Wersja do druku

28 stron: « < 16 17 18 19 20 21 22 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Modniaku, używaj proszę przycisku cytuj, bo coraz ciężej się czyta Twoje wiadomości.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Modniaku, używaj proszę przycisku cytuj, bo coraz ciężej się czyta Twoje wiadomości.
Postaram się pamiętać
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Modniaku!!!
Podobnie jest teraz, dla pasjonatów jest: Paris Fashion Week powiedzmy,
"Oglądałem ich stroje i wydaje mi się ,że to zależy od podejścia i sytuacji np na jakiś bankiet itp.włożyłabyś jakiś ich projekt choćby aby się pochwalić .Inaczej wg.mnie patrzą się projektanci.Oni chcą tworzyć coś niezwykłego i to jest ich celem nadrzędnym "

NIGDY, absolutnie nigdy nie wlozylam/ nie wlozylabym czegokolwiek jakiejs firmy, tak po prostu zeby sie "pochwalic metka"!!!A zdarzylo mi sie przez ponad 2 godz. wypruwac metki z kurtki "markowej"; bo moj maz stwierdzil ze nie bedzie z siebie robil reklamy firmy, i dziesiatki naszywek na kazdej kieszeni/rekawie/mankiecie go wkurzaja! Historia autentyczna.
Zreszta, zwykle sklepy Charities (w Polsce znane jakow " Second-handy ?!"; tutaj sa pelne markowych ubran (sukien slubnych, czy kolekcji, czy po prostu pojedynczych sztuk), chetnych na nie... raczej brak! Bo to sa ubrania:
1. na raz 2. dziwaczne, 3. hm...tak wlasciwie nie pasujace do niczego.
Bylam swiadkiem, jak w sklepie pasmanteryjnym pani przyniosla suknie od Diora wlasnie, po to zeby dokupic do niej jakies lamowki, czy cos takiego, zeby "dala sie nosic". To jej slowa, nie moje. Sukienka byla jadowicie pomaranczowa, z jakiegos poliestru, bez podszewki, zakupy trwaly dosc dlugo-bo sprzedawczyni starala sie pomoc, a ja, jako druga w kolejce, moglam wszystko dokladnie ogladnac. Zreszta, zapytano mnie o zdanie.

A na forum...-chwalimy sie-ja tez!!! samodzielnie uszytymi rzeczami. Ostatnio co prawda czasu na szycie nie mam, ale skoro wybieram sie na kurs Papavero -zdam relacje!!!

Bartas, kiedys duzo tutaj pisal, prowadzil tez blog (meski); jest tez oczywiscie ang. Pattern Review -tam jest mnostwo recenzji wykrojow-musisz wpisac do wyszukiwarki slowa kluczowe -i zobaczysz na prawde duzo porad. Rejestracja jest bezplatna. Jesli sobie przypomne kogos, kto pisze o szyciu/modzie meskiej to dam znac. Pozdrawiam!
Anna
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję ci bardzo .Zastanawiałem się od czego zacząć.Od zrobienia spódnicy ,sukienki?Po obejrzeniu burdy i Anny oraz kilku bloogów właściwie na tym to by się zakończyło.Choć miałem pomysł aby zrobić pokrycie na poduszkę dla kota.Skoro jednak jest możliwość zobaczenia projektu uszycia czegoś dla mężczyzny to na pewno skorzystam .Jeszcze raz dziękuję za pomoc.Czy mogę cie przy okazji o coś spytać?Usłyszałem , że tkanina cambell (nie wiem czy dobrze napisałem)jest bardzo dobrą ,idealnie nadającą się tkaniną na jesienne bluzki dla mężczyzn .Tym czasem nigdzie w internecie nie znalazłem opisu takiej tkaniny.Tylko opis Niny Cambell .Czy jest taka tkanina jak (cambell)i czy faktycznie jest dobra na bluzki.Miałem ją kupić aby spróbować po raz pierwszy coś uszyć.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zapewne to kolejna fantazja ułańska naszych importerów.

Jak te wszystkie punta, lakosty i inne merino /jako rodzaj materiału/.

I jeszcze jedno - mężczyźni noszą koszule... ;-) Bluzki to domena pań.

Męska koszula to nie za dobry wybór na początek...

Ania

--- Ostatnio edytowane 2014-08-04 23:14:54 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję ci bardzo .Zastanawiałem się od czego zacząć.Od zrobienia spódnicy ,sukienki?
Nie! Kiltu!!!!:hejka:


Oj Modniaku, Przeciez ja podalam Ci namiary na jeden z najwiekszych w Internecie- zbior wykrojow (opisow, dyskusji etc); tam zarowno pisze b. wielu panow, jak i jest wiele osob szyjacych dla panow. Tyle, ze po angielsku :(
Mozna zarowno podyskutowac o szyciu danego wykroju, jak i kupic wykroje (czesc tak jak Papavero, do zaladowania i wydrukowania w domu); zapisac sie na kursy szycia przez internet [niestety platne]; ale niektore na prawde dobre, bralam udzial w kursie szycia spodni, polecam!;to jest portal gdzie mozna "wsiaknac" na dlugie godziny...
To wlasnie z tamtad "zebralam " opinie o tym jakie wykroje koszul meskich sa lubiane przez panow, i taka zesz koszule popelnilam. DH (czyli chyba w wolnym tlumaczeniu drogi maz?!) byl zadowolony, zazadal jedynie...duzych kieszeni! To akurat latwo bylo nadrobic!
Nie przyszlo by mi do glowy namawianie Cie do szycia spodnic; mialam na mysli mode meska ktora jest tam calkiem w duzej ilosci reprezentowana.
Fakt, to nie moja dziedzina zainteresowan,ale koszule meskie (i pizamy szylam kilkakrotnie); i wiem, ze jest tego na prawde duzo! Zagladnij, nawet z tlumaczem google, i napisz co o tym sadzisz!
Nazwy tkaniny "cambell" lub campbell nigdy nie spotkalam. Probowalam szukac w internecie, poza dekoratorka wnetrz N.Cam. pojawily sie firmy produkujace podkoszulki, koszulki pilkarskie etc. o tej samej nazwie. Ale to chyba nie oto Ci chodzi?
Czy to ma byc "bluzka" w sensie koszuli meskiej; czy cos ozdobnego typu: zaboty, wielkie rekawy etc?
Chodzi mi o to, czy zamierzasz to nosic powiedzmy na codzien, czy ma sluzyc jakiemus innemu celowi: typu przebranie, wystep?
Jesli to pierwsze, to polecalabym bawelny (lub bawelny z domieszka wlokien sztucznych-one troche mniej sie mna, a zachowuja przewiewnosc). I b. latwo sie z nich szyje, tj. latwo wykroic, zeszyc, sa to "wdzieczne " materialy. Wystepuja w roznej "gramaturze" chodzi tu glownie o grubosc, ale wyrazana ciezarem 1m 2.
Mysle, ze koszula meska nie jest trudna do uszycia pod warunkiem, ze nie zabierzesz sie za jakis zbyt ambitny wzor. Czyli na poczatek, cos prostego (zasada ogolna im wiecej czesci ma wykroj, tym trudniej go uszyc. );
Tu jest wykroj papavero:
http://www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/597-gotowy-wykroj-mska-koszula-.html

Nie wiem, co o nim sadzisz, ale jesli Ci sie "spodoba" podejmuje sie pomoc w uszyciu!
Tj. jesli w ktoryms momencie "utkniesz" postaram sie wytlumaczyc, w miare moich mozliwosci rzecz jasna!
Co o tym sadzisz?

Propozycja jak najbardziej powazna (z jednym ograniczeniem-mojego internetu, ktory czasami niestety nie dziala). Ale oprocz tego powinno byc ok!
No to teraz ...czas na decyzje!
Pozdrawiam,
Anna

--- Ostatnio edytowane 2014-08-04 19:28:27 przez Anna-Maria ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Administrator
Modniaku na Papavero jest teraz sporo wykrojów dla panów więc nie masz na co czekać tylko drukuj i próbuj swoich sił :) Koszula jest faktycznie dość trudna jak na początek ale masz zaoferowaną pomoc. Może spodnie w takim razie?
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję ci bardzo .Zastanawiałem się od czego zacząć.Od zrobienia spódnicy ,sukienki?
Nie! Kiltu!!!!:hejka:


Oj Modniaku, Przeciez ja podalam Ci namiary na jeden z najwiekszych w Internecie- zbior wykrojow (opisow, dyskusji etc); tam zarowno pisze b. wielu panow, jak i jest wiele osob szyjacych dla panow. Tyle, ze po angielsku :(
Mozna zarowno podyskutowac o szyciu danego wykroju, jak i kupic wykroje (czesc tak jak Papavero, do zaladowania i wydrukowania w domu); zapisac sie na kursy szycia przez internet [niestety platne]; ale niektore na prawde dobre, bralam udzial w kursie szycia spodni, polecam!;to jest portal gdzie mozna "wsiaknac" na dlugie godziny...
To wlasnie z tamtad "zebralam " opinie o tym jakie wykroje koszul meskich sa lubiane przez panow, i taka zesz koszule popelnilam. DH (czyli chyba w wolnym tlumaczeniu drogi maz?!) byl zadowolony, zazadal jedynie...duzych kieszeni! To akurat latwo bylo nadrobic!
Nie przyszlo by mi do glowy namawianie Cie do szycia spodnic; mialam na mysli mode meska ktora jest tam calkiem w duzej ilosci reprezentowana.
Fakt, to nie moja dziedzina zainteresowan,ale koszule meskie (i pizamy szylam kilkakrotnie); i wiem, ze jest tego na prawde duzo! Zagladnij, nawet z tlumaczem google, i napisz co o tym sadzisz!
Nazwy tkaniny "cambell" lub campbell nigdy nie spotkalam. Probowalam szukac w internecie, poza dekoratorka wnetrz N.Cam. pojawily sie firmy produkujace podkoszulki, koszulki pilkarskie etc. o tej samej nazwie. Ale to chyba nie oto Ci chodzi?
Czy to ma byc "bluzka" w sensie koszuli meskiej; czy cos ozdobnego typu: zaboty, wielkie rekawy etc?
Chodzi mi o to, czy zamierzasz to nosic powiedzmy na codzien, czy ma sluzyc jakiemus innemu celowi: typu przebranie, wystep?
Jesli to pierwsze, to polecalabym bawelny (lub bawelny z domieszka wlokien sztucznych-one troche mniej sie mna, a zachowuja przewiewnosc). I b. latwo sie z nich szyje, tj. latwo wykroic, zeszyc, sa to "wdzieczne " materialy. Wystepuja w roznej "gramaturze" chodzi tu glownie o grubosc, ale wyrazana ciezarem 1m 2.
Mysle, ze koszula meska nie jest trudna do uszycia pod warunkiem, ze nie zabierzesz sie za jakis zbyt ambitny wzor. Czyli na poczatek, cos prostego (zasada ogolna im wiecej czesci ma wykroj, tym trudniej go uszyc. );
Tu jest wykroj papavero:
http://www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/597-gotowy-wykroj-mska-koszula-.html

Nie wiem, co o nim sadzisz, ale jesli Ci sie "spodoba" podejmuje sie pomoc w uszyciu!
Tj. jesli w ktoryms momencie "utkniesz" postaram sie wytlumaczyc, w miare moich mozliwosci rzecz jasna!
Co o tym sadzisz?

Propozycja jak najbardziej powazna (z jednym ograniczeniem-mojego internetu, ktory czasami niestety nie dziala). Ale oprocz tego powinno byc ok!
No to teraz ...czas na decyzje!
Pozdrawiam,
Anna

--- Ostatnio edytowane 2014-08-04 19:28:27 przez Anna-Maria ---
Właśnie wróciłem z hurtowni kupiłem papier materiał na wykroju było aby wybrać tkaninę z elastanem , a takiej nie było a oprócz tego podobno do tej z elastanem potrzebny by był overlock a ja mam stebnówkę więc kupiłem memory light chyba zrobiłem ok?. Szerokość 150 na 150 cm .Nici nożyk ,guziki ...Więc jestem gotowy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Do tkaniny z elastanem na 100 % nie potrzeba owerloka.

Do dzianiny z elastanem zresztą też. Przejrzyj opisy w "Annie" - czy jest gdzieś tam mowa o owerloku?

"Memory light" to też nowomowa naszych handlarzy. Nic nie mówiąca nazwa. Jeśli materiał nie zawiera elastanu, lycry ani innego tego typu włókna, a w opisie wykroju jest jasno powiedziane, że wykrój jest przeznaczony na takie właśnie materiały - to nie wolno tego traktować dowolnie. Gotowy wyrób albo będzie za ciasny, albo niewygodny, albo szwy zaczną strzelać przy siadaniu, zginaniu się itp.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do tkaniny z elastanem na 100 % nie potrzeba owerloka.

Do dzianiny z elastanem zresztą też. Przejrzyj opisy w "Annie" - czy jest gdzieś tam mowa o owerloku?

"Memory light" to też nowomowa naszych handlarzy. Nic nie mówiąca nazwa. Jeśli materiał nie zawiera elastanu, lycry ani innego tego typu włókna, a w opisie wykroju jest jasno powiedziane, że wykrój jest przeznaczony na takie właśnie materiały - to nie wolno tego traktować dowolnie. Gotowy wyrób albo będzie za ciasny, albo niewygodny, albo szwy zaczną strzelać przy siadaniu, zginaniu się itp.

Ania

W udostępnionym przez Annę -Marię przykładowym wykroju bluzy jest opis Tkanina: szerokość 150 cm, długość:130 cm. Koniecznie wybierz tkaniny z dodatkiem elastanu. W hurtowni takiej nie było.
Oprócz tego było napisane co trzeba kupić czyli
Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.
Ponieważ moją maszyną jest stebnówka tak postąpiłem
Memory light ma cieńszą gramaturę od zwykłej memory.Napisane było 100% poliestru .Memory czyli inaczej nazywana wega czy bawega.Tu na portalu przeczytałem, że ta tkanina nadaje się na koszule .Ma właściwości bawełny jest nowoczesna i stylowa.Stąd mój wybór.Nie przewidziałem jednak tego co napisałaś czyli co będzie jak kupię inny materiał.
________________________________________________________

28 stron: « < 16 17 18 19 20 21 22 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.