Wersja do druku

8 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
latem zaczęłam szyć z tej gazety bluzeczkę z dzianiny - przy pierwszej przymiarce okazało się, że wisi na mnie jak worek pokutny...
nie chce mi się jej poprawiać - więc leży i czeka na swoją kolej i mój dobry nastrój...
podwójna numeracja jest moim zdaniem do bani:(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak wiecie, kilka ostatnich numerów Burdy było naprawdę ciekawych. Z Dianą jest tak, ze każdy numer jest ciekawy. W każdym wydaniu Diany znajdę coś ciekawego dla siebie. Natomiast w Burdzie nie zawsze. Chociaz, jak już napisałam wcześniej, trzy ostatni wydania Burdy są naprawdę interesujące.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To ciekawe co mówicie, bo Diana kojarzy mi się z krawiectwem mocno klasycznym, dla pań w średnim wieku; a w Burdzie odbijają się (w sposób bardziej lub mniej udany) aktualne trendy mody... jak będę w empiku, to zlustruję. W tym miesiącu chyba nie kupię Burdy - takie mam postanowienie :P
________________________________________________________
Mój blog o szyciu i rękodziele - zapraszam!
http://brummig.blox.pl/html
Avatar użytkownika
Administrator
To ciekawe co mówicie, bo Diana kojarzy mi się z krawiectwem mocno klasycznym, dla pań w średnim wieku; a w Burdzie odbijają się (w sposób bardziej lub mniej udany) aktualne trendy mody... jak będę w empiku, to zlustruję. W tym miesiącu chyba nie kupię Burdy - takie mam postanowienie :P
Mam takie same skojarzenia - moda dla starszych Pań, stateczna . Choć w sumie sama nie szaleje gdyż wchodzę (już weszłam??) w wiek stateczności ;)
Bardzo dawno nie miałam w łapkach Diany, kilkanaście lat lekko licząc, z chęcią zerknęłabym do najnowszego numeru ale gdzie go kupić??

PS. Ciesze się, że każde czasopismo krawieckie ma swój wątek :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam dokładnie te same skojarzenie co dziewczyny. Diana to moda dla osób bardziej statecznych, starszych niż ja. Moda konserwatywna - i mówię to ja, osoba ubierająca się zachowawczo, która nigdy nie posiadała leginsów, mini itp. A może inaczej - moda, która się zatrzymała jakies kilka lat temu. Na dodatek razi mnie niedopasowanie strojów, na modelkach stroje są przeważnie jakby za duże. Na bieżąco oglądam Dianę w Empiku, więc orientuję się co w niej jest.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a Wy paskudy ...Dla Starszych pań :foch:...No doooobra przyznam się od razu kupuję Dianę bo mi odpowiadają wzory dla starszych pan:) A poważnie to z Diany nie mam takiego problemu rozmiarowego jak z Burdy .Są tam moje roz. a ja mam na sobe 44 i 42 Więc mi się dobrze to składa.I ta prostota też mi odpowiada. ale burda jest u mnie priorytetem :D
Avatar użytkownika
Administrator
Manuskrypcie już znalazłam Twój wątek i połączyłam w jeden.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak Wy na blogach pokazujecie modele z Burdy, tak, ja na swoim blogu pokazuję modele z Diany. I kilka ostatnich mam właśnie u siebie. Ostatni numer Diany 4 / 2012 http://manuskrypt1.blox.pl/2012/06/Diana-4-2012.html
i przedostatni numer 3 / 2012 http://manuskrypt1.blox.pl/2012/05/Diana-3-2012-1.html
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Manustkrypt1 -prezentacja modeli jest z pewnością bardzo ciekawa, tyle że nie daje niestety żadnych informacji nt. szycia z tych prezentowanych wzorów. Ja miałam nadzieję, że coś z nich uszyłaś,
i podzielisz się informacjami np. na temat wielkości wykroju/gotowego wyrobu -w stosunku do prezentowanego w czasopiśmie modelu.
Ma to szczególne znaczenie właśnie w przypadku Diany, i rozmiarów łączonych typu 38/40 które tam praktycznie wyłącznie występują. Czy dany wykrój: jest powiedzmy bardziej dopasowany do rozmiaru 38 czy jednak 40 -a z mojego doświadczenia -niewielkiego z Dianą wynika, iż wszysko musiałam zwężać.
Innymi słowy trochę praktycznych wiadomości nt. szycia z wykrojów -tutaj: Diany.
NB. ja nie prowadzę bloga, a jedynie tu, na forum dzielę się moimi uszytymi własnoręcznie ubrankami (głównie dla dzieci) szytymi z gotowych wykrojów (Simplicity/McCall's etc); jak i związanymi z nimi ewentualnymi problemami -i poprawkami jakie staram się do nich wprowadzić.

Jak Wy na blogach pokazujecie modele z Burdy, tak, ja na swoim blogu pokazuję modele z Diany. I kilka ostatnich mam właśnie u siebie. Ostatni numer Diany 4 / 2012 http://manuskrypt1.blox.pl/2012/06/Diana-4-2012.html
i przedostatni numer 3 / 2012 http://manuskrypt1.blox.pl/2012/05/Diana-3-2012-1.html


________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Administrator
Manu wiem, że kiedyś pokazywałaś swoje uszytki z Diany ale nie ma już tego wątku. Może tutaj zamieścisz kilka swoich prac??
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

8 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.