Wersja do druku

62 strony: « < 56 57 58 59 60 61 62 >

Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
jest ona wyprodukowana we Francji w Bretanii.
Zdecydowanie nie.
Jest to Singer 128 K wyprodukowany w Szkocji, w maju 1935 r.
Jak na Singera nie jest to zbyt stara maszyna, dokładnej ceny nikt nie poda, zależy od stanu wizualnego, technicznego, wyposażenia, sentymentów i stanu emocjonalnego sprzedającego oraz kupującego - ja spotykałem te maszyny (w porównywalnym stanie wizualnym) w cenie od 40 zł do 700 zł.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Super.dziekuje tylko dlaczego jest napisane na niej że fabryka Francja region bretagne?
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
dlaczego jest napisane na niej że fabryka Francja region bretagne?
Trudno powiedzieć dlaczego, na maszynach można spotkać różne napisy nie związane z miejscem produkcji, np, pozostawiane przez serwisy, zakłady prowadzące renowacje, poprzednich właścicieli, dotyczące osprzętu itd.
Po numerze fabrycznym można zidentyfikować miejsce wyprodukowania każdej maszyny Singer - literę Y na początku nr fabrycznego posiadają tylko i wyłącznie maszyny wyprodukowane w Szkocji, a następujące po niej cyfry zgodnie z katalogiem wskazują dane typ maszyny i datę produkcji.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie wszystkich po kilkuletniej przerwie...Przeprowadzka, emerytura, choroba członka rodziny. Nie było czasu zajmować się szyciem. W związku z powyższym, posiadana przez mnie maszyna Singer 7102 powędrowała do przyjaciółki. Obecnie mam na oku Singera Harmonie 300, i w związku z tym moje pytanie: miał ktoś? Może coś napisać o tej maszynie? Bo nie wiem czy warto kupić. Na poprzednim Singerze szyło mi się naprawdę nieźle(jeśli zaobrębienie kilku bawełnianych ściereczek i podwinięcie brzegów spódnic można tak nazwać). Stąd mój sentyment. Ponadto, z racji popularności tej marki, nie powinno być problemów z ewentualną konserwacją i naprawą. Bardzo proszę, jeśli ktoś mógłby wydać opinię, to będę wdzięczna.


--- Ostatnio edytowane 2020-02-14 14:17:56 przez Iza ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/singer/9137-harmonie-300/instrukcja

Tu jest instrukcja, w języku angielskim. Są też filmiki na youtube.
Niestety nie znam tej maszyny "osobiście".
Avatar użytkownika
Świeżynek
Violina, bardzo dziękuję :buzki:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć wszystkim, jestem tu pierwszy raz.
Właśnie otrzymałam w spadku starutką maszynę Singer.
Chcę ją oddać do konserwacji choć jest sprawna.
Czy ktoś pomoże mi ustalić jej rok produkcji.
Na metryczce znamionowej znajduje się numer C-3 429 456.
Głowica jest chowana do wnętrza zgrabnej szafki z ciemnego drewna.
Pozdrawiam, Maja
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Litera C na początku numeru fabrycznego oznacza, że maszyna została wyprodukowana w Wittenberdze (Niemcy). Dokumentacja z tej fabryki Singera uległa zniszczeniu w wyniku II wojny Swiatowej. Dostępne są tylko szczątkowe dane z dowodów zakupu, gwarancji itp. Wymieniona fabryka była największą z fabryk Singera powstałych w Niemczech, jej uruchomienie było w 1903r a pierwsza maszyna opuściła fabrykę w 1904r. Fabryka działała do II wojny Swiatowej.
Avatar użytkownika
Administrator
A ja się pochwalę nabytkiem sprzed kilku miesięcy - taki oto Singerek 833 zagościł w mojej pracowni.
Kupiony za 60 zł jako maszyna do regulacji z plączącym ściegiem. Na szczęście wystarczyło zwiększyć naprężenie nici i maszyna szyje jak złoto.
Była też u znajomego mechanika w celu wyczyszczenia ale po otwarciu maszyny okazało się, że wszystko jest OK, nie trzeba czyścić tylko kapnąć olejem i szyć :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich.Jestem początkujący.Zakupilem maszynę Singer o nr początkowym A888...jesteście Państwo w stanie odpowiedzieć jakie może być pochodzenie maszyny oraz kraj produkcji.Bylbym wdzięczny.Serdecznie pozdrawiam starsza Gwardie.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Nr seryjny.

62 strony: « < 56 57 58 59 60 61 62 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.