Wersja do druku

13 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No to tak.. dzięki waszej motywacji się w końcu za coś wzięłam... Uszyłam cięte wczoraj paseczki w całość, postanowiłam dodać żółte boczki i żółty środek będzie. Nałożyłam na to 2 warstwy watolinki (bo jedna mizernie by chroniła mój sprzęcior) i teraz tak... tył (żółty) chcę spróbować przepikować luźno z wolnej ręki... Przód (zielony) chciałam w jakiś wzorek ale teraz sobie myślę, że przepikuję mniejsze prostokąty równolegle do szwów każdego paska... jakieś pomysły?

Bo potem to zszyję razem, wywinę na prawą i każda strona będzie inna ^^

A i chyba spięłam nie z tej strony wszystko... bo chyba pikuje się po prawej stronie materiału nie? ;D

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aj bo bluzkę czy spodnie można poprawiać, a patchworków już nie. Raz coś rąbnięte i przepadło klepadło...

Ania
To my Ciebie Aniu będziemy inspirowaćna patchwork a ty nas na ciągliwe materiały ;)

A tak w ogóle to pomyślałam, że mogę przeszyć jakimś fajnym wzorkiem ten pokrowczyk.. a potem sobie przypomniałam, że moja Alfa 365 ZygZak nie ma takich ściegów :rotfl:

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ooo widzę że już coś się wyłania :okok: ja pikuję po prawej może da rady i po lewej nie próbowałam :jezyk_oko:

Ania nie nie do końca "przepadło klepadło" :)...już nie raz "rozbierałam patchwork" ale co się namordowała...delikatnie mówiąc :kwadr:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Martynior generalnie pikuje sie trzy warsty razem, w Twoim przypadku raczej musisz pikowac tak jak spielas, bo chyba ocieplina na transporterze zbyt dobrze sie nie zachowa :mysli: A moze na poczatek, zloz cala kanapke i przepikuj po obu stronach szwow np 5 mm z jednej i 5 mm z drugiej strony szwu. Pamietaj tylko, zeby zaczac od "srodkowego" paska i zawsze pikowac w ta sama strone, wtedy ewentualne przesuniecia skieruja sie na brzeg i nie beda tak widoczne (nie wiem czy dobrze to tlumacze) - co prawda to ma wieksze znaczenie przy duzych formach, ale czasem i przy mniejszych moze sie skonczyc pruciem pikowania (nie polecam :beczy: )
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Martynior przepikowałaś?
Ikk no widzisz a ja pikuje na przemian raz z jednej strony raz z drugiej zaczynając od środka:mysli:- bo raz mi sie właśnie przesunęło i pomyślałam że to przez to że wszystko z jednej strony pikowałam...to już sama nie wiem
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Martynior przepikowałaś?
Nieee.. lenia miałam :zawstydzony::zawstydzony::zawstydzony:
Ale obiecuję, że jutro się pochwalę czymś. Chyba jednak złożę wszystko razem i tak przepikuję... Zastanawiam się jeszcze nad obramowaniem bo jeszcze nigdy nie robiłam lamówki, no ale zawsze musi być ten pierwszy raz.
Pomyślę i wrzucę jutro fotki gotowizny :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Martynior zajrzyj tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=Dt0Zq-DBBkI i tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=-GVA05MxXTU, moze cos Ci to pomoze, ja nie bardzo wiem jak to wyjasnic.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ikk bardzo fajne te filmiki, widziałam też filmik z podstaw pikowania z wolnej ręki i tam dziewczyna(córka Pani z Missouri Quilt Company) poleca klej tymczasowy do tkanin zamiast agrafek - znalazłam taki podobny w strimie
http://pl.strima-atelier.com/spirit-5-spray-500-ml-klej-tymczasowy-medium/item/137668/pl/
ciekawa jestem czy to warte zachodu???:mysli::mysli::mysli:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Polla ja kiedys widzialam filmik, na ktorym kobieta pokazywala takie klejenie i jakos to do mnie nie przemowilo, brakuje mi miejsca i jeszcze obtykanie sie z gazetami, zeby oslonic powierzchnie, na ktorej sie klei eeeeeeeee. Zreszta ja jestem strasznie staroswiecka jesli chodzi o pewne rzeczy, a spinanie kanapki nawet lubie (moze dlatego, ze mam takiego dynksa, ktory ulatwia zapinanie i rozpinanie agrafek).
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jakiego dynksa? :mysli:

13 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.