Wersja do druku

62 strony: « < 22 23 24 25 26 27 28 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za namiary na bloga, ta maszyna to jakby model wyżej niż moja, ma więcej ściegów. Dogrzebałam się do instrukcji tej maszyny po polsku. Tylko niepełnej, ale najważniejsze jest - jak uruchomić, zmienić igłę, nitkę, jaki ścieg do czego i jak użyć.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Taki opis znalazłam do mojej maszyny:
App techniczne Cechy.
- 8 w tym 4 punkty rozszerzalny.
- 3 pozycje igły.
- Ramię darmo , automatyczna szpulki uzwojenia.
- Owerlok przemysłowy overlock ukośne punkt ric rac, potrójny ścieg prosty, elastyczny ścieg, Zig Zag wielu, ukryty punkt, Zig Zag i ścieg prosty.
- Uchwyt wbudowany, pudełko z akcesoriami, podręczniki, teczki.
- Regulacja naciągu przędzy.
Popróbowałam wszystkiego i za nic nie potrafię ogarnąć, jak ustawić, żeby szyła ściegami z górnego poziomu pokrętła po lewej. I odnalazłam w pudełku elementy do szycia łańcuszkiem, ale boję się użyć, że coś zepsuję :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A co to za zagadka? Jeśli możesz, podaj link do oryginału.

Spróbuj ustawić na flexi i na wybrany ścieg z góry, a pokrętło długości ściegu na specjalny symbol (jeśli jest ), środkowe ustawienie igły. Może tak się uda.

Fides

--- Ostatnio edytowane 2014-01-11 20:39:01 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Już ogarnęłam :) Trzeba ustawić flexi nie tylko na górnym pokrętle, ale też na bocznym.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam starego Singera model 15K z ok.1925r.
Oryginalny ;nie Tajwan,nie Chiny.Widzę ,że są do niego płytki ściegowe do zygzak-a i ząbki do maszyny .Stopki też są dostępne .
Jednak nie bardzo mogę wyobrazić sobie w jaki sposób ten ścieg zygzak można uruchomić na tej maszynie . Może potrzebne będą jeszcze jakieś krzywki ? Może ktoś wie czy taki ścieg w ogóle jest możliwy na tym modelu ?
Zdjęcia j.n
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Ząbki z moim opisem Singer 15K Singer 15K Singer 15K?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Bo do tego typu maszyn potrzebna jest specjalna stopka, która przesuwa materiał. Te elementy wyposarzenia są jednak dość trudno dostępne i bardzo trzeba uważać bo Singer produkował różne do różnych modeli


http://runningstitches-mkb.blogspot.com/2012/06/family-of-vintage-singer-zig-zag.html

Swoją drogą masz piękną maszynę

--- Ostatnio edytowane 2014-01-14 06:26:54 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W tym modelu nie możliwe.

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bo do tego typu maszyn potrzebna jest specjalna stopka, która przesuwa materiał. Te elementy wyposarzenia są jednak dość trudno dostępne i bardzo trzeba uważać bo Singer produkował różne do różnych modeli


http://runningstitches-mkb.blogspot.com/2012/06/family-of-vintage-singer-zig-zag.html

Swoją drogą masz piękną maszynę

--- Ostatnio edytowane 2014-01-14 06:26:54 przez agaaffek ---
Dziękuję:) Kupiłam go 20 lat temu u mechanika w Lublinie.Szukałam starego Singera do szycia skór.Niestety nie udało mi się takowej dostac:(.
Pan polecił mi tą maszynę twierdząc ,że jest to najlepszy model Singera jaki został wyprodukowany ,co prawda do "lżejszych " materiałów w tym do szycia skór ale niezbyt twardych i grubych. Określił tą maszynę jako "bieliźniarka" cokolwiek to miało znaczyć:).Dodał mi jeszcze jedną stopkę do pikowania oraz wyjaśnił,że są dostępne jeszcze do innych "czynności".Wówczas nie bardzo mi zależało na dodatkowych informacjach a szkoda:(. Polak mądry po szkodzie ...:(
Faktycznie na filmie widzę,że to stopka porusza materiał:) .Bardzo ciekawe rozwiązanie :mysli:
Może coś podpowiedzą mi na stronie :
http://maszynydoszycia.wroclaw.pl/czesci_maszyn.php.
Przejrzę jeszcze na eBay.
Bardzo dziękuję za podpowiedź:buzki: Wielkie dzięki

________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pan miał rację, to "lekka maszyna" ale nie wiem czy to najlepszy model, najpopularniejszy w Polsce to na pewno.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Faktycznie sprzedano go 230000 szt :). Dostałam też w spadku Singera z czółenkiem . Wiem,że szyła na nim Babcia a później Mama . Ja też ,ale krótko:).Szycie to moje hobby ale był czas ,że dawało mi tez niezły ,dodatkowy zastrzyk gotówki :).Wolną chwilką odczytam numer .To piękne i solidne maszyny z przeznaczeniem do naprawy a nie do wymiany jak większość "dzisiejszych" modeli .

________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)

62 strony: « < 22 23 24 25 26 27 28 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.