nauczkę do serca oraz tłumaczy jak powinnam pisać posty - nie jest wcale pomocne. POwiem więcej - jest słabe! Na szczęście są inne fora, na których uzyskuje się pomoc i radę nawet w najbardziej błachych sprawach :)


Tak więc życzę powodzenia (piszę tu zwłaszcza do S.G.)w prowadzenia forum w takim stylu. Ja na pewno nie będę was nikomu polecać, ani tym bardziej robić wam wpisu.

Ps. Nie obrażajcie się i nie bierzcie tego do siebie :P :)
Oj Eneczka, nikt tu się nie tłumaczył z krytyki, to po pierwsze...
2. Nikomu tu nie zależy na poleceniach,
3. Forum jest pomocne i to bardzo,
4. Nie wiem dlaczego Dark miałby się nie wypowiadać, w końcu to jest forum, ma prawo wypowiedzieć własne zdanie i przyłączyć się do dyskusji, nie możesz rządzić kto ma głos zabierać- no przepraszam Cię bardzo
5. Mówiłyśmy zarówno o nazwie jak i ogólnie o technice - wybacz jak nie rozumiesz
Po kolejne- przyjmij do wiadomości, że nie jesteś wszechwiedząca i najlepiej pogódź się z tym!!!- dla własnego dobra głównie.
a po ostatnie, to mam wrażenie, że jesteś jeszcze dzieckiem, i to nie dlatego, że źle szyjesz tylko tak się własnie zachowujesz...
owszem są inne fora, wiemy o tym doskonale, spokojnie...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Każde forum istnieje dzięki treściom, które prezentuje.
Ma być rzetelnie, więc o nasze jestem spokojny.
W niekonstruktywną polemikę nie wchodzę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Darku ze Starej Gwardii, dlaczego bronisz opinii innych? Czy one tego potrzebują? Wyraziły swoje zdanie i ja wyraziłam swoje. Komentatorzy są zbędni, każdy widzi co jest napisane i tłumaczyć chyba tego nie trzeba.

Ogólnie: forum na którym najpierw się krytykuje za źle użyty wyraz na moim własnym blogu, potem się tłumaczy ze swojej krytyki, a potem pisze mi: nie obrażaj się, nie wszczynaj niepotrzebnej dyskusji, bierz nauczkę do serca oraz tłumaczy jak powinnam pisać posty - nie jest wcale pomocne. POwiem więcej - jest słabe! Na szczęście są inne fora, na których uzyskuje się pomoc i radę nawet w najbardziej błachych sprawach :)


Tak więc życzę powodzenia (piszę tu zwłaszcza do S.G.)w prowadzenia forum w takim stylu. Ja na pewno nie będę was nikomu polecać, ani tym bardziej robić wam wpisu.

Ps. Nie obrażajcie się i nie bierzcie tego do siebie :P :)
SG - to stara gwardia?
No i wygląda na to że się na nas obraziłaś.
Piszesz że :Na szczęście są inne fora, na których uzyskuje się pomoc i radę nawet w najbardziej błachych sprawach . Masz rację , na tym forum też uzyskasz pomoc, ale ty jej nie potrzebujesz z góry uznając swój poziom wiedzy szyciowej za większy od innych i nikt ci nie może powiedzieć ze zamek można wszyś inaczej a zarazem lepiej od ciebie.Ja szyję dużo i mam na szycie swoje sprawdzone sposoby ale jak na forum trafię na sposób lepszy od mojego, chętnie z niego korzystam a nie obrażam się na to że ktoś tam wie lepiej ode mnie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Małgosiu - wciąż pamiętam moją ostatnią scysję z tobą i proszę cię bardzo, naprawdę bardzo, żebyś nie myślała, że coś do ciebie mam! Bo nie mam! Naprawdę nie!

Po co ten wstęp?

Otóż - zamek kryty to zamek kryty i takiej się w Polsce używa terminologii. Nie wprowadzajmy zamieszania. Podobnie jak z angielskim "blind stitch" - który czasem ktoś nie mający pojęcia o szyciu tłumaczy głupio jako "ślepy ścieg", a po polsku nazywa się go "krytym".

Zdaję sobie sprawę, że z odległości pewne sprawy ulegają spłaszczeniu. Angielski jest językiem bardzo ogólnikowym, w porównaniu z polskim powiedziałabym nawet, że bardzo-bardzo ogólnikowym. Język polski jest precyzyjny i tej precyzji się trzymajmy.

Dlatego Polkę mieszkającą w Polsce zamek niewidzialny razi...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

11 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Wątek jest zablokowany.