Wersja do druku

13 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No to ja jako początkująca w quiltingu się podpytam jaka ocieplinka jest najlepsza?
Jeszcze, żeby było trudniej, to w UK gdzie mieszkam, jest oznaczenie w OZ'tach... Ale pogrzebałam i wychodzi to tak:

2oz - 70g/m2
4oz - 135g/m2
6oz - 200g/m2
8oz - 280g/m2
14oz - 475g/m2

I teraz pytanie - jaka grubość jest najbardziej 'standardowa'? Czy jeśli chcę uszyć pokrowiec na laptopa, to z takiego samego wypełniacza uszyję też całkiem ciepłą narzutkę?
Czy też lepiej kupić 2 różne grubości - jednen typ na kołderki/narzutki a drugi na 'lżejsze' prjekty tpu pokrowce, podkładki pod talerze itd?
Jakie grubości na jakie projekty są najlepsze?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zaczne od tego, ze cale moje doswiadczenie to dwie narzuty, dwie podkladki na stol i setki przeczytanych tutkow, wiec moge sie nie znac, ale napisze co do tej pory zadzialalo u mnie.

Jesli mieszkasz w UK to powinnas miec dostep do wypelnienia bawelnianego (w stanach sa dostepne w rozmiarach odpowiadajacych standarowym rozmiarom quiltow) - podobno bardzo dobrze sie pikuje, jest ciepla i wydaje mi sie, ze mozna je prac w temperaturze wyzszej niz 40 stopni. I wszedzie czytam, ze jest cudowne - ostatnio przegapilam szanse nabycia na "bazarze" z tkaninamy - ale sprobuje nie zapomniec za pol roku;)

Ja uzywam ociepliny silikonowej 100 mg/m2 i sobie chwale, w pierwszej narzucie uzylam chyba cienszej (niestety kupowalam na macanie bez znajomosci tematu) i jest troszke za cienka.

Wydaje mi sie, ze 100 jest dosc wszechstronna, zreszta tez "pulchnosc" koncowego produktu zalezy od sposobu pikowania, jesli pikujesz tylko po szwach lub wzdluz to narzuta bedzie bardziej puchata, jesli pikowanie bedzie gestsze to bedzie bardziej zbita. Najlepiej poprobowac na mniejszych formach.

Ja jestem zdana na 100 na jakis czas, bo bedac w Polsce kupilam w Polimexie cala bele ociepliny (60 m) wyszlo taniej niz tutaj zaplacilam za 6 m cienszej.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No właśnie hurtem muszę brać bo zaczyna się od 10m ;)
Ale w takim układzie jaki będzie lepszy na pokrowce i podkładki (bo chyba do tego nie musi byc bawełniany?). Lepiej cienszy (70g) czy grubszy (135g)? Bo wydaje mi się, że na takie rzeczy powyżej 4oz to nie ma sensu kupować??
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na podkladki to chyba wzielabym ten cienszy, 70, na pokrowce na laptopa wedlug mnie bylby za cienki, ale zawsze mozesz uzyc podwojnej warstwy.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W sumie racja :P
Wezme cienszy i w razie co bede go podwójnie składać.

Znalazłam też bawełniany wypełniacz. Oczywiscie droższy od poliestrowego ;)
Ale jak już się 'wprawię' to chyba faktycznie pójdę po ten bawełniany na moją kołderkę :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Martynior a tak z ciekawości ile kosztuje u Ciebie ten bawełniany np za metr szerokiego na 150cm?

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
U mnie są różne rodzaje.. ale patrząc na najtańsze opcje na eBay'u to tak:

112cm szer. :
100% bawełna - 30zl za metr
20% poliester, 80% bawełna - 25zl za metr
i jeszcze jest:
50% bawełna, 50% bamboo - 30zl za metr.

Najtańśzy poliestrowy (150cm szer.) - około 12zl za metr

Najtańszy wełniany/merino (1m x 1m) - 25zł za metr

plus ewentualne koszty wysyłki itd :)
A mają nawet szerokość 3m )100% bawełna) za około 60zl za metr. Więc jakbym chciała zrobić meeeega kołderkę to nie musiałabym zszywać dwóch kawałków tylko zkrócić ten 3m :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
oki dziękuje ja znalazłam u nas w szmatce łatce zobacz
http://szmatkalatka.pl/Ociepliny_i_wklady_do_patchworku-k208-0--default.html
i w innym sklepie craftfabric
http://szmatkalatka.pl/Ociepliny_i_wklady_do_patchworku-k208-0--default.html
i jeszcze w takim
http://www.ladnetkaniny.pl/pl/c/Ocieplinywypelnienia/94

może sie komus przyda :)

ja ovate kupuje na allegro grubość 1 cm czasem 1,5 cm

aa zaciągam skan ksiażki na google ale mi ślimaczy...no nic czekam
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Dziewczyny bardzo się cieszę, że nowe podforum tak się dobrze miewa i rośnie w siłę :)
A powiedzcie czy mogę użyć jakiejkolwiek ociepliny? Chcę uszyć podkładki pod talerze (na próbę) i chciałabym nabyć zwykłą ocieplinę do płaszcza ale bez podszewki.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja używam tej ovaty poliestrowej od tego sprzedawcy http://allegro.pl/ovata-80g-m2-szer-160cm-gr-0-8cm-owata-watolina-i3047825860.html - ma różne rodzaje grubości ale na podkładki nie powinna być grubaśna- można tez i ta bawełniana ale cenowo nie wychodzi tanio.

Do rękawic i chwytaków kuchennych zakupie ta z izolacją http://www.ladnetkaniny.pl/pl/p/Wypelnienie-izolujace/254 ale tez wiem że chyba można do rękawic używać jako wypełnienia filcu technicznego gdzieś to wyczytałam:mysli::mysli::mysli:
________________________________________________________

13 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.