Wersja do druku

33 strony: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To ja aktualizuje swój stan maszyn :)
mam:
-Argos 565,
-Meinster 310,
-mini maszyna do szycia ,firma nie znana.
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
chciałabym podziękować :
mamamarta
Nowamyszkimama

za odpowiedź na moje pytania

a powiedzcie mi jeszcze jak z szyciem filcu bądź takich grubszych materiałów na tej maszynie z lidla.

ja poszukuję i myślę.
szukam odpowiedzi na forum.
po przeczytaniu na forum tematu o pierwszej maszynie i o tym jakich używacie widzę, że nie ma
takiej jednej wspaniałej uniwersalnej dla wszystkich. każda/y ma inną i ją zachwala (bądź krytykuje)

ja nie wiem co będę szyła i czy w ogóle będę szyła
dlatego zastanawiam się nad tą z lidla lub Singer 8280

pozdrawiam


Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie po długiej nieobecności. Szyję nadal, a pasja jakby coraz większa mimo upływu lat. Postanowiłam od siebie coś napisać o własnych maszynach, na których szyję. Szukając nowych maszyn czytałam dużo informacji od użytkowników i było to bardzo pomocne i praktyczne. Zastanawiałam się, gdzie dodać informacje, które mogą wykorzystać inne osoby szyjące, ale ponieważ niczego sensownego nie wymyśliłam. Liczę na Susannę - dopnie moje wypociny, gdzie uzna za stosowne ;-)
Jako początkująca szyłam na Łuczniku, który bardzo się sprawdzał na tamte warunki i czasy i nadal początkującym mogę polecić używane Łuczniki, ale uwaga na nowe, których jakość jest często fatalna. Do nauki szycia sprawdzają się proste maszyny z podstawowymi funkcjami.
Długo szukałam nowej maszyny dla siebie i często czytałam wątki na tym forum. Wybór i zakup maszyny jest bardzo subiektywny więc mogę szczerze polecić to, co mam, ale każdy będzie miał swoje zdanie w tym względzie. Ostatecznie mój wybór padł na Janome TXL 607 i jest dla mnie rewelacyjna. Szyję materiały różnej grubości i nawet przy trzech warstwach wełenki na płaszcz maszyna idzie bez zająknięcia. Dla mnie to wyczyn, bo stary Łucznik strzelał we mnie igłami, ale może to dla innych być zupełnie normalne :)Ściegów jest multum, co mnie oszałamia, ale daje wiele możliwości i ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Jako uzupełnienie mojego warsztatu zakupiłam Merrylock coverlock 689 i jest to spełnienie moich marzeń o szyciu dzianin bez kombinowania i problemów. Taki rodzaj kombajnu 2 w 1 i to za przyzwoitą cenę, to dobry wybór, żeby szyć dzianiny i podkładać. Szczerze mogę tą maszynę jak na razie polecić. Czego absolutnie nie polecam, a co kiedyś jako początkująca zakupiłam, to Toyota Jeans. Szycie na niej to prawdziwy koszmar. Stoi w pracowni jako zapasowa maszyna dla początkujących, którzy się uczą.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam,
chciałabym podziękować :
mamamarta
Nowamyszkimama

za odpowiedź na moje pytania

a powiedzcie mi jeszcze jak z szyciem filcu bądź takich grubszych materiałów na tej maszynie z lidla.

ja poszukuję i myślę.
szukam odpowiedzi na forum.
po przeczytaniu na forum tematu o pierwszej maszynie i o tym jakich używacie widzę, że nie ma
takiej jednej wspaniałej uniwersalnej dla wszystkich. każda/y ma inną i ją zachwala (bądź krytykuje)

ja nie wiem co będę szyła i czy w ogóle będę szyła
dlatego zastanawiam się nad tą z lidla lub Singer 8280

pozdrawiam



Silverka świetnie szyła płaszcz z grubego flauszu, któraś z pań szyła derki dla koni i sprawdza się dobrze. Znakomicie szyje dżins, nawet kilka warstw.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
dziękuję za informacje

poczytałam na blogach jeszcze o tej maszynie : juki hzl-27z
wydaje się być zachęcająca ze względu na nawlekanie nici i Chwytacz: rotacyjny
ale nie mogę jej nigdzie znaleźć więc kupie pewnie tę z lidla.
dzięki jeszcze raz
jak już zakupie sprzęt będę zapewne częstym gościem ponieważ nie znam się kompletnie na szyciu i będę potrzebowała Waszej pomocy :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dziękuję za informacje

poczytałam na blogach jeszcze o tej maszynie : juki hzl-27z
wydaje się być zachęcająca ze względu na nawlekanie nici i Chwytacz: rotacyjny
ale nie mogę jej nigdzie znaleźć więc kupie pewnie tę z lidla.
dzięki jeszcze raz
jak już zakupie sprzęt będę zapewne częstym gościem ponieważ nie znam się kompletnie na szyciu i będę potrzebowała Waszej pomocy :D

________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziewczyny Wy na tym forum naprawdę jesteście skuteczne
dzieki
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Do pewnego czasu używałem maszyny mojej Mamy - stary łucznik, potem była maszyna z Tesco która obecnie ma Mama do sporadycznego szycia, od tygodnia mam swojego "traktorka" S 4423 :)
________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czyli masz "twardziela" bez bajerów.
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Model 4423 to chyba najpopularniejszy wśród Singerów :)
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"

33 strony: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.