Wersja do druku

62 strony: « < 56 57 58 59 60 61 62 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Adam W
2019-04-03 15:22:39 "Przy ściegu prostym zmiana szerokości ściegu po prostu przesuwa igłę w lewo". Adam W, ścieg prosty nie ma szerokości. Zapewne chodzi Ci o zygzak.
Nie zygzak, tylko prosty. Napisałem jako ciekawostkę. Co więcej jak się ustawi przy ściegu prostym "NEEDLE POSITION" na prawo, To pokrętłem "WIDTH" można płynnie ustawiać igłę w całym zakresie. Nie jest to de-facto szerokość, bo dana pozycja jest stała przez cały ścieg. Na razie nie mam pomysłu jak wykorzystywać takie płynne pozycjonowanie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pozycjonowanie igły przydaje się przy stebnowaniu, czy szyciu blisko krawędzi.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
np można wszyć dzięki temu zamek kryty bez zwykłą stopką do zamków.Praktycznie każdą maszyna ktora ma zygzak można tak przestawić.Wszystkie moje stare Łuczniki też tak miały.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Pozycjonowanie igły przydaje się przy stebnowaniu, czy szyciu blisko krawędzi.
Ano pozycjonowanie pozycjonowaniem, ale już mam myśl do czego wykorzystać tą uboczną funkcję drugiego pokrętła - do swego rodzaju Fine-Tuningu, kiedy domyślne pozycje igły LEWO,PRAWO, ŚRODEK) są niewystarczające, a chcemy np szyć tak np w 1/4 od prawej krawędzi.

--- Ostatnio edytowane 2019-04-08 11:28:48 przez Adam W ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pytanie - czy ktoś , gdzieś widział stolik powiększający do Singer 4423 ?

Bez konieczności ściągania z Chin :) Raczej krajowy sklep lub przynajmniej UE.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Proszę o pomoc.ile jest warta ta maszyna.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Proszę o pomoc.ile jest warta ta maszyna.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Proszę o pomoc.ile jest warta ta maszyna.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj MarcysS85, moim zdaniem cena takiej zabytkowej maszyny zależy od tego kto kupuje a kto sprzedaje. Jeśli kupującym będzie miłośnik, kolekcjoner starych maszyn to raczej nie poskąpi grosza. Przejrzyj oferty na olx, tam jest sporo starych singerów - może to Ci trochę pomoże w podjęciu decyzji kupna lub sprzedaży. http://ismacs.net/singer_sewing_machine_company/serial-numbers/singer-g-series-serial-numbers.html Na tej stronie, na podstawie numery maszyny, może uda Ci się ustalić jej"wiek". A tak na marginesie - maszyna jest piękna, ale zdjęcia troszkę sknociłeś. Jeśli masz zamiar wystawić do sprzedaży - to popraw, ta maszyna zasługuje na lepsze zdjęcia:):)

--- Ostatnio edytowane 2020-02-02 20:15:52 przez jakłucznik ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki.wiem że zdjęcia do bani.😁.problem jest taki że nie znalazłem takiego modelu.jest ona wyprodukowana we Francji w Bretanii.pozdrawiam wszystkich

62 strony: « < 56 57 58 59 60 61 62 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.