Wersja do druku

62 strony: « < 55 56 57 58 59 60 61 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam jestem nowa na forum i chciałabym zadać pytanie.Mam maszynę Singer nr Y4273414 czy ktoś może zna datę produkcji i pochodzenia tej maszyny.Będę wdzięczna za wszelkie informacje Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Maszyna Singer o podanym wyżej numerze fabrycznym jest to model 66K, wyprodukowana w lipcu 1926 r w Szkocji (największa fabryka Singera, zamknięta w 1980r)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
O matulu! Jak bym miała taką, to bym chyba oprawiła w muzealną gablotę i zainstalowała czujniki ruchu :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam nadzieję dostać w spadku po babci dwie 😁 jedna jeszcze czółenkowa .Od dzieciństwa o niej marzę.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ja niedawno dostałam po dziadku, który jak się okazuje buty szył na wsi! A ja zawsze myślałam, że to babci maszyna była. Muszę tylko ją wyczyścić i zakonserwować. Ale to prosta maszyna Singer na nożny pedał, bez żadnych zdobień.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To jedną taką przemysłową babcia ma po dziadka bratowej a po swojej mamie taką bardzo ozdobną tyle,że ta już w moim dzieciństwie nie szyła własnie przez wyrobione czółenko.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziewczyny,maszyn typu Singer ,tych z 19 wieku ,a także dwudziestowiecznych jest bardzo dużo,ale problem jest taki ,że wiele osób pozbywa ęich oddając na złom.Jeżeli nadarza się okazja takowe maszyny zdobyć to czyńcie to.Wiecie jak ładnie prezentuje się w pomieszczeniu stara maszyna do szycia ,stara maszyna do pisania ,stary telefon oczywiscie wszystko czarne,a do tego stary gramofon,stary aparat fotograficzny :w8:i stare radio lampowe ,coś pięknego.:w8
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jak jesteśmy w temacie Singera mam pytanie. Czy to jest maszyna tej marki? Mam zdjęcie logo :) Jezlei nie Singer to co?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie Panie i Panów...

Mam prośbę - odziedziczyłem maszynę singera, ponoć sprawną. Brakuje jej jednak takiego "łożyska" na szpulkę z nitką.. Czy ktoś może mi powiedzieć, jakiego modelu/typu mam szukać i gdzie?

No i oczywiscie pytanie - czy ten model maszyny jest jakoś identyfikowalny?
Dzięki za ewentualną pomoc:)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia

62 strony: « < 55 56 57 58 59 60 61 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.