Wersja do druku

33 strony: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
agaaffek, bardzo dobrze widzisz :) widzialam takie gdzies w internecie i spodobal mi sie ten pomysl...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Świetny pomysł z tymi długimi mankiecikami przy spodenkach,przy pogodzie deszczowej będą suche nogawki,moje dzieci wiecznie mają ten problem :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Całego wątku nie przewertowałam, ale byłamu Ciebie na blogu i przejrzałam cały. Moje wnioski: nie powiedziałabym że są to niezdarne próby szycia, masz fajne pomysły i świetnie je realizujesz (ogrodniczki bardzo mi przypadły do gustu oraz ta kopertowa bluzka dla malutkiej). I chyba mnie zmobilizowałaś, bo mam spodenki o niezbyt odpowiadającymimi fasonie, które chciałam przerobić na spódnicę, ale prace zatrzymały się jedynie na etapie pomysłu, więc chyba w końcu ruszę do dzieła. Chciałam pozostawić u ciebie ślad swojej obecności w postaci komentarza, ale nie wiem dlaczego nie mogłam go dodać (mimo że próbowałam kilkakrotnie).

Sorry że się tak rozpisałam ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
przy pogodzie deszczowej będą suche nogawki
tez to dzisiaj stwierdzilam ;) pasuja tez swietnie do kaloszy, bo zostaja w srodku i sie nie podciagaja


Sorry że się tak rozpisałam ;)
nie ma za co, wrecz przeciwnie, bardzo mi milo :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Karo dziękuję za odwiedziny. Tak sobie myślę że w ustaiwniach komentarzy coś musi być nie tak że nie moge ci nic napisać na blogu (mój pasek w wyborem profilu trochę się różni od twojego)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak sobie myślę że w ustaiwniach komentarzy coś musi być nie tak że nie moge ci nic napisać na blogu (mój pasek w wyborem profilu trochę się różni od twojego)
przyznaje szczerze, ze nie bardzo sie na tym znam, dosyc swieza i niezbyt systamatyczna blogerka ze mnie :zawstydzony:

--- Ostatnio edytowane 2011-08-13 13:03:34 przez helen ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Udalo mi sie odkopac swoj watek, wiec wrzucam zdjecia 2 prostych rzeczy, ktore udalo mi sie w ostatnich dniach uszyc - spodniczka z sierpniowej Burdy i bluzka z kwietniowej. Ta bluzka to pierwsza rzecz, ktora uszylam sobie z dzianiny (cieniutkiej, poczeka w szafie do lata). Wg zalecen, zeby szyc sciegiem elastycznym, ustawilam maszyne na elastyczny scieg prosty i marszczylo sie jak diabli, dlatego spasowalam i przestawilam na zwykly prosty, najwyzej szwy popekaja... (zygzakiem tez sie mocno marszczylo)
Mam pytanie do szyjacych na "zwyklych" maszynach - szyjecie dzianiny? Jakim sciegiem? Bo szkoda byloby rezygnowac z dzianin, mozna z nich wyczarowac tyle fajnych bluzek i sukienek...

--- Ostatnio edytowane 2011-10-15 19:13:53 przez helen ---

--- Ostatnio edytowane 2011-10-15 19:35:56 przez helen ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Do dziś szyję dzianiny zwykłą maszyną... Owerlokiem obrzucam właściwie na wszelki wypadek... Chyba że mi rzeczywiście bardzo zależy na maksymalnym obcięciu dodatków na szwy.

Zszywam ściegiem zygzakowym ustawionym na niewielki "skok w bok" i długość ściegu ok. 2 mm. Jeśli po przymiarce "przelecisz" wszystkie szwy jeszcze raz takim samym ściegiem - będzie bardzo dobrze.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Różnie, zależy od dzianiny, czasami prostym, czasami specjalnym do dzianiny, czasami wzmocnionym potrójnym wzmocnionym ale z takiej cienkiej jeszcze nie szyłam.

Swoją drogą bluzka bardzo ładna, spódnica też, chociaż fason nie dla mnie, bo dodatkowo poszerzyłby moje i tak szerokie biodra.

--- Ostatnio edytowane 2011-10-15 19:59:29 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bluzka śliczna Ci wyszła :)
________________________________________________________

33 strony: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.