Wersja do druku

13 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja do małych projektów to gotowa lamówkę wszywam jedynie do narzutek "swoją" ja ucinam pasy szerokości 10 cm potem je składam na pół zaprasowuje i dopiero lamuje, nie wiem czy to prawidłowo...oczywiście takie szerokie to do dużych narzutek, chociaż sowy zrobiłam pierwszy raz z gotowej :milczek:

o tak Ikka ma rację zawsze ładnie można coś ręcznie popoprawiać :)
daj spokój z tymi polskimi znakami :jezyk_oko:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jak przyszywasz z prawej strony to łapiesz też i lewą ściegem?
nie jestem pewna czy dobrze rozumiem, ale jak już przepikuję trzy warstwy, to wycinam lamówkę, łączę paski zaprasowuje na pół i delikatnie przyszpilkowuję do kanapki nieobrobiony brzeg lamówki wzdłuż nieobrobionego brzegu patchworka na prawej stronie. Tutaj masz fajny tutek: http://crazymomquilts.blogspot.com/2008/10/binding-tutorial.html tylko ona przyszywa lamówke przed wyrównaniem patchworka (ja najpierw wyrównuję) i jeszcze ja próbuję robić łączenie z dwóch stron pod kątem tak mi sie bardziej podoba.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
daj spokój z tymi polskimi znakami
Będę uparcie próbować, bo mój Małż też mnie ściga. Jak zbyt długo nie masz kontaktu z językiem pisanym to zaczynasz robić błędy, więc postaram się chociaż w ten sposób zadbać o nasz język.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobra.. łapię... Nieco ten tutek zamotany bo ma wielokolorową tą taśmę i się zastanawiałam co do czego ;)

Tyle tylko, że ja bym zrobiła tak ja na filmiku czyli przeszyła lewo ściegiem prostym a potem na prawej stronie jakiś wywijas, żeby było ciekawiej i łatwiej :P (jeszcze żeby moja maszybna miała taką możliwość zamiast zwykłego zygzaka to by było super ;))
Ale tak ręcznie to bardzo ładnie wygląda...tylko czy by mi się chciało....? :mysli::mysli:
Pewnie nie ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale znalazłam fajny tutek:
http://www.youtube.com/watch?v=2bEJLnaZQOU

Coś dla mnie... szybkie efekty, mało sztukowania i nie trzeba latać do żelazka co 5 minut :P

Jakby dobrac fajne materiały tak jak ta Pani w tutku to by można było coś fajnego stworzyć :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no mówiłam że Pani z Missouri wymiata...pomysł bajeczny ja bym pewnie takiego rolla pocięła na kawałki potem główkowała jak to pozszywać, a ona tylko ciach ciach i po wszystkim...super kobitka
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tyle tylko, że ja bym zrobiła tak ja na filmiku czyli przeszyła lewo ściegiem prostym a potem na prawej stronie jakiś wywijas, żeby było ciekawiej i łatwiej
Wlaśnie skończyłam podszywanie lamówki (jakieś 7 metrów zajeło mi 4,5 godziny).I tak przy pracy dotarło do mnie jaki błąd popełniłam przy szyciu maszynowym pierwszej lamówki. Jak już przyszyjesz do lewej strony, to po wywróceniu na prawo musisz dokładnie przyłożyć lamówkę do widocznego szwu i przyszpilkować. Wtedy jak będziesz szyła to po lewej stronie wyjdzie też równo. Ja jakoś to przegapiłam i wyszło jak zwykle;) Na lewej stronie czasem idzie po "szwie" a czasem trochę zbacza.

A Jenny rzeczywiscie wymiata - jest moją ulubioną "instruktorką", wszystko wydaje się takie proste.

________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
A to już lewa strona Tak wygląda na prawej stronie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
oo matko to kosmos...jak Ty to robisz??? to na maszynie przyszyta zygzakiem? tak można? alem ja ograniczona:krzyk: tez tak chcę

a w ogóle to dopatrzyłam się jakiś ściegów fajowych po szwach jedziesz ozdobnym?

--- Ostatnio edytowane 2013-03-20 15:48:46 przez polla ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Polla, kosmos to Twój traktorek. Przyszyłam ściegiem prostym do lewej strony (jak w tutku Jenny i tym ostatnim), a potem odwinęłam na prawą stronę i jeszcze przejechałam zygzakiem, jakbym wtedy wiedziała to co teraz to i lewa strona byłaby ładna, a tak ...
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Polla, kosmos to Twój traktorek. Przyszyłam ściegiem prostym do lewej strony (jak w tutku Jenny i tym ostatnim), a potem odwinęłam na prawą stronę i jeszcze przejechałam zygzakiem, jakbym wtedy wiedziała to co teraz to i lewa strona byłaby ładna, a tak ...
no widzisz a mi sie bardzo podoba :):okok:
________________________________________________________

13 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.