Wersja do druku

13 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Martynior bardzo ładne te materiały :) szyj kobito szyj bo już się nie mogę doczekać :D
To jeden materiał :) Taki fajny dwustronny :)
No będę będę... tylko igły kupię i idę szaleć ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
aa widzisz dwustronny hmm, a na która stronę się zdecydujesz ;) żartuje;) bardzo ładny
kup duuuuzy zapas igieł :jezyk_oko:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kupie 5 pudełek.. myślę, że starczy mi na troszkę :D
Tak się zastanawiam, że chyba potnęgo na paski i zszyję raz 1 a raz 2 stroną :)

I będzie taki patchworkowy pokrowiec z jednej tkaniny :D Takie małe 'oszustwo' ;)

I jeszcze mnie mama ciśnie o 4 poszewki w jakiś jesienno-brązowych odcieniach bo jej nowy szczeniak wszystkie obecne zgryzł i jej sofa wygląda jak z ulicy ;)
Myślałam, że może bym uszyła coś z zamszu na wzór załącznika? Tylko czy wtedy liście też muszą być zamszowe??

Co myślicie?

Wtedy już nie musiałabym 'wypychać' podszewki. Tylko naszyć aplikacje, zszyć i gotowe :)

--- Ostatnio edytowane 2013-03-13 20:17:25 przez Martynior ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
pomysł super a co do materiału to nie bardzo sie znam ale mogą chyba być np z aksamitu tez grubszy i ładnie sie mieni w pomarańczu czy rudościach i brązach z zielenią i zółcią

edit: przeciez filc cieńki tez jest super na takie liscie...
foto tez w jesiennych barwach

--- Ostatnio edytowane 2013-03-13 20:55:14 przez polla ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nitka - wyglada jak zylka ale jest bardzo miekka i cieniutka, wiec nie drapie. Uzywam je na obu stronach, bo probowalam z czarna, ale tyl wygladal paskudnie i po konsultacjach zdecydowalam sie na przezroczysta.

Praca jeszcze nie skonczona, wczoraj wykonczylam pikowanie, dzis bede znow platac supelki :krzyk: ale ze musze skonczyc najpozniej w weekend, wiec juz niedlugo sie pochwale.

Martynior material cudo, jak z robisz z niego patchwork to nikt nie bedzie wiedzial, ze to jedna tkanina, jakbys nic nie napisala to myslalabym, ze dwie rozne.

O aplikacjach to pewnie najwiecej moglaby powiedziec Maslanka, ja robilam litery z polaru i nawet ciekawie to wychodzi. Ale wydaje mi sie, ze kazdy material bedzie dobry, jak naszyjesz aplikacje z bawelny w jesiennych kolorach to tez bedzie to ladnie wygladalo. Jak chcesz zeby byly wypukle mozna pod spod dac jakas cieniutka ociepline - zapytaj w sklepie gdzie robisz zakupy szyciowe pewnie maja cos odpowiedniego (szczesciara!!!!!!!!!!!).

Dzis odgruzowujac swojego maila trafilam na cos takiego: http://www.cluckclucksew.com/2009/10/tutorial-scrap-buster-fall-pillow.html moze zadziala jako jesienna inspiracja.

--- Ostatnio edytowane 2013-03-14 16:14:05 przez ikk ---
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Muszę mamie wysłać i się podpytać czy będzie jej taka poducha pasowała do wyetroju ;)
Chociaż z drugiej strony jak nei jej oddam to sobie zostawie :P
Nie ma tego złego....;)


Kupiłam dzisiaj igły, materiały, agrafki, szpilki dodatkowe bo mi nieco wyszły a także rzepy,gumki i nici w kolorach najbliższych projektów :) Teraz usiaść i się zrelaksować po łażeniu, wypić herbatkę i do roboty :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A taki wkład mieli ale tylko ciemnogranatowy... a do jasnych materiałów nie pasowałby :/ Ale zamówiłam sobie 5 metrów 70g wkłady poliestrowego więc powinien dojśćna dniach :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Szczerze mówiąc - mnie najbardziej przekonuje coś, o co w Polsce trudno - czyli wkład bawełniany. Ze względu na "właściwości izolacyjne" - przecież przez zwykłe robione szydełkiem łapki do garnków nie czuć ciepła, a poza tym - ze względu na ciężkość. Wszelkie podkładki i inne płaskie elementy będą bardziej płasko leżały, a kołderka - będzie lepiej przylegała do ciała ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No kołderka oczywiście będzie z bawełnianym wkładem!
Ale szkoda mi bawełny na etui do laptopa albo na bieżnik na stół ;)

Łapek robić nie będę... chyba, że teściowej walne komplet na prezent :)

Ale tak sobie myślę, że do kołderki to mi jeszcze daaaaleko ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fakt, ze bawelna jest swietna, ale ceny zabojcze. Aczkolwiek do etui na laptopa moglaby byc bezpieczniejsza niz poliester, mozna tez sprobowac z filcem.

Martynior kolderka jest tuz za rogiem :rotfl:
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

13 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.