Wersja do druku

8 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Diana nr 4/2012 z wykrojami Simplicity.

Siadłam z najnowszym katalogiem, i powypisywałam numery. Na stronie simplicity (simplicity.com) można ściągnąć rysunki konstrukcyjne, instrukcje po angielsku etc. Może się komuś przydadzą te wiadomości -bo ja, jak zobaczyłam te polskie tłumaczenia (np. tłumacz nie wie, co to materiał z włosem, to sobie wymyśla...);
nb, wszytkich nie znalazłam -być możę były w starszych katalogach.
modele 1-3 Simplicity 2703
5-7 =2694;
17-19=4192 ten szyłam (spodnie), nosi się fajnie;
22-27=4127
28-35=4138
404=2947 Uwaga, to są na prawdę wykroje dla pań BARDZO puszystych!K. Ali -córka Mohammeda Alego (boksera)
46-49=2938 ten kupiłam kilka lat temu i dalej czeka na swoją kolej...
50-55=3786

Ogólnie, wszystkie te wykroje, to są po prostu: wariacje na jeden temat...
tak jak tu jest opisane w Pattern review:
http://sewing.patternreview.com/cgi-bin/patterns/sewingpatterns.pl?patternid=16700#.ULfKt1Rw-54

Zaletą jest to, że za cenę jednej Diany ma się kupę wykrojów komercyjnych. Acha i ważne: one mają dodane zapasy na szwy (1.5 cm); niby jest to gdzieś tam napisane, ale warto przypomnieć. Ja szyję z wykrojów Simplicity od lat, mogę je w większości polecać bez zastrzeżeń (tzn. takich katastrof jak z burdą nigdy z nimi nie miałam).
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
fajne wykroje:)
następne źródło inspiracji:hejka:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja zakupiłam Dianę 1 / 2013 i jest kilka strojów, które chcę sobie uszyć. A najbardziej beżową sukienkę, bo Małż mnie gania, żebym chodziła w sukienkach i spódniczkę z fałdą. A tak wizualnie najbardziej podoba mi się ta czerwona bluzka na modelce w białych spodniach. Ona właśnie jest taka w moim stylu. Za to Małż nienawidzi tego, bo wszystko zasłania. On nie lubi nawet sukienek takich luźnych, albo rozkloszowanych, tylko dopasowane. Cóż zrobić, ale nie będę miała wszystkich rzeczy dopasowanych. Zresztą ja źle wyglądam w takich rzeczach.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja będę szyła bolerko z Diany z 2007 roku.
Czy potem będę je nosić to inasza inszość :)
Oczywiście do wykroju dodałam tylko zapas na szwy, zapomniałam o podłożeniu XD
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Ja będę szyła bolerko z Diany z 2007 roku.
Czy potem będę je nosić to inasza inszość :)
Oczywiście do wykroju dodałam tylko zapas na szwy, zapomniałam o podłożeniu XD
Nawet, jeśli zabrakło Ci już materiału na obłożenia to nie załamuj się! Nie ma jeszcze katastrofy! Zawsze można je skroić z innego materiału o podobnych własnościach :)
Ważne tylko, żeby rzucik nie był podobny - musi być albo identyczny, albo zupełnie inny. Np. gładki i ciemny do jodełki, beżowy do błękitnego itd...
Efekt może być nawet ciekawy:) W każdym razie tak mi się wydaje...

Zbych

________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja się absolutnie nie załamuję. Na razie zrobiłam wykrój tylko papierowy.
I tak sobie myślę, czy nie zostawić go takiego, bez dodawania na podłożenie, bo i tak jakiś duży mi się wydaje.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja się wczoraj skusiłam i w końcu na stoisku z tanimi gazetami kupiłam sobie pierwszą Dianę (nr 2/2013). Same prościutkie rzeczy szyte z dzianin wiskozowych i innych elastycznych tkanin, dwa szwy na krzyż. Może się przydadzą? Stylizacje słabe, najlepiej od razu przejść do rysunków technicznych. :)

--- Ostatnio edytowane 2013-06-14 12:08:17 przez Aire ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W sumie uszyłam bolerko, tylko rękawy muszę doszyć, ale...
Skopiowałam wykrój 38/40 bo był najmniejszy i niby wg ich tabelki taki powinnam skopiować. Dodałam zapas na szwy i podłożenie.

I tak- chyba powinnam nie dodawać zapasu na szwy, tylko ewentualnie na podłożenie, aczkolwiek chyba też nie koniecznie. Bolerko jest za duże. Zaszewki wg mnie są za nisko, albo powinnam mieć większy biust. Bolerko nie ma żadnego zapięcia i pomiędzy przednimi częściami jest sporo odstępu. W moim mogę spokojnie dodać szamerunek (bolerko ze stójką) albo inne zapięcie.
Podali też za krótką długość koronki. Wg opisu powinnam kupić 190/200cm, kupiłam 210cm tak na wszelki wypadek. A okazało się, że wystarczyło tylko na obszycie bolerka a już na rękawy nie.
Będę musiała w poniedziałek dokupić, by skończyć bolerko.
Jednak nosić go raczej nie będę mogła :< A tak ładnie zaczyna wyglądać.
Ehh.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W sumie uszyłam bolerko, tylko rękawy muszę doszyć, ale...
Skopiowałam wykrój 38/40 bo był najmniejszy i niby wg ich tabelki taki powinnam skopiować. Dodałam zapas na szwy i podłożenie.

I tak- chyba powinnam nie dodawać zapasu na szwy, tylko ewentualnie na podłożenie, aczkolwiek chyba też nie koniecznie. Bolerko jest za duże. Zaszewki wg mnie są za nisko, albo powinnam mieć większy biust. Bolerko nie ma żadnego zapięcia i pomiędzy przednimi częściami jest sporo odstępu. W moim mogę spokojnie dodać szamerunek (bolerko ze stójką) albo inne zapięcie.
Podali też za krótką długość koronki. Wg opisu powinnam kupić 190/200cm, kupiłam 210cm tak na wszelki wypadek. A okazało się, że wystarczyło tylko na obszycie bolerka a już na rękawy nie.
Będę musiała w poniedziałek dokupić, by skończyć bolerko.
Jednak nosić go raczej nie będę mogła :< A tak ładnie zaczyna wyglądać.
Ehh.
Witamy w klubie zbyt dużych wykrojów Simplicity. Niestety mnie się też przydarzyła za duża sukienka choć wg tabel powinna być na styk. Dobrze że napisałaś o bolerku bo tez się do niego przymierzałam. Teraz już wiem że za duże będzie.
________________________________________________________
Moja praca, moja pasja - http://aleksandra-krajnik.pl/
Aleksandra i jej mała manufaktura - http://aleksandra-szyje.blogspot.com/
Koszulki, dużo koszulek - http://t-max.pl
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja chyba z marszu w przyszłości będę odrysowywać jedynie wykrój bez dodawania zapasów na szwy.

Pamiętam, że kilka lat temu jak szyłam spodnie, to też musiałam je zwężać, bo były za duże.
________________________________________________________

8 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.