Wersja do druku

13 stron: « < 6 7 8 9 10 11 12 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiem wiem, ale staram siępod kontem prostym i zaginam jak trzeba, i wszystko wydaje się równo a jak wywina to o :P
Już się przeniosłam z wątkiem a tutaj nizły oftop zrobiłyśmy ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A teraz cośw temacie (o dziwo :D):

Czy wypełniacz bawełniany jest bardziej miękki i skłonny do 'otulania' niż poliestrowy? Bo przyznam się, że ten co ja kupiłam - 2oz 100% poliester wydaje się dość sztywny :mysli:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A teraz cośw temacie (o dziwo :D):

Czy wypełniacz bawełniany jest bardziej miękki i skłonny do 'otulania' niż poliestrowy? Bo przyznam się, że ten co ja kupiłam - 2oz 100% poliester wydaje się dość sztywny :mysli:
:kwadr: proszę inny zestaw pytań....

mam wkład bawełniany...w szafce...nabiera mocy...więc na razie nie mam porównania- bo chodzi Ci już o gotowy wyrób? jeżeli nie to bawełniany jest jak ...hmm flanelka milusi i...milusi

dobra kończę bo zaczyna mnie głupawka brać..a robota czeka (mam dziś lenia- ale nigdzie go nie pogonie):rotfl:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aaaa.. widzisz.. bo moja się zachowuje trochę jak taki 'rzadszy' filc.. i dość sztywne moje podkładki wyszły. Spróbuję może na jakimś table runner'ze albo zrobię duży panel i przetnę na 4 poszewki lub coś.. żeby zobaczyć jak to się zachowuje :mysli::mysli:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
podkładki chyba mają być sztywne ? jak bardzo drobno przepikujesz np. w kratkę to dopiero będzie sztywne :) a i zdziwiłam się bo pikowanie z wolnej ręki tez nieźle usztywnia...a może miałam za gruba ovate:mysli::mysli::mysli::mysli:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No właśnie nie wiem o co chodzi, bo na blogu FreeMotionQuilting dziewczyna pikuje z wolnej ręki i to czasami bardzo drobniutko... a jak później pokazuje gotowy projekt to on się leje i wygląda milusio a nie sztywno :/

Więc to chyba jednak wszystko zależy od tego jaki da się wypełniacz... Np. mojego nie trzeba pikować gęsto żeby był sztywny :D
Muszę kupić z metr jakiegoś bawełnianego i porównać... :mysli::mysli:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chwilę mnie nie było a tu tyle się dzieje;)

Polla, po upraniu narzuta miała 140 x 194, ale z kolei nie pamiętam ile miała przed (oczywiście zmierzyłam ale nie zapisałam).

Martynior, ja też miałam problem z przepuszczaniem zygzaka, materiał którego użyłam do lamówki był dość sztywny (w dotyku i po dzwięku jaki wydaje kojarzy mi się z taftą) i pomogło użycie igły do jeansu. Co do Twojej lamówki to nie jest zła - ja też zawsze walczę z rogami i czasem ścinam "nadmiar" ociepliny. Generalnie staram się to robić jak w tutku, który podesłałam wcześniej i jakoś to działa. Wcześniej też probowałam według Jenny z Missouri i też nie było źle.

A jeśli chodzi o ocieplinę, to rzeczywiście poliestrowa im gęściej pikowana tym sztywniejsza, niestety nie mam bawełnianej, żeby zrobić testy - czekam więc na Wasze testy.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ikk bardzo fajne te filmiki, widziałam też filmik z podstaw pikowania z wolnej ręki i tam dziewczyna(córka Pani z Missouri Quilt Company) poleca klej tymczasowy do tkanin zamiast agrafek - znalazłam taki podobny w strimie
http://pl.strima-atelier.com/spirit-5-spray-500-ml-klej-tymczasowy-medium/item/137668/pl/
ciekawa jestem czy to warte zachodu???:mysli::mysli::mysli:
Wiesz co... przeglądałam sobie różne tutki itd i coraz częściej widzę te spray'e. I ludzie sobie chwalą, że wszystko ładnie i równo i nie trzeba co chwilę maszyny zatrzymywać, żeby szpilkę czy agrafkę wyjąć :mysli:
A Ty w końcu próbowałaś?

--- Ostatnio edytowane 2013-04-03 22:50:02 przez Martynior ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nie, nie próbowałam i chyba na razie nie będę - mnie odstrasza myśl że tam to coś klejącego będzie siedzieć w narzucie no niby do prania...ale jakoś tak nie wiem...
a Ciebie korci?:)

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nie, nie próbowałam i chyba na razie nie będę - mnie odstrasza myśl że tam to coś klejącego będzie siedzieć w narzucie no niby do prania...ale jakoś tak nie wiem...
a Ciebie korci?:)


Zamówiłam sztuk 1 :) Na filmiku pani tak zachwalała, że nie usztywnia materiału, że maszynie nie szkodzi (mojej już nic nie zaszkodzi :P), że ułatwia itd.

Chyba za dużo mam czasu na e'Bay'a ;) Ale jeśli będzie działał dobrze, to z chęcią odejdę od 'agrafkowania' :)

13 stron: « < 6 7 8 9 10 11 12 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.