Wersja do druku

294 strony: « < 266 267 268 269 270 271 272 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Jest głośny, nie wiem czy bardzo bo nie mam porównania do innych overlocków, wydaje mi się że one wszystkie głośno pracują
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja też uważam, ze jest głośny ale ogólnie dobrze się sprawuje.
Avatar użytkownika
Administrator
Chyba wszystkie overlocki są głośne. W końcu to maszyny...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok dzięki😃 ale co.... tylko Brother żaden inny??
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na Forum jest wiele informacji przydatnych w wyborze np. tu ekrawiectwo.net/board/thread/19645/jaki-overlok-kupic/?page=1
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam :)

w poszukiwaniu porad maszynowych trafiłam na to forum :)... Szyłam dawno temu na łuczniku z lat 70-tch(koszmar), szyłam na przedwojennych Singerach (dziadek był krawcem...), miałam nawet dostać w spadku takie żeliwne cudo ale kto inny przejął :(.

niedawno ze średnią córką postanowiłyśmy że potrzebna nam maszyna :)... i tu zaczął się ból głowy :)...

mam snetyment do Singerów i niechęć do Łuczników. na chwilę obecną myślę o Singerze HD 4411, 4423 (lepiej ten tańszy chyba że naprawdę warto dodać te 200 zł więcej), ale nie upieram się może w podobnych cenach są inne dobre rzeczy :)

czego oczekuję:
-SZYCIE CIENIUCHNYCH I GRUBYCH MATERIAŁÓW(filc i kilka warstw jeansu i może jakiś kawałek miękkiej skóry… chcę by maszyna nie była ograniczeniem kreatywności) materiały elastyczne też miel widziane
- by można było szyć cienką nitką a także mocniejszą (grubszą trochę)
-maszyna powinna dawać niegraniczoną możliwość przyszywania aplikacji z różnych tkanin, łączenie materiałów, grubszych taśm)
-stopka do dziurek od guzików,stopka do wszywania suwaków
-możliwość zaobrębiania
-możliwość wyłączenia transportera
-by series gwarancyjny nie był w Chinach (czytałam że tak się zdarza nawet przy Husqarnie i niektórych modelach Singera)
-nie potrzebuję sztucznie wyglądających haftów choć kilka ściegów by się przydało

...ma być odrazu dobra parwie jak rzemieślnicza ale dobrze by była w miarę tania (chcę młodsze córki zachęcić do rozwijania ich zdolności, narazie szyją drobiazgi z filcu ręcznie i robią bransoletki z koralików... przy oakzji sama jako ilustratorka myślę o ilustratorskich niejako torebkach)

NIE MUSI: być cicha, mieć automatycznego nawlekania igły, być lekka i malutka i jeszcze śliczna

z góry dziękuję za pomoc :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Część
Myślę że singer 4423 to dobry wybór dla Ciebie jak nie zależy Ci np na automatycznym obszywaniu dziurek tutaj znalazłam fajną recenzję tej maszyny http://intensywniekreatywna.blogspot.com/2012/08/brzydal-w-akcji-czyli-recenzja-singera.html?m=1
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nie wiem czy czytałaś ten wątek, Czeremcha wyjaśnia w nim różnicę między 411 a 4423
https://ekrawiectwo.net/board/thread/49190/typowe-nietypowe-pytanie-o-zakup-maszy/?page=3

--- Ostatnio edytowane 2016-11-18 20:45:28 przez oki ---

--- Ostatnio edytowane 2016-11-18 20:54:09 przez oki ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
.


--- Ostatnio edytowane 2016-11-18 20:45:28 przez oki ---
oooo super czytałam recenzję "brzydala" ale nie dotarłam do aktualizacji :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
.


--- Ostatnio edytowane 2016-11-18 20:45:28 przez oki ---
oooo super czytałam recenzję "brzydala" ale nie dotarłam do aktualizacji :)
"AKTUALIZACJA Z 2016 ROKU
Pojawia się tyle maili z pytaniem i co sądzę o Brzydalu po latach, że chyba lepiej to napisać tutaj. Sądzę to samo - nadal go mam. Nadal używam. Serwisu nie widział. Nie mam zamiaru wymieniać go na nowszy model :)" jeśli ktoś nie zmienia zdania po 4 latach używania intensywnego znaczy że towar jest OK :P

--- Ostatnio edytowane 2016-11-18 20:52:52 przez ZieloneA ---

294 strony: « < 266 267 268 269 270 271 272 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.