Wersja do druku

43 strony: « < 11 12 13 14 15 16 17 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
i wcisąć koło po prawej do środka (w strone maszyny) to duże porętło plastikowe co nim podnosisz igłę

matko brak mi fachowego jezyka..normalnie wiocha sorry
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mogę szyć :D Dziękuję !
Avatar użytkownika
Świeżynek
witam serdecznie.
Mam od dluzszego czasu maszyne do szycia marki " Łucznik " , zachowana w dobrym stanie , do niedawna uzywana , jak najbardziej na chodzie . zdjecie w zalaczniku .Chetnie wymienie w zamian za cos podobnej wartosci. Prosze o oferty, polecenia lub tez kontakty do osob zainteresowanych. z gory dziekuje.I pozdrawiam

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
jezelo zainteresowana osoba bedzie z lodzi albo okolic to nie bedzie drozsza przesylka:P
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ja nie polecam Łucznika Zofia...
Sama taki posiadam i zepsuła się 3 dni po gwarancji...
W serwisie rozmawiałam z panem który mówi że łuczniki nowe często padają tuż po gwarancji a później pada w nich wszystko po kolei.. Postanowiłam dać szanse temu Łucznikowi i jeżeli nie zepsuje się krótko po naprawie to zostaje jeżeli znów padnie kupie nową maszynę.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dokladnie teraz wiekszosc dziedzin to szmelc na potege, ubrania, agd, itp.Kiedys robili na lata a teraz na miesiace gwarancji.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wlasnie na sprzedaż , maszyna starej generacji - niezawodna " Lucznik " ... :)Zainteresowanych prosze o kontakt pod nr tel. 727929051.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mam od teściowej Łucznika 488N. Troche na niej szyłam, ale ostatnio po próbie wszycia zamka, coś się zmieniło i zaczęła przepuszczać szwy. To znaczy nie zawsze chwyta dolna nitkę i od spodu zaczęła strasznie platać.
Mąż rozkręcił bębenek i chwytacz, ale to nic nie pomogło. Chciałabym ja oddać w jakieś dobre ręcę do odświeżenia/konserwacji, ale troche boje się serwsów tak na oślep wybierać. Czy ktoś jest w stanie mi polecić dobry serwis we Wrocławiu?
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Ostatnio tu na forum była debata na temat serwisów Łucznika i generalnie wyszło na to, że serwis Singera jest wspólny także dla Łucznika i Arki. Wyguglaj sobie Singera we Wrocławiu i pewnie tam się wszystkiego dowiesz.:)

Natomiast opisany zespół skutkowo-przyczynowy:) wskazuje na to, że igła uderzyła w metalową część zamka i:
1. stępiła się dramatycznie;
2. wbiła się za głęboko w igielnicę.
Spróbuj założyć nową igłę i jeśli nadal nie wiąże szwu - opuść ją ździebko w igielnicy. Tak o 1 mm, najwyżej o 2 mm. Poluzuj też odrobinkę napinacz.
Supły w bębenku robią się dlatego, że odwinięta nitka nie jest zaciągnięta w szwie i nie ma się gdzie podziać, a taka luźna pętelka pod płytką jeszcze szybciej odwija nitkę.
Jeśli to też nie pomoże - dopiero wtedy udaj się do serwisu. Powodzenia!:)

Zbych
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zibiasz, wszystkie te punkty o których piszesz niestety nie pomogły. Zmieniałam igłe, opuszczałam ją niżej, mąż ustawiał napinasz i nic:-(
I tak planowałam ja oddać do konserwacji, bo długo nie była używana, a do młódek nie należy, wiec przyda jej sie małe spa;-)

43 strony: « < 11 12 13 14 15 16 17 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.