Wersja do druku

8 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Diana jest dla mnie zbyt zachowawcza, dlatego nawet na stoiskach z tanimi gazetami nie daję się na nią skusić. ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Diana jest dla mnie zbyt zachowawcza, dlatego nawet na stoiskach z tanimi gazetami nie daję się na nią skusić. ;)
Po przeglądnięciu najnowszego numeru pomyślałam, że jest po prostu nudny... Zero cięć, zero zakładek, zero zaszewek - ot luźne worki, które (O ZGROZO) będę dopasowywać na szczuplutkiej Ali :) Z kolei są panie, które taki styl lubią - ale chce tuniczkę do pracy w biurze gdzie jest ciepło a nie wypada przyjść w sukience z odkrytymi ramionami. A taka bluzka jest przewiewna, nie krępuje ruchów. Jak ją ściągnie paskiem w talii to być może będzie to wyglądało... seksownie.
Poszyjemy - zobaczymy :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Wszystko zależy od gustu.Może rzeczywiście te modele sa troszkę nudne ,ale za to łatwe do uszycia.Pierwsza spódnicę uszyłam właśnie z Diany roz 38/40.Nic nie musiałam poprawiać,teraz szyję bluzkę i zobaczymy czy też będzie idealnie.Ostatni numer kupiłam ze względu na tuniczkę model 17P.Dopiero zaczynam i takie jak dla Was łatwizny mnie jeszcze sprawiają niemały kłopot.Burda jest dla mnie czarną magią,nie mogę się połapać w tych opisach.:bezradny:
Avatar użytkownika
Administrator
Wczoraj zrobiłam wykrój na bluzkę i szok - najmniejszy rozmiar 38/40 :D najpierw uszyję dla siebie i zobaczę o ile jest za duża ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dziś przeglądałam "Diana - szycie bez tajemnic" i muszę powiedzieć, tak na pierwszy rzut oka, że bardzo dokładnie są opisane wszystkie kolejne kroki szycia poszczególnych modeli.

Dla początkujących - może się przydać...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A ja sobie szyję sukienkę z Diany i zobaczę jak wyjdzie. Specjalnie kupiłam konkretny numer, jak zobaczyłam u znajomej.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Administrator
Uszyłam pierwszą rzecz z Diany 3/2012. To bluzka, która mogłaby być tuniką ;)
Nie dla mnie a dla przyjaciółki. Rozmiarówka w Dianie mnie przeraża, większość rozmiarów łamanych - weź tu człowieku ładnie dopasuj. W takich luźnych tunikach to jeszcze obleci ale w dopasowanych fasonach? Nie widzę tego.

Szyłam z syntetycznej satyny (buuuu) i z efektu kocowego nie jestem zbytnio zadowolona :(
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Kiedy przecież na modelce widać, że model nie jest z tych dopasowanych, inaczej mówiąc - przy ciele.

Już samo "łamanie" rozmiaru o tym świadczy...

Znów daje znać o sobie niemieckie upodobanie do luzu i wygody.

No, niestety - satyna jest bezlitosna, ale ładnie sobie poradziłaś :)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Niemniej gdybym nie pościnała po bokach i z tyłu przynajmniej po 6 cm z każdej strony to nawet "luźna " bluzka wyglądałaby na szczupłej Ali jak worek po ziemniakach. Rozumiem luz, swoboda ale kobieta nosząca rozmiar max 36 źle wygląda w bluzce rozmiar 40 ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Suzanno, te modele diany sa wielkie.
Nie wiem, dla czego, ale jak ja z jej modeli- szyłam - to zawsze z nominalnie duzo mniejszego rozmiaru(niz wynikaloby z tabeli), bo wyszloby jak Papavero -na slonia dobrze odzywionego.Juz w momencie odwzorowywania wzoru zauwazylam, ze cos jest "nie tak"';tzn. wielkosc b. ale to b. duza.
Do tego dochodzi dziwaczna (typowa rzecz jasna dla czasopism ...) poza modelki, jak bedziesz biegac z reka do gory...to tez bedzie dobrze wygladac, a jak staniesz jak normalny czlowiek to gwarantuje, ze tez bedzie workowato wygladac. Workowaty fason, tak jak zauwazyla Czeremcha.

Niemniej gdybym nie pościnała po bokach i z tyłu przynajmniej po 6 cm z każdej strony to nawet "luźna " bluzka wyglądałaby na szczupłej Ali jak worek po ziemniakach. Rozumiem luz, swoboda ale kobieta nosząca rozmiar max 36 źle wygląda w bluzce rozmiar 40 ;)

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

8 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.